Czy to rak?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Czy to rak?

Postprzez ktoscos » 08 Lut 2016, 22:14

Witam, mam 16 lat

w Czwartek zacząłem odczuwać lekki dyskomfort w prawym jądrze, zbagatelizowałem to bo pamiętam, że kilka lat wcześniej zdażył mi się ból jądra (jedno dniowy).
w Piatek ból nie ustąpił więc zbadałem prawe bolące jądro, które jest delikatnie większe od lewego i źródło bólu znajduje się w części górnej jądra pod penisem (chyba najądrze) odczułem również tam coś w rodzaju guza, wielkości czubka zapałki. Po tym samobadaniu ból się nasilił, kolejnego dnia doszło do bólu podbrzusza, nie wiem czy to z powodu zdenerwowania czy to w związku z tym jądrem ale boli mnie praktycznie cały czas podbrzusze.

Boje się, że to najgorsze co mogło mi się przytrafić- rak. W moim wieku to naprawdę coś strasznego, jednak jestem przygotowany na wszystko. Jutro ide do lekarza rodzinnego po skierowanie do urologa. Jak myślicie co to może być oprócz raka? A jeśli to rak to co robić, od czego zacząć? gdzie leczyć na podkarpaciu?
ktoscos
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lut 2016, 14:42

Re: Czy to rak?

Postprzez martinez » 08 Lut 2016, 22:21

Nie denerwuj się na zapas. Zdecydowałeś się iść do lekarza, a to najważniejsze. Najlepiej wybierz takiego, który ma możliwość od razu przeprowadzić badanie USG.
Awatar użytkownika
martinez
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 Lis 2015, 22:19
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Re: Czy to rak?

Postprzez ktoscos » 08 Lut 2016, 22:45

niestety mój lekarz rodzinny nie posiada sprzętu do USG.
Czy jeśli dostanę skierowanie do urologa to zostanę u niego przyjęty od razu?
ktoscos
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lut 2016, 14:42

Re: Czy to rak?

Postprzez romi » 08 Lut 2016, 23:18

Witam
Rodzinny skierowanie do urologa na pewno da, ale terminy do urologa mogą być niezbyt krótkie. Zresztą zależy to od regionu. W takiej sytuacji może warto przemyśleć wizytę prywatnie.
Ból o którym piszesz może być spowodowany zupełnie inną przyczyną, z reguły nowotwór jądra nie daje takich odczuć. Nie nastawiaj się od razu na najgorsze, bo to może być po jakimś urazie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Czy to rak?

Postprzez martinez » 09 Lut 2016, 01:01

Pisząc o lekarzu z USG miałem na myśli urologa, nie rodzinnego. Weź skierowanie i zobacz, na kiedy będziesz miał termin. Jeśli długo będziesz musiał czekać, no to tak jak romi napisał - pomyś o prywatnej wizycie.
Awatar użytkownika
martinez
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 Lis 2015, 22:19
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Re: Czy to rak?

Postprzez ktoscos » 09 Lut 2016, 21:27

Lekarz kazał mi ochłonąć po badaniu rękoma (nie wiem jak to się fachowo nazywa) powiedział, że nic nie odczuwa, nie ma powodów do obaw...
Dostałem tylko skierowanie na usg jamy brzusznej i moje pytanie brzmi czy nie powiniennem dostać osobnego na jądra? Skierowania do urologa brak. Powiedział jeszcze, że jest Ok bo jądra nie są twarde, mowił że jak by były nie dokrwione byłby powód do zmartwień

Ja nadal czuję się nie pewnie bo nic mi nie powiedział, wstepnie przed badaniem wspomniał tylko że to może skręt jądra.

Dodam, że nie dostałem żadnych leków a podbrzusze mnie nadal boli... Co prawda ból jądra ustał i nawet przy dotyku nie odczuwam bólu tylko lekki dyskomfort.

Rozmawiałem z mama i nie będziemy czekać miesiąc na USG tylko zrobimy je prywatnie, jakie są koszta?
A z urologiem poczekam do USG chyba.
ktoscos
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lut 2016, 14:42

Re: Czy to rak?

Postprzez romi » 09 Lut 2016, 22:23

Witam
Koszt około 100zł. Nie ma na co czekać tylko teraz iść urologa który w czasie wizyty zrobi USG jąder. To jest standard, że gabinety urologiczne mają taki sprzęt.
Jakby to był skręt jądra to trzeba by było natychmiast operować.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Czy to rak?

Postprzez JanDaw » 10 Lut 2016, 04:54

Idź prywatnie do urologa on standardowo powinien mieć aparaty do USG i zrobi badanie, czas jest ważny wiec nie czekaj. Na razie nie myśle co to tylko sie zbadaj! - to podstawa
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Czy to rak?

Postprzez ktoscos » 13 Lut 2016, 21:51

Witajcie ponownie,
Zrobie tak jak piszecie- w poniedziałek idę do najlepszego urologa w mieście.

Co do mojego aktualnego stanu to ból jądra i podbrzusza praktycznie zanikł, czasem odczuwam tylko lekki dyskomfort jest lepiej niż było. Jądro, które było delikatnie większe wróciło do swoich rozmiarów jednak wydaje mi się, że guz powiększył się o jakiś 1mm. Dziwię się, że rodzinny go nie wyczuł albo zbagatelizował.

Myślicie,że to rak? Czy są jakieś inne choroby związane z małym guzem na jądrze?

Wielkie dzięki dla Was za pomoc
ktoscos
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lut 2016, 14:42

Re: Czy to rak?

Postprzez ktoscos » 16 Lut 2016, 22:19

Okazało się, że to tylko zapalenie najądrza i torbiel w wielkości 5mm i zwapnienie wielkości 7mm (przyszczepek). Jama brzuszna w porządku, bez zmian.

Dzięki dla Was wszystkich bo bez Was nie zrozumiałbym powagi bólu jądra. Napewno dzięki tej przygodzie zacznę bardziej dbać o siebie i o swoje jądra.

ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIM ZDROWIA, BO TO NAJWAŻNIEJSZE! POZDRAWIAM
ktoscos
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Lut 2016, 14:42

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości