Badania kontrolne w szkole. Płeć lekarza

Choroba nowotworowa jest dla Chorych i ich bliskich jedną z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Strach, rozdrażnienie, wściekłość, wstyd, obawy przed odrzuceniem przez dotychczasowe środowisko a przede wszystkim lęk o życie to emocje z którymi mierzą się praktycznie każdy Chory na nowotwór jądra, jego rodzina i najbliżsi znajomi.

Niniejsze forum służy rozmowie, wyjaśnianiu pojawiających się problemów sfery emocjonalnej. Traktuje także o odchodzeniu, radzeniu sobie w jednym z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka.

Badania kontrolne w szkole. Płeć lekarza

Postprzez harel » 07 Sty 2020, 22:28

Witajcie. Najchętniej bym zrobił ankietę, ale na niniejszym forum nie ma takiej możliwości. W szkołach są prowadzone badania okresowe (bilanse zdrowia) uczniów. U chłopców powinny być kontrolowane wówczas jądra przez lekarzy/pielęgniarzy. Ja (i nie tylko ja) nigdy takiego badania nie miałem robionego przez cały okres szkoły. Dopiero około 18. roku życia dowiedziałem się np., że skóra powinna móc zostać sciągnięta z nasady członka (napletka). U mnie się dało to zrobić po próbach, ale nigdy wcześniej tego nie robiłem. Ja się bilansów trochę obawiałem (ale nie unikałem), bo w szkole zawsze je robiły kobiety - starsza pielęgniarka lub starsza lekarka. Czy też zdecydowanie bardziej wolelibyście, aby takie badania robił Wam mężczyzna, a nie kobieta?

Są na tym forum lekarze, osoby mające jakiekolwiek oddziaływanie na politykę zdrowotną. Jeżeli w większości lepiej czujemy się, gdy takie badania, rozmowy czyni z nami inny mężczyzna, to na pewno sensowne byłoby rekomendowanie zatrudniania (np. w ramach osobnej umowy zlecenia, dzieła) na bilanse zdrowia dla uczniów-chłopaków np. studentów medycyny i lekarzy będących płci męskiej. Piszę o studentach, gdyż mężczyzn wśród lekarzy jest ogółem mniej, szczególnie wśród internistów.
harel

Wróć do Sfera psychiki i emocji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość