Przejęcie Magodent przez LUX MED

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

Re: Przejęcie Magodent przez LUX MED

Postprzez Lewostronne » 23 Lis 2021, 01:35

pryczu napisał(a):Też jestem ciekaw czy ktoś leczy się w nowym szpitalu Magodent/Luxmed na Szamockiej i mógłby trochę opowiedzieć jak to wygląda od strony praktycznej, zwłaszcza jeżeli chodzi o terminy badań i wizyt lekarskich, poziom obsługi, standard szpitala, podawanie chemioterapii, hospitalizację, itp.

Zastanawiam się nad kontynuacją leczenia w tym szpitalu, ale widzę, że jest ogromna dysproporcja pomiędzy terminami umawianymi prywatnie (czasami zaledwie kilka dni czekania), a na NFZ (pierwszy wolny termin wizyty do onkologa dopiero za 4 miesiące). Wiem, że taka dysproporcja to standard w szpitalach prywatnych, ale czas i terminowość w leczeniu onkologicznym ma jednak spore znaczenie i w takiej sytuacji obawiam się, że za większość badań i wizyt będę po prostu musiał płacić.

Patrząc na opinie internetowe, pacjenci z reguły chwalą standard szpitala (w końca nówka sztuka), natomiast bardzo krytykują personel pielęgniarski.


Część,

jestem pacjentem obu placówek od 2015 roku. Magodent była przyjazną placówką, a jej zakup przez Luxmed niewiele zmienił. Oczywiście moje doświadczenie jest subiektywne i ograniczone, ale po około 10 TK, 3 Mr, 5 usg i iluś tam pobraniach krwi nie mogę złego słowa powiedzieć. Na Perkuna było trochę łażenia wokół budynku, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Na Szamockiej jest sterylnie, wielkim udogodnieniem jest stołówka, szatnia i pobliska Żabka.
Nie spotkałem się nigdy z niekompetentnym personelem, a co najwyżej przemęczonym. Pielęgniarki muszą zasuwać, jak w fabryce. Panie na recepcji też nie mają łatwiej pracy, czasami byłem świadkiem kłótni, które były sposobem wyładowania frustracji przez pacjenta.
Dla mnie obie placówki to inny poziom leczenia. Po doświadczeniach z krakowskimi szpitalami te warszawskie są jakby z innego wymiaru.

Pozdrawiam
l
Lewostronne
 
Posty: 28
Rejestracja: 16 Lis 2015, 12:56

Poprzednia

Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości