Ubezpieczenia (np. grupowe w pracy, do kredytów)

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

Ubezpieczenia (np. grupowe w pracy, do kredytów)

Postprzez JaZona » 28 Mar 2018, 20:29

Cześć,
Na wszelki wypadek przypomnę, że w razie wykrycia nowotworu trzeba dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia w pracy lub w indywidualnej polisie, którą kupiliśmy u ubezpieczyciela lub w banku (sprzedawane osobno lub z kredytem lub nawet czasami ubezpieczenia za 2 zł do karty kredytowej) a nawet przy szybkiej pożyczce w firmie pożyczkowej.
Ubezpieczenia które przysługują, o ile są w zakresie:
- ubezpieczenie z tytułu poważnego zachorowania (nowotwór),
- pobyt w szpitalu (zwykle trwający min. 4 dni), czasami dodatkowo jest tzw. ubezpieczenie lekowe za dłuższy pobyt, np. 14-dniowy,
- czasowa niezdolność do pracy (często jest takie ubezpieczenie przy kredytach - można mieć taki zapis w Ogólnych warunkach ubezpieczenia, że ubezpieczyciel spłaca ratę za każde 30 dni zwolnienia lekarskiego),
- sprawdzamy usługi assistance, mąż miał w zakresie transport medyczny, czyli organizację przez firmę assistance minikaretki, do placówki medycznej lub z placówki medycznej do domu. Poprosiłam ubezpieczyciela, żeby zgodził się na to, że sami będziemy sobie zamawiać taksówki (na chemię i z chemii do domu) i zbierać faktury, wtedy im odpada organizacja, a nam limit starczy na masę przejazdów. Zgodzili się.

Więcej w tej chwili nie pamiętam.
Roszczenia z Ubezpieczeń życiowych przedawniają się z upływem 3 lat.
A zatem jeśli ktoś tego nie zrobił, należy przejrzeć dokumenty z ubezpieczeń grupowych w pracy, ubezpieczeń do kredytu hipotecznego, a nawet z umowy kredytu ze sklepu AGD, jeśli zawarliśmy ją przed diagnozą, a może nie pamiętamy, że w pakiecie było ubezpieczenie. Jesli diagnoza była w trakcie tej umowy, mogą przysługiwać wymienione świadczenia, bo jasne jest, że ubezpieczenia nie działają wstecz.
Może komuś się przyda.
Pozdrawiam.
JaZona
 
Posty: 40
Rejestracja: 15 Lis 2017, 09:16

Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości