Najgorszy dzień w życiu?

Choroba nowotworowa jest dla Chorych i ich bliskich jedną z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Strach, rozdrażnienie, wściekłość, wstyd, obawy przed odrzuceniem przez dotychczasowe środowisko a przede wszystkim lęk o życie to emocje z którymi mierzą się praktycznie każdy Chory na nowotwór jądra, jego rodzina i najbliżsi znajomi.

Niniejsze forum służy rozmowie, wyjaśnianiu pojawiających się problemów sfery emocjonalnej. Traktuje także o odchodzeniu, radzeniu sobie w jednym z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka.

Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez medzik » 31 Paź 2023, 21:24

Cześć. Nawet nie wiem od czego zacząć o co spytać. W głowie myśli tysiące. Tydzień temu wyczułem u siebie guzka za jednym z jąder. Szybka wizyta u lekarza skierowanie do urologa, po drodze USG. Diagnoza rąk jądra... Guz 13x11x11mm. Szybkie badania krwi, jutro wizyta w banku spermy, w czwartek tomografia komputerowa, w piątek rano operacja usunięcia jądra. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda dalej czego się spodziewać? Możliwe jest wyleczenie poprzez tylko wycięcie jądra? Po drodze pytanie od lekarza- implant wstawiamy albo nie wstawiamy
.. Dzieci... Czy kiedy kolwiek będę mógł je mieć z jednym jądrem? Jestem młody mój świat po części runął, świeżo po ślubie a tu takie problemy....
Jeśli znajdzie się ktoś chętny do opowiedzenia jak to wygląda dalej byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
medzik
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 Paź 2023, 21:15

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez Enzo » 31 Paź 2023, 23:44

Jest możliwość aby leczenie zakończyło się na usunięciu jądra pod warunkiem nierozsiania nowotworu w inne części organizmu. Gdy jądro będzie usunięte i będziesz miał wyniki z tomografii oraz histopatologiczne czyli jakieś 3-4 tygodnie po operacji to trzeba się będzie udać do onkologa aby z nim ustalić czy leczenie kończy się na usunięciu jądra czy potrzebna będzie chemioterapia. Masz małego guza czyli szybko się zgłosiłeś więc już jest dobrze i masz duże szanse na łagodne leczenie no ale trzeba mieć wyniki aby to potwierdzić.
Przed operacją powinieneś mieć zrobione badanie markerów AFP, LDH i bHCG i powtórzyć takie badanie kilka/kilkanaście dni po operacji.
Co do dzieci to jest bardzo dużo przypadków że nawet po ciężkim leczeniu rj osoby wyleczone miały dzieci. Jedno jądro jest tu chyba najmniejszym problemem. Jeśli chodzi o implant to się nie wypowiem bo go nie mam.
Najważniejsza jest teraz operacja, będziesz miał do wyboru znieczulenie od pasa w dół lub narkozę gdzie przesypiasz całą operację.
Pozdrawiam
Enzo
 
Posty: 32
Rejestracja: 30 Wrz 2022, 15:21

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez miszcz » 01 Lis 2023, 10:56

Wszystko będzie, jak wcześniej. Nie będziesz tak umięśniony, jak prawdziwi mężczyźni, ale poza tym nie masz się czym martwić.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez medzik » 01 Lis 2023, 14:08

Do tej pory zrobili mi takie badania krwi (wrzucę zdjęcia)
W papierach od Pani doktor mam jeszcze jakaś wzmiankę która dopiero dziś dojrzałem, o jakieś zmianie 4x4mm jak ją rozumiecie? Próbowałem się dowiedzieć telefonicznie ale niestety nie do końca się rozumiałem z pielęgniarka. Z doktorem dopiero będę widział się w piątek przez operacją. "Tydzień temu odkryłem wypełnienie lewego jądra. Twardy i nierówny w stosunku do powierzchni jądra. Skontaktowałem się z lekarzem i zostałem skierowany dalej tutaj.

Przed dzisiejszą konsultacją miałam USG. W dolnym biegunie lewego jądra widoczna jest dobrze odgraniczona heterogenna zmiana o wymiarach 13 x 11 x 11 mm. Silnie zwiększony sygnał Dopplera wokół zmiany chorobowej, ale brak sygnału Dopplera w samej zmianie chorobowej. Odkrycie budzi podejrzenie nowotworu złośliwego. Dodatkowo mniej dobrze odgraniczona, niskoechowa zmiana o wymiarach 4 x 4 mm w tym samym obszarze, która może być satelitarna. Niepozorne najądrza. Normalne warunki, prawa strona.

Przeprowadzić badanie kliniczne, w którym stwierdzono pierwszy opisany guz. W przeciwnym razie badanie męskich narządów płciowych daje normalne wyniki."
medzik
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 Paź 2023, 21:15

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez medzik » 06 Lis 2023, 01:33

Cześć. Właśnie dochodzę do siebie po zabiegu. Przed nim była lekka panika czy guza nie ma też w prawym jądrze. Okazało się że lewe miało jeszcze jeden bardzo mały guz. Moje obawy były związane z nieznajomością języka. Ważne, że wszystko się udało. Markery przed operacją były w normie. Teraz czekam na kontakt od lekarza, jak wyszła tomografia, co działamy dalej, żeby wracać do zdrowia. Pozdrawiam M
medzik
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 Paź 2023, 21:15

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez Viss » 06 Lis 2023, 16:52

Czyli wszystko musi się dobrze skończyć.Dawaj znać jak przyjdą wyniki.
Viss
 
Posty: 57
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez medzik » 07 Lis 2023, 17:18

Nadal czekam na odpowiedź ze szpitala, kiedy będę miał wizytę z doktorem. W między czasie zalogowałem się na swoją stronę i przeglądam dokumentację. Jak myślicie jak to interpretować? Jest czym się martwic?
.,,Pobrano markery nowotworowe, które nie wykazują wyników patologicznych. Paszport. miał również wykonane tomografię komputerową klatki piersiowej/brzucha/miednicy, która wykazała niespecyficzne guzki w płucach i wątrobie, ale żadnych zmian, które nie wskazują na nowotwór złośliwy. Pas, jest kandydatem na ve. orchiektomia boczna,,
Wiem, że brzmi trochę jak masło maślane, ale tłumacz Google nie wszystko tłumaczy perfekcyjnie
Pozdrawiam M.
medzik
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 Paź 2023, 21:15

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez medzik » 17 Lis 2023, 23:57

Witam. Jestem po wizycie u chirurga, nadal czekam na onkologa. Udostępnie Wam notatkę która przesłał mi onkolog przed wizytą. (Trochę może być masło maślane, jest to tłumaczone przez tłumaczy google)
Pacjent został skierowany ze szpitala na oddział urologii. W dniu 03.11.2013

miał operację lewego boku. Wyniki histologiczne wykazują nasieniaka o średnicy 11 mm, bez naciekania jądra siateczkowego. Sekcje i bloki zostały wezwane do ponownego rozpatrzenia w OUS. CT klatka piersiowa brzuch miednica 02.11.23: Nie stwierdzono przerzutów do węzłów chłonnych ani potwierdzonych przerzutów odległych. Kilka małych nieswoistych guzków płucnych i zmian w wątrobie. Przedoperacyjne markery nowotworowe 10/30/23: AFP <3, Według skierowania HCG | LD w normie. Pooperacyjne markery nowotworowe 09/11: AFP <3, HCG <0,60, LD 127. Wiek: 28 lat. Choroby współistniejące: Brak skierowania informacyjnego.

Ocena i dalsze uzgodnienia: Występuje nasieniak jądra w I stopniu zaawansowania klinicznego, bez histologicznych czynników ryzyka nawrotu. Standardowe leczenie polega na aktywnym nadzorze bez chemioterapii uzupełniającej.
medzik
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 Paź 2023, 21:15

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez Daniel91 » 14 Gru 2023, 19:46

Medzik co tam u Ciebie jak po wizycie u onkologa?
Daniel91
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Lis 2023, 21:46

Re: Najgorszy dzień w życiu?

Postprzez david939 » 08 Lut 2024, 16:02

No właśnie, też jestem ciekawy.
david939
 
Posty: 13
Rejestracja: 08 Lut 2024, 03:27


Wróć do Sfera psychiki i emocji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron