Liczę na mądre porady, co zrobić?

Choroba nowotworowa jest dla Chorych i ich bliskich jedną z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Strach, rozdrażnienie, wściekłość, wstyd, obawy przed odrzuceniem przez dotychczasowe środowisko a przede wszystkim lęk o życie to emocje z którymi mierzą się praktycznie każdy Chory na nowotwór jądra, jego rodzina i najbliżsi znajomi.

Niniejsze forum służy rozmowie, wyjaśnianiu pojawiających się problemów sfery emocjonalnej. Traktuje także o odchodzeniu, radzeniu sobie w jednym z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka.

Liczę na mądre porady, co zrobić?

Postprzez kortezjusz » 26 Lis 2016, 15:23

Witam, na początek napomnę, że to będzie nietypowy post i nietypowe pytanie. (tak mi się wydaje)
Jestem młodą osobą, która zauważyła u siebie nieprawidłowości związane z jądrem..Jedno z nich jest lekko większe, otacza je dziwna błona i podczas ucisku pobolewa.
Tutaj moje nietypowe pytanie, ponieważ wiem że nieunikniona jest wizyta u specjalisty, a takowej jeszcze nie odbyłem.. Więc mam możliwość ubezpieczenia się na wypadek nowotworu, wiem również że takie ubezpieczenia nie obejmują wszystkich rodzai raka. Chciałbym żebyście doradzili mi czy powinienem się ubezpieczyć, chodzi o to, że nie wiem z jakimi kosztami może się wiązać takie leczenie. Oczywiście nie jest pewne to, że jestem chory na nowotwór jądra, jednakże na pewno coś jest nie tak jak być powinno. Proszę o poradę, nie wiem co robić :(
kortezjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Lis 2016, 15:15

Re: Liczę na mądre porady, co zrobić?

Postprzez mardeb76 » 26 Lis 2016, 17:45

Witaj,
Podczas leczenia nowotworu jądra nie musisz ponosić żadnych kosztów. Mnie osobiście lekarz powiedział, że w przypadku chorób onkologicznych nie istnieje słowo „prywatnie”. Jeśli podczas ewentualnego diagnozowania choroby będziesz bardzo niecierpliwy to prywatnie możesz wykonać tomografię komputerową to koszt około 800 – 1000 zł oraz markery nowotworowe, koszt 40 – 60 zł za komplet. Więcej kosztów raczej nie będzie. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Liczę na mądre porady, co zrobić?

Postprzez tobson85 » 26 Lis 2016, 18:26

Cześć
zgadzam się w 100% z mardeb76. Dodałbym jeszcze, że z własnej kieszeni trzeba też zapłacić za leki przepisane na receptę, które się bierze w domu w trakcie ewentualnego leczenia. Większość tych leków jest refundowana i koszty z tym związane nie są jakoś bardzo wygórowane (gdzieś ok 50 do 100 zł miesięcznie). Jeśli już pracujesz i masz możliwość ubezpieczenia grupowego to możesz to zrobić. Jednak większość tych ubezpieczeń ma okres karencji od którego zaczynają obowiązywać. Musi więc upłynąć czas, którego Ty na pewno nie powinieneś marnować na zwlekanie z pójściem do lekarza. Ważne jest, żeby wszelkie takie sprawy traktować poważnie i nie odkładać wizyty w czasie. Pozdrawiam
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Liczę na mądre porady, co zrobić?

Postprzez kortezjusz » 26 Lis 2016, 19:48

Dzięki wielkie. Obecnie studiuje, naprawdę ku*****o ciężko mi się zabrać za ten temat, ale wiem że muszę. Przysiądę i wymyślę kiedy będę miał jakąś przerwę od studiów i biorę się za szukanie lekarza :)
Widzę również, że jesteś z Wrocławia mój przedmówco, polecisz gdzie warto się udać w tym oto mieście ?
Ostatnio edytowany przez kortezjusz, 26 Lis 2016, 20:41, edytowano w sumie 1 raz
kortezjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Lis 2016, 15:15

Re: Liczę na mądre porady, co zrobić?

Postprzez kortezjusz » 26 Lis 2016, 19:54

I jeszcze jedno pytanie, wiem że to gdybanie bo jeszcze nic nie jest pewne. Aczkolwiek z objawów wnioskuje że w moim przypadku może być to ta najgorsza z opcji. Bardzo bym chciał wiedzieć ile czeka się na np. orichdeoktomie, ile się dochodzi do siebie po czymś takim i wszystkie rzeczy z tym związane, tak żeby się chociaż orientować..
kortezjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Lis 2016, 15:15

Re: Liczę na mądre porady, co zrobić?

Postprzez tobson85 » 26 Lis 2016, 20:16

hej,
masz wiadomosc na priv.
pozdr
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Sfera psychiki i emocji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości