Strona 1 z 1

Jak pomóc?

PostWysłany: 29 Gru 2017, 22:00
przez Żłabej
Jak pomóc najbliższej osobie, która w obliczu diagnozy odtrąca bliskich, którzy chcą pomóc? Mam wątpliwości, czy będzie się w ogóle leczyć. Rozmawiać ze mną o tym nie chce. Jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Re: Jak pomóc?

PostWysłany: 29 Gru 2017, 23:52
przez romi
Witam
łatwiej wyznać grzechy księdzu, obcej osobie niż najbliższym. Może w tym przypadku też trzeba tak postąpić i np. zaaranżować spotkanie z psychologiem.
Jeśli rozmawiać nie chce to może zechce przeczytać jak to doświadczają inni, upewnić się że to można wyleczyć, pokazać przykłady, forum.
Nie można odpuszczać, bo brak zainteresowania może wywołać jeszcze gorsze skutki.
Pozdrawiam

Re: Jak pomóc?

PostWysłany: 30 Gru 2017, 00:52
przez Żłabej
Będę próbował, innego wyjścia nie ma.

Re: Jak pomóc?

PostWysłany: 30 Gru 2017, 15:07
przez Ewa i Adam
Postaraj się być z tą osobą a jednocześnie dać jej przestrzeń dla samodzielności. Szanuj jej wolę. Pomagaj nie wyręczając. Warto obudzić w tej osoby poczucie piękna chwili i życia. Postaraj się zapewnić jak najlepsze komfort życia.
Warto poszukać doświadczonego psychoonkologa. Kilka osób z tego forum korzystało ze wsparcia i turnusów terapii Simontona organizowanych często w Krakowie przez Unicorn.
Ja osobiście bardzo polecam tego typu zajęcia. Bardzo mi pomogły w odmianie życia....
Adam

Re: Jak pomóc?

PostWysłany: 07 Sty 2018, 12:21
przez Krolewsky
Nie bójcie się korzystać z pomocy psychologa (rozmowa) lub nawet psychiatry (leki poprawiające stan psychiczny).
Lekarze ocenią jak duży jest problem i jakiego postępowania wymaga Brat, czy są to stany łagodne i pomoże tylko rozmowa, zmiana trybu życia, czy jest to już stan cięższy który dla dobra pacjenta lepiej leczyć farmakologicznie.