nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez tobson85 » 20 Paź 2018, 22:35

Hej,
Macie może najświeższe wyniki markerów?

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84a » 21 Paź 2018, 08:48

Hej,

Niestety nie :(. Miały pojawić się wczoraj online, ale nie ma. Pewnie najwcześniej będą w poniedziałek. Zapomniałam napisać wczoraj jeszcze, chyba najważniejsze, że męża coś pobolewał ostatnio brzuch :( Mówi, że czasem na zmianę pogody miał takie coś, ale ostatnio, że te bóle mu się nasiliły... Jak tylko będę znać wyniki napiszę. Pozdrawiam
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez tobson85 » 21 Paź 2018, 22:31

Hej
wiem, ze to bardzo ciężki czas dla was. Bol brzucha nie musi od razu swiadczyc o czyms groznym. Moze byc to takze wynik stresu, ktorego teraz macie sporo.
Jesli wynik markerow bedzie podwyższony, to zachecam skontaktowac sie z doktorem Sarosiekiem w celu konsultacji.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84a » 22 Paź 2018, 08:21

Są wyniki ;(

Poziom beta HCG to 26,16.....
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez troll » 22 Paź 2018, 18:34

Witaj,

Informacja o wzroście bHCG jest niepokojąca. Należy jeszcze raz powtórzyć komplet markerów (AFP, bHCG, LDH) oraz wykonać TK miednicy małej, jamy brzusznej i klatki piersiowej w trybie pilnym. Istnieje mocne podejrzenie, że podwyższenie aktywności bHCG jest wynikiem wznowy. Fizjologicznie u mężczyzn taki wzrost nie ma prawa się pojawić.

Kiedy planujecie konsultację onkologiczną, u kogo i jaki plan działania na najbliższy czas? Oczywiście pomożemy, gdy tylko zasygnalizujecie taką potrzebę.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84a » 22 Paź 2018, 19:04

26 października, piątek, 9 rano mąż ma się stawić u dr-a Sarosieka.
Dlaczego wznowa? Czemu? Od piątku ledwo funkcjonuję. Dziękuję trollu za tą wiadomość i za to forum...
Sama jestem ciekawa jaki będzie plan działania. Na chemioterapię się już nastawiliśmy, ale to się pewnie okaże ile i jaka...
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez czarny11 » 24 Paź 2018, 00:27

I co dalej? Co zlecili?
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84a » 24 Paź 2018, 11:23

Witaj czarny11,
Tak jak pisałam w piątek mamy wizytę u dr-a Sarosieka w Warszawie. Kto czekał ten wie, jak ten czas się wydłuża i jakie myśli nachodzą człowieka :(
To jest okropne...
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84a » 27 Paź 2018, 19:57

Witajcie,

My już po konsultacji. Tym razem marker beta HCG wyszedł na poziomie 19. Inne markery w normie. Wykluczono wzrost spowodowany przyjmowaniem jakichkolwiek leków czy substancji, które miałyby wpływ na podniesienie tego markera. Doktor zlecił dodatkowe badania z krwi (jakieś hormony, ale dokładnie nie pamiętam już co), ale na wyniki musimy poczekać do poniedziałku. Otrzymaliśmy też skierowanie na USG jąder i na TK. Udało nam się ustalić terminy: USG jąder na 20 listopada, a TK na 7 listopada. Z tym, że w piątek popołudniu mąż otrzymał informację, że tu w KRK ma termin na poniedziałek na badanie PET-TK. Doktor powiedział, że jakby mąż dostał wcześniej ten termin to żeby poszedł i zrobił to badanie. Tak, że to z 7 listopada anuluję. Za 2 tyg. znów trzeba zrobić markery. Po tych wynikach i pewnie dopiero po USG jąder zostanie podjęta decyzja czy będzie chemioterapia czy operacja chirurgiczna. Po wizycie u dr-a Sarosieka jestem bardzo zadowolona. Wnikliwie przejrzał dokumentację męża z poprzedniej choroby. Udzielił nam szczegółowych informacji i nakreślił plan działania. Dostaliśmy też skierowanie do szpitala gdyby okazało się po tych badaniach, że musimy się szybko zgłosić na oddział. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyniki wszystkich zleconych badań.
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84a » 29 Paź 2018, 19:32

Cześć,

Dziś dostałam od dr-a Sarosieka informacje, że poziom testosteronu jest wysoki, a gonadotropin niski i w tej sytuacji wysoki poziom beta-HCG wskazuje raczej na chorobę nowotworową :(
Dziś mąż ma badanie TK, USG jąder niby 20 listopada, ale pomyślałam, żeby może zrobić je prywatnie? Na pewno będzie szybciej, a kosztuje ok. 100 zł. I tak chyba nie ma na co czekać...
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

cron