KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez romi » 12 Kwi 2012, 14:52

Dzisiaj rano był ten reportaż w telewizji TVN24 i rozmowa z redaktorem. W zasadzie nic nowego tam nie było, poza potwierdzeniem, że firma produkująca wycofuje leki z rynku polskiego z powodów ekonomicznych i bardzo bulwersującą wypowiedzią wiceministra zdrowia, w której stwierdził, że jak pacjent dostanie leki kilka dni później to nic się nie stanie, którą zarejestrował redaktor prowadzący. Za taką wypowiedź wiceminister powinien zostać zdymisjonowanym. Jego wypowiedź w szerszym kontekście może znaczyć, że ministerstwo zdrowia w ogóle nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i bagatelizuje problem.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez acidtekk » 12 Kwi 2012, 16:35

Btw. czy reportaż w TVN nie był kręcony w CM Magodent?? Jakoś znajoma ta sala chemioterapii dziennej mi się wydaje. Tu jeszcze raz dziękuje Doktorowi Sarosiekowi za pomoc.

Pozdrawiam,
acidtekk
 
Posty: 262
Rejestracja: 28 Gru 2011, 13:10


Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez pawjus » 12 Kwi 2012, 20:09

pytanie do specjalistów. Czy jest możliwośc w przypadku nie dostępności leku w polsce Etoposid-EBEWE chodzi mi o CO w warszawie. Jest możliwośc zakupu tego leku prywatnie, zakupu nie koniecznie w Polsce może byc nawet za granicą pytam tylko czy jest zakupu prywatnie tego leku nie koniecznie w naszym kraju.
pawjus
 
Posty: 75
Rejestracja: 29 Mar 2012, 08:12
Miejscowość: NOWOGRÓD BOBARZAŃSKI/ ZIELONA GÓRA

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez arek » 12 Kwi 2012, 22:19

ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez pawjus » 13 Kwi 2012, 14:46

Witam dziś rejestrowałem się w CO w Warszawie co do leków i chemioterapii to państwo mi powiedzieli abym się nie martwił i nie słuchał tego co mówi telewizja ... :|że wszystko odbywa się bez zakłóceń. 7 Maja mam tam wizyty u onkologa pozdrawiam :)
pawjus
 
Posty: 75
Rejestracja: 29 Mar 2012, 08:12
Miejscowość: NOWOGRÓD BOBARZAŃSKI/ ZIELONA GÓRA

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez arek » 13 Kwi 2012, 18:30

Miło słyszeć że nie ma żadnego problemu, że całe to zamieszanie to (na szczęście) wymysły lekarzy i przewrażliwionych pacjentów.. :lol:
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez pawjus » 13 Kwi 2012, 18:41

może rzeczywiście dobrze ze pacjenci panikują lepiej dmuchac na zimne niz obudzic sie później z "ręką w nocniku" jak bedzie konieczne leczenie ......
pawjus
 
Posty: 75
Rejestracja: 29 Mar 2012, 08:12
Miejscowość: NOWOGRÓD BOBARZAŃSKI/ ZIELONA GÓRA

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez arek » 13 Kwi 2012, 20:21

Wybacz pawjus bo ton wypowiedzi nie miał być skierowany do Ciebie. Otóż była ona bardzo ironiczna.
Osoba, która powiedziała te słowa
pawjus napisał(a):abym się nie martwił i nie słuchał tego co mówi telewizja ..

albo jest niedoinformowana, albo rzeczywiście COI na Roentgena jest w tak dobrej sytuacji, ze mają zapas cytostatyków. Niestety w pozostałych (również Warszawskich) szpitalach sytuacja jest znacznie gorsza, a często wręcz dramatyczna! To nie "panika", to realna ocena sytuacji, w której istnieje zagrożenie zdrowia i życia ludzi, spowodowane brakiem niezbędnych leków!
Widziałeś reportaże z jednego z Warszawskich szpitali? Kobiety nie były aktorkami! Ich łzy są prawdziwe i należą do osób, które z każdym dniem tracą szanse na wyzdrowienie! Taka jest prawda!!!
Jeśli chodzi o urzędników MZ to oczywiście jest "czeski film"...
Pozdrawiam!
PS. gratuluję i cieszę się bardzo, że możesz nie martwić się o płynność w podawaniu leków. Ja również tak miałem, choć było to raptem 4+ miesiące temu, wówczas nie sądziłem, że w ogóle może być inaczej. Chciałbym, aby wszyscy chorzy na nowotwory mogli skupić się na walce z chorobą, a nie zamartwiać się jeszcze dodatkowymi sprawami...
życzę powodzenia.
Hej
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: KRYTYCZNA SYTUACJA NA RYNKU LEKÓW PRZECIWNOWOTWOROWYCH!

Postprzez pawjus » 13 Kwi 2012, 20:42

wybacz Areku ale słowa które napisałem nie są wyssane z palca lub zmyślone. Sam zapytałem w rejestracji w Co w Warszawie o problem z chemioterapią z tego względu że chce za wczasu sam zadziałac w swojej sprawie ponieważ jestem w stanie sam prywatnie za kupic ( w Austrii) lek Etoposid-EBEWE niezbędny lek który jest lub będzie potrzebny do przeprowadzenia ewentualnej chemioterapii. Skoro powiedziano mi że nie ma problemu z chemioterapią to chyba by mnie nie okłamywali prawda? Sam już nie wiem co mam myślec. Będę jeszcze dzwonił do warszawy i się upewniał i po wizycie u Onkologa i podjęciu decyzji o moim leczeniu działał.... Pozdrawiam.
pawjus
 
Posty: 75
Rejestracja: 29 Mar 2012, 08:12
Miejscowość: NOWOGRÓD BOBARZAŃSKI/ ZIELONA GÓRA

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości