nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 12 Kwi 2018, 21:13

Zabieg miałem w WAMie i tam też pytałem się o wynik histopatologii (i tam ta informacja o konsylium), ale pewnie samo konsylium faktycznie odbędzie się w Koperniku - skoro chyba tylko tam działa onkologia w Łodzi.
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 12 Kwi 2018, 21:39

Witam
Onkologia jest jeszcze w szpitalu MSW.
Z własnego doświadczenia radzę zmienić miejsce leczenia na Warszawę, Łódź nie jest dobrym miejscem do leczenia nowotworów jądra.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 18 Kwi 2018, 20:14

Cześć,
histopatologii nadal nie mam, byłem dziś w laboratorium, może będzie w piątek-poniedziałek. Jutro TK. Przez dziwny ucisk w boku niestety podejrzewam że coś tam znajdą. Coś, czego nie wyłapało USG w szpitalu...
W międzyczasie oddałem nasienie w Salve, wypis ze szpitala wystarczył (plus badania na choroby weneryczne). Niestety obniżona koncentracja (12 mln przy minimum 15), więc jak będę potrzebował skorzystać, to przez in vitro :| Ponoć z jednym jądrem może być taka koncentracja.
Skontaktowałem się też z dr Sarosiekiem i mam nadzieję u niego kontynuować leczenie.

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 18 Kwi 2018, 21:28

Witam
I to jest bardzo dobre posunięcie, będziesz miał pewność, że zajmuję się Tobą lekarz który jest specjalistą od nowotworów jądra.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 19 Kwi 2018, 17:27

I już po badaniu. Opis:
Wynik badania TK jamy brzusznej, miednicy małej - dwufazowe. Badanie wykonano przed i po dożylnym podaniu kontrastu w fazie tętniczej i wrotnej. Stan po usunięciu prawego jądra. Wątroba niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nie poszerzone. PŻW szczelinowaty. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, przeciętnej wielkości. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Obie nerki w położeniu typowym, bez zmian ogniskowych. UKM-y bez zastoju. Moczowody nieposzerzone. Nadnercza typowego kształtu, wielkości, bez zmian ogniskowych. Śledziona niepowiększona. Naczynia duże jamy brzusznej w normie. Powiększonych węzłów chłonnych nie stw. się. Pęcherz moczowy cienkościenny, bez zmian. Gruczoł krokowy niepowiększony, wlk 41x34x41mm. Zmian o charakterze meta w kościach nie stw. się.


Czy ten opis jest wyczerpujący i na jego podstawie można stwierdzić brak przerzutów? Czy powinienem z wynikiem TK zasięgnąć drugiej opinii?
Histopatologia najpewniej jutro...

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez romi » 19 Kwi 2018, 22:16

Witam
Brak przerzutów, markery w normie, jeśli tylko opis histopatologiczny będzie korzystny to będzie super.
Poczekajmy jednak na ten opis i wtedy dopiero będzie można świętować.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nowotwór jądra - Łódź - Kopernik/WAM?

Postprzez zxspectrum » 20 Kwi 2018, 15:13

Cześć,
kontynuacja wątku w dyskusji przypadków http://rjforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=1746

Pozdrowienia
zxspectrum
 
Posty: 42
Rejestracja: 27 Mar 2018, 13:32

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron