Samopoczucie po chemioterapii-Karboplatynce

Choroba nowotworowa jest dla Chorych i ich bliskich jedną z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Strach, rozdrażnienie, wściekłość, wstyd, obawy przed odrzuceniem przez dotychczasowe środowisko a przede wszystkim lęk o życie to emocje z którymi mierzą się praktycznie każdy Chory na nowotwór jądra, jego rodzina i najbliżsi znajomi.

Niniejsze forum służy rozmowie, wyjaśnianiu pojawiających się problemów sfery emocjonalnej. Traktuje także o odchodzeniu, radzeniu sobie w jednym z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka.

Samopoczucie po chemioterapii-Karboplatynce

Postprzez przemo » 22 Cze 2019, 22:56

Witam.
W kwietniu przyjąłem drugi raz karboplatynke. Samopoczucie po chemioterapii Karboplatynce przez dwa tygodnie jak po melanżu z lat młodości ;ale jakoś minęło. Po 3 tygodniach zrobiłem badania i w miarę dobre wyniki.
Teraz czas letni z upałami, które bardzo źle znoszę A z czym wcześniej problemu nie miałem.
Cały czas jestem przeziębiony, łapie infekcje jak pies kleszcze. Wspomagam się jakimiś Vitalmaxem, spacerami Ale to nic nie daje. Nie mam energi do codziennej egzystencji, jestem zmęczony jak by ktoś baterie mi zabrał. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim Ale w tym stanie nie mam możliwości powrotu do pracy.
Czy u Was też tak się poprzestawiało w organiźmie ?
Dziękuję za porady jak z tym walczyć i co robić dalej.
Pozdrawiam
przemo
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 Lut 2019, 14:31

Re: Samopoczucie po chemioterapii-Karboplatynce

Postprzez Vaporwavedream » 23 Cze 2019, 22:51

Hej,
ja też przyjąłem 2x karbo. Odczucia od razu po bardzo podobne. Powiem Ci, że teraz mimo tego że minęło ponad 3 miesiące to nie czuję się do końca dobrze. Szybko się męczę, ponad miarę pocę w upały. Trzeba pamiętać, że chemia to nie aspiryna i zostawia jakieś ślady w organiźmie. Ale u mnie z tygodnia na tydzień coraz lepiej. Jeśli dalej nie czujesz się na siłach - przedłuż L4 i nie zmuszaj się do nadmiernego wysiłku.
Czy badałeś testosteron? Zmęczenie może być również spowodowane spadkiem hormonu.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Samopoczucie po chemioterapii-Karboplatynce

Postprzez QbsonTheKing » 25 Lip 2019, 01:37

Nie wiem jak jest po karboplatynie, ale mogę powiedzieć jak jest po BEP.
Przyjąłem 3 kursy zupki i po chemioterapii no to wiadomo - wrak człowieka totalny. Nie miałem siły na nic, wszystko mnie męczyło i też wstać z łóżka to był problem. Postanowiłem jednak lekko zaryzykować i wrócić do sportowej rutyny (oczywiście z głową, żeby ktoś sobie nie pomyślał :P) i no muszę powiedzieć, że zdziałało to cuda. Ciężko mi to przychodziło, bo poziom, na który pracowałem latami obniżył się o jakieś 80 % i ciężko to przełknąć, ale konsekwentnie idąc do przodu kondycja i samopoczucie poprawiało się w tempie wręcz wykładniczym. Na początku było bardzo ciężko ale opłaciło się. Ta metoda to żadne remedium, bo każdy znosi to inaczej i na inne rzeczy może sobie pozwolić, jednak jeśli mówimy o rekreacyjnym treningu np z własną masą ciała, to zachęcam do spróbowania. Jestem przekonany, że to trening pomógł mi w dużym stopniu :) Jeśli ktoś postanowi spróbować to super, ale zaklinam - z umiarem, nie forsować się.
QbsonTheKing
 
Posty: 23
Rejestracja: 14 Mar 2018, 02:12
Miejscowość: Warszawa


Wróć do Sfera psychiki i emocji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron