Prawdopodobnie nasieniak - dalsza diagnostyka

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Prawdopodobnie nasieniak - dalsza diagnostyka

Postprzez Mitch82 » 10 Kwi 2018, 20:26

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Właśnie poruszyłeś kolejny nurtujący mnie temat, a mianowicie kwestia karty DILO. Póki co żaden z lekarzy nawet na ten temat nie wspomniał, włącznie z rodzinnym, który się dowiedział o mojej sytuacji. O ile dobrze doczytałem, to kartę wydaje najczęściej lekarz rodzinny, gdy jest podejrzenie nowotworu lub lekarz w szpitalu, gdy nowotwór już jest potwierdzony. Czy w związku z tym oczekiwać założenia karty w poradni onkologicznej, do której mam się zgłosić z wynikami histopatologicznymi?

P.S. Na szczęście moje wczorajsze "przekonywanie" Pani w rejestracji TK o ważności badań przyniosło skutek i jestem już po kompletnej TK. Nie powiem, że było fajnie...ale dobrze już mieć to za sobą. Kolejna punkcik odkreślony. Teraz czekanie już na wyniki histopatologii i opis TK. Przy okazji spytam też - mam zdjęcia TK ale na opis trzeba czekać 2-3 tygodnie. Czy jest sens pokazywać komuś same zdjęcia (bez opisu technika)? Pytam, bo z dr Sarosiekiem umówiłem się po skompletowaniu wyników, a histopatologię będę miał nawet 2 tygodnie wcześniej niż opis TK.

Pozdrawiam
Mitch82

Postprzez zxspectrum » 10 Kwi 2018, 20:41

Cześć,
mi kartę DILO udało się wyprosić u internisty w przychodni miejskiej (trochę narzekał na ilość papierkologii), gdy przyszedłem do niego z wynikiem USG i skierowaniem na zabieg usunięcia jądra. Swoją drogą, był zdziwiony że się od razu tnie zamiast robić biopsję, itp. W szpitalu przed zabiegiem też mi chcieli założyć, no ale już miałem - tylko się do niej dopisali.

Pozdrowienia
zxspectrum

Postprzez Krolewsky » 10 Kwi 2018, 22:34

Generalnie jest zasada że radiolodzy nie podejmują się opisu nieswojej pracy. Ale próbować zawsze można.
A z DILO to do pierwszego kontaktu podejdź i żądaj karty, to ich obowiązek wystawić.
Krolewsky

Miejscowość: Wrocław

Postprzez troll » 13 Kwi 2018, 06:14

Witaj,

Radiolodzy prywatnie opisują płytki z wynikiem badania TK. Nie ma w tym nic złego i nadzwyczajnego. Kwestia dogadania kwoty i umówienia wizyty.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości