guz jądra, podwyższony marker beta-HCG

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

guz jądra, podwyższony marker beta-HCG

Postprzez ania666 » 29 Lut 2016, 17:35

Witam u mojego brata lat 26 wykryto guz na jądrze, pierwsze badania markerów nowotworowych ogólne wyszły w normie, drugie badanie szczegółowe beta-HCG marker podwyższony do 35, wizyta u lekarza jest dopiero za tydzień. Prosiłabym o jakieś porady i wskazówki. Czy takie wyniki są jednoznaczne z chorobą nowotworową i trzeba natychmiast działać? Czy tydzień czekania na lekarza jest stratą czasu w tej sytuacji i wilczyc o każdą chwile i dzień? Czy z takimi wynikami można mieć nadzieje że to jednak nie nowotwór?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
ania666
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 Lut 2016, 15:52

Re: guz jądra, podwyższony marker beta-HCG

Postprzez Jeek » 29 Lut 2016, 17:58

Witaj

Guz na jądrze i podwyższony B-HCG wskazuje na nowotwór jadra.
Moim zdaniem tygodniowy termin do urologa nie jest bardzo odległym terminem do urologa,
gdyby się udało szybciej potwierdzic diagnozę byłoby lepiej i jak najszybciej usunąć jądro.
Należy to zrobić z tzw. dostępu pachwinowego, każdy urolog powinien to wiedzieć.

Rak jadra dobrze się leczy, więc się nie załamujcie.
Na wszystkie pytania odpowiedzą forumowicze i eksperci.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: guz jądra, podwyższony marker beta-HCG

Postprzez kiwoszka » 29 Lut 2016, 20:50

Witaj Aniaa . Ja rowniez przechodze to z bratem ( 23 lat). On juz jest po zabiegu i po wynikach hist-pat.i jutro ma pierwsza wizyte u Onkologa ( Dr Sarosiek namiar z tego wspaniałego forum) rak to nie wyrok! trzeba być bardzo dobrej mysli pozdrawiam

p.s nie dawno sama pisałam tu z szokiem i niedowierzaniem ale wiem ze rak jądra nie jest wyrokiem i bardzo dobrze sie leczy :D
Awatar użytkownika
kiwoszka
 
Posty: 39
Rejestracja: 29 Sty 2016, 21:53
Miejscowość: Pomorskie

Re: guz jądra, podwyższony marker beta-HCG

Postprzez troll » 01 Mar 2016, 03:55

Witaj,

Bhcg na poziomie 31 mIU/mL to nie jest szokujący wynik. Jeśli to nasieniak to praktycznie to "standardowe" podwyższenie tego markera o ile guz go produkuje. Jeśli to zaś nienasieniak, to bardzo możliwe, że guz jest wciąż niskozaawansowany. Tydzień... nie jest to najkrótszy ale też i nie najdłuższy termin. Wizyta powinna obejmować badanie fizykalne, USG moszny i jamy brzusznej. Oczywiście markery należy powtórzyć i jeśli podejrzenie guza jądra padnie - trzeba szybko planować orchidektomię.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: guz jądra, podwyższony marker beta-HCG

Postprzez JanDaw » 01 Mar 2016, 07:18

U mojego męża podobna historia jestesmy po usunięciu do pełnie diagnostyki potrzeba wyniku histo pat (dzis ma byc). TC miednicy i jb oraz rtg płuc zrobili w szpitalu po zabiegu, poprosiłam o to bo czytajac forum i wiedziałam ze bedzie potrzebne. Trzeba jak najszybciej usunąć jądro i co daje juz pewnie wiesz z tego forum. My po diagnozie po 4 dniach mieliśmy zabieg. Teraz czekamy i wiemy juz ze bez dalszego leczenia sie nie obejdzie. To forum to niedocenione zródło informacji. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości