LECZENIE = ZASIŁEK

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez beata » 17 Cze 2013, 23:41

witam
http://www.podatki.biz/artykuly/18_103.htm
to o opodatkowaniu czyli jego braku.
O orzeczenie niepelnosprawnosci mozna sie ubiegac jakby na podtstawie 2 płaszczyzn 1 to pomimo zakonczenia leczenia chemią i zab operacyjnymi choroba ,,jest jeszce nie skonczona,, tzn poki istnieje ryzyko wznowy ( tu decyduje czas obserwacji wg wytycznych ) pacjent jest jakby w trakcie biernego leczenia czyli podlega obserwacji itd i nie można powiedziec o nim ,ze jest wyleczony nawet jesli nie ma objawów choroby. 2 płaszczyzna na podstawie ktorej mozna sie ubiegać o zasiłek nawet jesliby się było po okresie obserwacji to dalekie skutki uboczne leczenia , ktore wpływaja na ograniczenie sprawnosci. Neuropatia, szumy w uszach lub jego uszkodzenie itd Poza tym nikt nikomu nie powie ,ze nie grozi mu bardzo pozne powiklanie w postaci chorób nowotworowych ukl kwiotworczego na przykład. Wszytsko jest kwestią odpowiedniego opisania danego pacjenta i jego sytuacji.
Beata
beata
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 Cze 2013, 21:42

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez thinkpositive » 18 Cze 2013, 20:46

Pamiętajcie też o ważnej rzeczy.

To, że dostaniecie stopień niepełnosprawności nakłada na pracodawcę pewne obowiązki.

Pracownik z przyznanym stopniem niepełnosprawności nie może pracować w nadgodzinach.
Czasem może się to Wam po prostu nie opłacać (szczególnie jeśli dostajecie 150% i 200% stawki).

Dodatkowo należy się Wam też extra przerwa w pracy, w pełni płatne zwolnienia lekarskie, dodatkowo 10 dni urlopu przy umiarkowanym i znacznym stopniu.
Musicie to dokładnie doczytać...

W polskich realiach pewnie trzeba też uważać, bo jeżeli umowa się kończy to pracodawca może jej nie przedłużyć z powyższych powodów (oczywiście to skrajność). Trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach po leczeniu jesteśmy w pełni zdolni do pracy, a z perspektywy pracodawcy może to wyglądać jak zwykłe nadużycie.
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez oczarownica » 18 Cze 2013, 22:15

ale też są plusy w postaci dofinansowania przez REFRON stanowisk pracy. a korzyscia dla pracodawcy jest fakt ,że zatrudniajac osobe niepelnosprawną nie płaci kar. A trzecia prawda jest taka ,że ktos kto ma kase i dostaje 150 procent za nadgodziny zapewne nie bedzie sie o zasiłek starał. ale to prawda , trzeba to wiedzieć. Pozdrawiam Beata
czasami czekanie jest celem samym w sobie a nie jest celem to co przyniesie czas
oczarownica
 
Posty: 701
Rejestracja: 02 Mar 2013, 12:03
Miejscowość: mazury

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez pryczu » 19 Gru 2017, 21:50

Czy zasiłek można uzyskać niezależnie od stopnia nowotworu i przebycia chemioterapii?
Jak wyczytałem, podstawowy dokument, który trzeba załączyć do wniosku o orzeczenie niepełnosprawności, to zaświadczenie lekarskie. Czy zaświadczenie to wydaje jakiś specjalny lekarz, np. medycyny pracy, czy może to być mój onkolog lub internista?
pryczu
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Lis 2017, 14:16

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez romi » 20 Gru 2017, 20:50

Witam
Może być onkolog, lub inny lekarz, natomiast ważne abyś dołączył całą dokumentację lekarską od samego początku choroby i muszą to być oryginały.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez pryczu » 20 Gru 2017, 23:08

Czyli wypisy ze szpitala nie wystarczą? Te mam w dwóch egzemplarzach, więc nie byłoby problemu. Natomiast z oryginałami wyników badań trochę szkoda mi się rozstawać, podobnie np. z kartą DILO.
pryczu
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Lis 2017, 14:16

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez troll » 20 Gru 2017, 23:23

Zrob xero! Wyniki sa Twoja wlasnocia :)

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez romi » 21 Gru 2017, 13:30

Witam
Chodzi o to, żeby przedstawić komisji oryginały i później już wystarczą kopie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez jaroslaw » 22 Gru 2017, 18:57

Ja niecały miesiąc temu złożyłem wniosek i dzisiaj dostałem decyzję - stopień znaczny na rok.

Kopie dokumentów musiałem dołączyć do wniosku podczas jego składania. Oryginały były potrzebne do wglądu oraz na samej komisji, również do wglądu.
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: LECZENIE = ZASIŁEK

Postprzez pryczu » 13 Sty 2018, 19:10

A spotkaliście się z jakimiś minusami uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności? Lekarz wystawiający zaświadczenie przestrzegał mnie, że mogę mieć problem np. z wzięciem kredytu, jako że decyzja ta będzie już widoczna w moich aktach. Szczerze mówiąc trochę w to wątpię, może gdybym chciał ubezpieczyć swoje zdrowie i życie to mogłoby to mieć jakieś znaczenie, ale poza tym?
pryczu
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Lis 2017, 14:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości