LECZENIE = ZASIŁEK

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez JurekO » 07 Lut 2018, 14:52

Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez pryczu » 14 Maj 2018, 21:29

Otrzymałem dziś decyzję o nieprzyznaniu stopnia niepełnosprawności. Orzeczenie nie było dla mnie zaskoczeniem, bo już na komisji lekarze kręcili nosami nie dostrzegając niepełnosprawności. Bardziej zaskoczyło mnie powyższe podejście, bo niejednokrotnie spotkałem się na forum z informacją o przyznaniu stopnia niepełnosprawności na rok/2 lata "z automatu".

Uzasadnienie decyzji jest lapidarne, po dokonaniu badania i analizie komisja doszła do wniosku, że nie stwierdza naruszenia sprawności organizmu uzasadniającego zaliczenie mnie do stopnia niepełnosprawności.

Rozważam wniesienie odwołania i w związku z tym mam pytanie do wszystkich tych, którzy otrzymali decyzje pozytywne (aczkolwiek każda pomoc mile widziana:) - jakich argumentów można użyć, aby podważyć decyzję komisji i wykazać, że orchidektomia jądra plus 1 cykl karbo świadczą jednak o niepełnosprawności?
pryczu
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Lis 2017, 14:16

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez TheKolaNN » 27 Sie 2018, 17:01

Mnie też interesuje ta tematyka, bo dostałem po raz pierwszy od 5 lat odmowę przyznania stopnia niepełnosprawności (wcześniej dostawałem średnio na dwa lata stopień umiarkowany). Jak pisać odwołanie i jakich argumentów użyć?
TheKolaNN
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 Sty 2013, 20:01

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez bbeata84a » 14 Gru 2018, 23:20

Cześć,

Przeczytałam ten wątek z ciekawości. Nie wiem czy sama nie podejmę się złożenia takiego wniosku w sprawie mojego męża.

Ale co do odwołania to ja bym w odwołaniu napisała tak, że mimo, że minęło X lat po leczeniu nowotworu (określić jakie to było leczenie np. operacja usunięcia jądra lub bardziej fachowo po zabiegu orchidektomii, a następnie chemioterapii (szczegółowo opisać jaki rodzaj chemioterapii, ile cykli, jaki czas leczenia), do tej pory występują odczuwalne skutki po przebytej chorobie. Tutaj wypisać negatywne skutki chemioterapii np. anemia, depresja, nadciśnienie, problemy z pamięcią i koncentracją, neuropatia, zadyszka, zmęczenie, bezpłodność.

Napisać również, że wciąż istnieje obawa przed nawrotem choroby, że człowiek żyje w ciągłym stresie, że ciężko się czasem skupić. Zaznaczyć również, że dalej jest się pod stałą opieką onkologa, wykonuje się okresowo badania kontrolne, które również za każdym razem wywołują stres. Napisać również, że leczymy się u lekarza (tu wpisać specjalistę) i przyjmujemy leki na (konkretna dolegliwość).

W podsumowaniu napisać, że jest się osobą wykonującą pracę (pracującą na etat, czy prowadzącą działalność), ale zasiłek byłby dodatkowym zasileniem budżetu przeznaczonego na ciągłe leczenie.
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez Kylo » 06 Lut 2020, 17:11

Hej,

odświeżam wątek...być może nadal niewiele osób wie, że jest możliwość starania się o uzyskanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Ja właśnie jestem po komisji i otrzymałem orzeczenie o umiarkowanym stopniu na 4 lata.
Oczywiście wielu osobom nie będzie to do niczego potrzebne, czasem może też mieć negatywne skutki, np. w przypadku pracodawców - część z nich może niechętnie patrzec na osobę z dodatkowymi uprawnieniami, jak krótszy wymiar czasu pracy, większy wymiar urlopu itp. Niemniej jednak moim zdaniem warto mieć świadomość, co można zyskać lub o co można się starać, posiadając orzeczenie.

W razie pytań postaram się udzielić odpowiedzi, odsyłam także do rządowej strony, informującej bardziej szczegółowo w tym temacie:

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-orze ... sprawnosci

Pozdrawiam!
Mixed germ cell tumor (yolk sac 85%, ebryonal carcinoma 15%), GCNIS / pT1a / 1xBEP - Magodent 18.11.2019 - 02.12.2019
Kylo
 
Posty: 69
Rejestracja: 24 Paź 2019, 16:05

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez TheKolaNN » 07 Lut 2020, 22:21

Moje orzeczenie po 5 latach nie zostało przedłużone, obecnie sprawa jest w sądzie.
Jakieś rady jak z tym walczyć?
TheKolaNN
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 Sty 2013, 20:01

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez Kylo » 09 Lut 2020, 14:50

Trudno powiedzieć, niemniej jednak może być trudno, bo po 5 latach z tego co słyszałem chorego uznaje się za wyleczonego. Możesz starać się argumentować, że przebyta choroba i leczenie nadal mają wpływ na ograniczenie sprawności Twojego organizmu.
Mixed germ cell tumor (yolk sac 85%, ebryonal carcinoma 15%), GCNIS / pT1a / 1xBEP - Magodent 18.11.2019 - 02.12.2019
Kylo
 
Posty: 69
Rejestracja: 24 Paź 2019, 16:05

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez TheKolaNN » 10 Lut 2020, 02:42

I tak robię bo to prawda, jednak traktuje się mnie jak na słynnym przykładzie z gościem z amputowaną ręką. Lekarz orzecznik myślał że odrośnie.
TheKolaNN
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 Sty 2013, 20:01

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez gustaw » 10 Lut 2020, 10:48

TheKolaNN napisał(a):I tak robię bo to prawda, jednak traktuje się mnie jak na słynnym przykładzie z gościem z amputowaną ręką. Lekarz orzecznik myślał że odrośnie.

Ciężko coś poradzić bo też chyba nie pisałeś swojej historii choroby...
gustaw
 
Posty: 38
Rejestracja: 29 Kwi 2019, 00:02

Poprzednia

Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron