Strona 1 z 1

RJ a kredyt hipoteczny

PostWysłany: 28 Kwi 2020, 16:16
przez deejaay
Witam,

Nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam nowy.

Planowałem w niedługim czasie wziąć kredyt hipoteczny, niestety z powodu obecnej sytuacji (epidemia) i choroby jestem zmuszony to odłożyć w czasie.

Jak wiadomo kredyt hipoteczny wiąże się z ubezpieczeniem na życie. Pytanie czy w obecnej sytuacji dostanę takowe ubezpieczenie? Z tego co czytam to jest duże prawdopodobieństwo, że niestety ze względu na chorobę nowotworową mogą być bardzo duże problemy z jego uzyskaniem. (Mam ubezpieczenie grupowe na życie z pracy, ale raczej to nic nie zmienia)

Czy ktoś był w podobnej sytuacji? I mógłby się podzielić swoim doświadczeniem?

Re: RJ a kredyt hipoteczny

PostWysłany: 30 Kwi 2020, 12:46
przez zxspectrum
Cześć,
brałem kredyt hipoteczny po wystąpieniu choroby. Nie wszystkie banki wymagają ubezpieczenia na życie. Ponadto, nie wszystkie ubezpieczenia na życie wymagają wypełnienia ankiety medycznej - nie wiem jak jest z takimi do kredytu. Zawsze można delikatnie podpytać pracownika banku. Inna sprawa, jak jest w OWU - bo może się okazać że w razie jakiegokolwiek innego poważnego zachorowania, nic nie wypłacą, bo jedno już takie przeszedłeś.

Zdrówka

Re: RJ a kredyt hipoteczny

PostWysłany: 30 Kwi 2020, 19:53
przez deejaay
Dzięki za odpowiedź!

Niestety brak ubezpieczenia wiąże się z dość dużym ryzykiem przejścia długu na rodzinę na wypadek śmierci. Chciałbym bardzo tego uniknąć...

Mógłbyś zdradzić w jakim banku brałeś kredyt?
Czy korzystałeś z pomocy jakiegoś doradcy kredytowego?

Re: RJ a kredyt hipoteczny

PostWysłany: 01 Maj 2020, 12:58
przez zxspectrum
Kredyt brałem w Santanderze. Konkurencyjną ofertę miało także PKO BP. Nie korzystałem z pomocy doradcy kredytowego, ale znajomi korzystali i byli zadowoleni. Ja ograniczyłem się do porozmawiania z kilkoma najbardziej rokującymi bankami. Ale to było przed pandemią i potencjalnym kryzysem.
Nie jestem przekonany czy ubezpieczenie na życie dla osób w naszej sytuacji będzie pomocne, warto to dobrze sprawdzić.

Pozdrowienia

Re: RJ a kredyt hipoteczny

PostWysłany: 02 Maj 2020, 12:21
przez Ewa i Adam
Hej,
niestety raczej nie masz szans na podpisanie ubezpieczenia. Probowałem kilkukrotnie, ale zazwyczaj odpowiedz była negatywna. Generalnie w Polsce nikt nie chce podpisać umowy z osobą chora na nowotwór. Z mojej perspektywy jest to totalnie nielogiczne ponieważ taka osoba jest bardziej świadoma swojego zdrowia a ponadto podlega częstszej i dokładniejszej kontroli.
Na Twoim miejscu nie liczyłbym na żadne ubezpieczenie.

Re: RJ a kredyt hipoteczny

PostWysłany: 03 Maj 2020, 10:08
przez deejaay
Hej,

Z tego co czytam to ubezpieczyciele podchodzą bardzo statystycznie i indywidualnie do przypadku, podobno dużo zależy od rokowań (z tego co rozumiem w naszym przypadku są one dobre). Chociaż z tego co piszecie to w praktyce wygląda to inaczej...

Źródło: https://subiektywnieofinansach.pl/hipot ... -na-zycie/

Mi się to raczej już nie przyda, ale może ktoś inny skorzysta - rząd ma plany na zaadresowanie tematu i podobno na lata 2025-2030 mają zostać wprowadzone zmiany, które umożliwią tzw zatajenie choroby nowotworowej 5 lub 10 lat po wyleczeniu, co ma umożliwić uzyskanie polisy ubezpieczeniowej na życie.

Źródło: https://www.google.com/amp/s/bezprawnik ... banku/amp/