PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Choroba nowotworowa jest dla Chorych i ich bliskich jedną z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Strach, rozdrażnienie, wściekłość, wstyd, obawy przed odrzuceniem przez dotychczasowe środowisko a przede wszystkim lęk o życie to emocje z którymi mierzą się praktycznie każdy Chory na nowotwór jądra, jego rodzina i najbliżsi znajomi.

Niniejsze forum służy rozmowie, wyjaśnianiu pojawiających się problemów sfery emocjonalnej. Traktuje także o odchodzeniu, radzeniu sobie w jednym z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka.

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez dar122333 » 25 Lis 2014, 18:55

jestem za pomysłem Laili! dla mnie temat raka jądra to nie tabu więc śmialo będę mógł zdobyć kilkadziesiąt podpisów wsród znajomych
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez Laili » 25 Lis 2014, 19:03

Jeszcze adres do rzecznika

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta
ul. Młynarska 46
01-171 Warszawa
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez Adrian1975 » 25 Lis 2014, 20:39

bread napisał(a):Takie rzeczy w Polsce załatwia się chyba zbierając podpisy pod jakimś listem. Można je zbierać internetowo, albo lokalnie. Może taka ścieżka coś by dała.



Popieram sposób Laili, ale też może na stronie rj na FB podstawmy ten sam list z "kliknięciami" i niech każdy z nas prosi wszystkich znajomych o kliknięcia pod tym listem. myślę, że jesteśmy w stanie uzbierać co najmniej kilkaset podpisów w ten sposób w kilka dni.
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez Słoń » 25 Lis 2014, 22:42

hej,
1. nie znam jeszcze sprawy na tyle, żebym mógł coś realnie doradzić (potworną ilość czasu i energii zabiera mi teraz organizacja onkologii krotoszyńskiej);
2 pamiętajmy jednak, że z tym pakietem nikt (nawet jego inteligentni twórcy) nie wie co będzie. nawet jeżeli zacznie obowiązywać znaczna część ośrodków w to chyba nie wejdzie. bałagan w onkologii robi się teraz niebotyczny i obawiam się, że odbije się to mocno na chorych. nagłośnienie sprawy teraz jest chyba jednak wskazane.
3. troll jako najbardziej obeznany z tą sprawą może coś sensownego napisać - na marginesie czy jesteś pewien, że ten punkt jest za 10 zł (jak poradnia) czy za 50 zł (jak oddział)?
słoń
Słoń
Ekspert
 
Posty: 131
Rejestracja: 30 Wrz 2011, 10:23

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez mada » 26 Lis 2014, 09:29

Witam
Strasznie to przykre..
Rak jądra potraktowany w ten to dla mnie znak jak jednak mało znany to temat. Nie wiem jak to obecnie wygląda w liczbach ale coś mi mówi, że "jesteśmy niewidzialni" w życiu społecznym, mediach, prasie.
Tematy ulotek, plakatów należałoby regularnie wznawiać.
Wiem, że to propozycje na przyszłość, że teraz trzeba już coś zdziałać i podpisuję sie obiema rękami i jestem gotowa zebrać tych podpisów ile będę mogła.
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez Laili » 26 Lis 2014, 13:57

Po rozmowie z konsultantem Rzecznika Zdrowia otrzymałam informację, że najszybciej będzie jak zwrócimy się do MZ do Departamentu analizy i strategii. Rozmawiałam z departamentem (tel. 22 63 49 841) w spawie diagnostyki rj, pani dyrektor przyjęła do wiadomości że jest problem, ale oczywiście pismo w tej sprawie musimy skierować do nich, jeśli chcemy uzyskać informację i zwrócić uwagę na problem niedofinansowania diagnostyki rj.

List można wysłać na adres Ministerstwo Zdrowia Departament Analizy i Strategii ul. Miodowa 15 00-952 Warszawa. Wyślemy faxem, i przesyłką poleconą . Podpiszemy się Komitet założycielski Stowarzyszenia Testis. Powinniśmy też uruchomić stronę internetową Komitet założycielski Stowarzyszenia Testis. Jako ciało które interweniuje. :D

Więc teraz proszę, troll przygotuj propozycję listu i wysyłamy.
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez jutinta » 26 Lis 2014, 21:47

Moim zdaniem list do Ministerstwa to priorytet. Natomiast zbieranie podpisów trzeba rozpocząć równocześnie. Rozpoczynając dwutorowo zbieranie podpisów już teraz zyskamy czas, którego jest coraz mniej. Ponadto może uda się nagłośnić akcję, w końcu działalibyśmy w całej Polsce, a każdy z nas ma mniejsze lub większe rodziny, grona znajomych, kolegów z pracy i innych ludzi, którzy chętnie wezmą udział w akcji.
J.
jutinta
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Paź 2012, 20:21

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez pawjus » 12 Gru 2014, 21:05

Witam . Powiem krótko. Możecie przekazać temu kto to wymyślił iż jest to dla nas chorych szybsza droga na cmentarz a nie do wyleczenia. Jednym słowem dramat.....
pawjus
 
Posty: 75
Rejestracja: 29 Mar 2012, 08:12
Miejscowość: NOWOGRÓD BOBARZAŃSKI/ ZIELONA GÓRA

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez troll » 13 Gru 2014, 01:46

pawjus,

Z całym szacunkiem, ale ten, kto to wymyślił ma Cię ciężko w dupie. I im szybciej sobie to uświadomisz, tym lepiej... Jak to kiedyś, w PRLu, krążyła taka opowiastka... "Co zrobić w przypadku wybuchu nuklearnego? Nakryć się prześcieradłem i czołgać do najbliższego cmentarza". Coś w tym jest...

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

Postprzez pawjus » 14 Gru 2014, 10:04

A nie mozna napisać jakiejś petycji z podpisami chorych lub coś w tym rodzaju"? A książki do podpisów umieścić w najwiekszych ośrodkach onkologicznych tak aby chory który przyjeżdża na kontrolna wizytę, badania mógł złożyć swój podpis to chyba byłby najprostszy sposób zebrania dużej ilości podpisów.
Pozdrawiam.
pawjus
 
Posty: 75
Rejestracja: 29 Mar 2012, 08:12
Miejscowość: NOWOGRÓD BOBARZAŃSKI/ ZIELONA GÓRA

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sfera psychiki i emocji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron