Ubezpieczenie po RJ

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

Ubezpieczenie po RJ

Postprzez Vaporwavedream » 13 Cze 2019, 21:38

Cześć wszystkim,
ostatnio zastanawiałem się nad jedną kwestią i myślę, że forum to najlepsze miejsce by ją poruszyć.

Czy ktoś z Was po rj ubezpieczał się na życie? Czy jest to w ogóle możliwe? Jak towarzystwa się na to zapatrują? Czy trzeba odczekać te 5 lat, po których leczenie jest uznane za zakończone?
Zastanawiam się nad tym, ponieważ najczęściej chorujemy w młodym wieku, a nie wyobrażam sobie do końca życia nie posiadać ubezpieczenia.

Miłego wieczoru :)
Awatar użytkownika
Vaporwavedream

Miejscowość: Poznań

Re: Ubezpieczenie po RJ

Postprzez tobson85 » 14 Cze 2019, 18:21

Hej
Ja jestem ubezpieczony przez ubezpieczenie grupowe w firmie. Musiałem odczekać rok od zakończenia leczenia, żeby nie musieć przedstawiać na starcie całej dokumentacji medycznej. Dzwoniłem do ubezpieczyciela i wyjaśniałem moją sytuację. Powiedziano mi, że ubezpieczenie będzie normalnie działało tylko nie obejmuje choroby podstawowej jako poważnego zachorowania. W praktyce oznacza to, że w razie np nawrotu nie zostaną wypłacone żadne składki przewidziane w przypadku poważnego zachorowania, ale kwota za każdy dzień pobytu w szpitalu będzie wypłacana.
Wszystko co nie związane z rj podlega normalnym zasada ubezpieczenia.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Miejscowość: Wrocław

Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość