Guz mieszany (S,CE,TM) pT1NxMxS0 Wrocław

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guz mieszany (S,CE,TM) pT1NxMxS0 Wrocław

Postprzez mardeb76 » 11 Lut 2018, 20:03

Masz rację nie ma co liczyć. Opisują po kolei, no oczywiście w pierwszej kolejnością te na cito. Jest to ekstremalnie długi czas oczekiwania, przy kolejnych badaniach najlepiej zmienić szpital. Pozdrawiam, Marcin
mardeb76
Ekspert

Postprzez Krolewsky » 13 Lut 2018, 14:15

Po 25 dniach dostałem opis TK.
Kod: Zaznacz wszystko
Węzły chłonne śródtrzewne zaotrzewne oraz miednicy małej niepowiększone.
Wszystkie narządu ok.

Ale..
Kod: Zaznacz wszystko
Nie zmienił się obraz ogniska osteolitycznego w trzonie kręgu L1 o wielkości 1,1cm. Charakter pojedyńczej zmiany oraz stabilny obraz na pierwszym miejscu przemawiają za zmianą o charakterze łagodnym.

Dodam że także na stawie palca wskazującego od dwóch lat mam także guzek, z którym nic się nie dzieje od dłuższego czasu. Może to jest to samo co na kręgosłupie? Co to może być?
Krolewsky

Miejscowość: Wrocław

Postprzez tobson85 » 13 Lut 2018, 23:09

Hej ;)
tylko się cieszyć z wyników!
Co do zmiany na kręgosłupie to radiolog sam sugeruje, ze to zmiana łagodna i stabilna.
Ognisko osteolityczne w trzonie kręgu to nie guzek tylko ubytek kości, wiec z guzkiem na palcu raczej nie ma nic wspólnego.
Moze to po prostu jakaś zmiana pozapalna. Bedzie obserwowana w kolejnych badaniach.
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum (carcinoma embryonale 80%; seminoma; IGCN) / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Postprzez Krolewsky » 14 Lut 2018, 13:43

@tobson85

Przepiszę dokładnie to zdanie z TK.

"Nie zmienił się obraz ogniska osteolitycznego w trzonie kręgu L1 wielkości do 1,1cm - charakter pojedyńczej zmiany oraz stabilny obraz na pierwszym miejscu przemawiają za zmianą o charakterze łagodnym - drobny naczyniak?"

Zatem domyślam się że chodzi o guzek a nie dziurę jeśli w domyśle mógłby to być naczyniak. No chyba że ognisko na ekranie może wskazywać zarówno dziurę jak i guz.
Dodam że dwa lata temu stwierdzono u mnie rysujace się zwyrodnienie na l4 l5 i mam ciągłe bóle kręgosłupa.
Krolewsky

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości