zwolnienie lekarskie

Przeczytaj zanim napiszesz czyli regulamin, zasady, ważne ogłoszenia i ogólnodostępne informacje od redakcji.

zwolnienie lekarskie

Postprzez beata » 17 Cze 2013, 23:50

ważna to informacja o ktorej nie zawsze wiedza nawet lekarze. Nasz miłościwie panujący ZUS wymaga aby w trakcie pobytu na zwolnieniu lekarskim uwzględniać pobyt w szpitalu na oddzielnym zwolnieniu gdyz inaczej w razie kontroli mozemy zostać posadzeni o próbe oszukania Zusu. Zwolnienie zwykłe jest płatne bowiem 80% a zwolnienie szpitalne( tzn z pobytu w szpitalu) 70% Czyli np mamy zwolnienie lekarskie od 1-30 czerwca jesli w tym okresie dajmy na to od 5 -11 czerwca bylismy w szpitalu musimy pobrać zeń dodatkowe zwolnienie na ten własnie okres. Takie zwolnienia mogą się dublowac, lecz nie mozna ich pomijac aby z ZUSem nie zadrzec.
Beata
beata
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 Cze 2013, 21:42

Re: zwolnienie lekarskie

Postprzez thinkpositive » 18 Cze 2013, 20:01

Hej,

Jesteś pewna? Będąc w szpitalu (i później na zwolnieniu) miałem tylko jedno zwolnienie.
Na zwolnieniu jest pozycja 11, która mówi ile dni pacjent był w szpitalu. Nie musi to być równe całości pobytu na zwolnieniu.
Jeżeli liczba dni zwolnienia różni się od ilości w pozycji 11, to przyjmuje się, że pobyt w szpitalu nastąpił w pierwszym okresie obowiązywania zwolnienia.

Biorąc pod uwagę moje doświadczenia to co piszesz wydaje się dziwne(biorąc również pod uwagę istnienie odpowiednich rubryk).

Twój przykład może mieć tylko uzasadnienie, jeżeli np. jesteś na 10-dniowym zwolnieniu lekarskim wystawionym przez internistę i po 2 dniach lądujesz w szpitalu załóżmy na 3 dni. Wtedy faktycznie powinnaś dostać drugie zwolnienie(tylko na okres pobytu w szpitalu).
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: zwolnienie lekarskie

Postprzez oczarownica » 18 Cze 2013, 22:34

Oczywiście jeśli dostałes jedno zwolnienienie po pobycie w szpitalu to uwzględniony jest tam i pobyt w szpitalu i dalsze zwolnienie. Co napisane powyżej.W naszym przypadku wojtek dostał z CO I zwolnienie na okres od 8 marca do 21 czerwca 2013. W tym czasie kilakakrotnie przebywał w szpitalu. I na kazdy ten pobyt musiał miec dodatkowe zwolnienie , ktore powodowało ,że ZUS wypłacał za ten okres niższy zasiłek. Beata
czasami czekanie jest celem samym w sobie a nie jest celem to co przyniesie czas
oczarownica
 
Posty: 701
Rejestracja: 02 Mar 2013, 12:03
Miejscowość: mazury


Wróć do Ważne informacje forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość