Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 30 Mar 2016, 21:00

Dzięki Arku , wole dopytać niz miałbym coś zbagatelizować
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 02 Kwi 2016, 15:44

Witam wszystkich forumowiczów .

Jestem już po wizycie u Urologa tym razem badał mnie inny lekarz. Początkowo miałem być w poniedziałek ale ze względu na obowiazki zawodowe udało mi się przełożyć na dziś . Lekarz poprzez badanie dłonią stwierdził ze mam zwiększona temperaturę jądra jak i ono samo jest powiększone . Diagnoza zapalenie jadra . Badanie USG przeprowadzone na podbrzuszu , diagnoza powiększony czubek prostaty .
Leczenie : 21 dni Diclober 1x na noc , Macmiror 2x2tab na dobę Cipropol 500mg 2x tab na dobę Sex codziennie w zabezpieczeniu ,5 dni po przyjęciu leków badanie na posiew nasienia , w tym okresie nie uprawiać sexu i ponowna wizyta. Mam leżeć i trzymać jadra uniesione na poduszce .

Moje odczucia : Hmmm w zasadzie powiedziałem mu o swoich obawach , dostałem tylko reprymendę że powinienm sie zgłosić po poprzedniej kuracji z badaniami na posiew czego nie zrobiłem , mój błąd. Biorę juz te leki mam nadzieję ze pomogą , jeśli mi nie przejdzie poproszę was o kontakt do pozytywnie rekomendowanego urologa w Warszawie .

ps. Markeró nie zrobiłem z braku czasu , umówiony jestem na wtorek .

Pozdrawiam
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez arek » 02 Kwi 2016, 16:25

Hej!
Czyli rozumiem że żaden z lekarzy nie zrobił Ci dokładnego USG jąder? Jeśli chodzi o kontakt to z pewnością dr Wojciech Rogowski. Wpisz w naszej forumowej wyszukiwarce to nazwisko to zobaczysz opinie chłopaków którzy mieli z nim kontakt.
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 02 Kwi 2016, 16:34

Nie wiem jak powinno wyglądać dokłądne usg jąder , podejrzewam ze jest wykonywane na samych jadrach wiec jeśli tak to nie miałem , dwa razy miałem robione usg na wysokości podbrzusza i za pierwszym razem też pachwin , dwa razy miałem badanie ręką , lekarz też ma dostęp do karty i poprzednich badań . Byłem też niezadowolony ze badanie usg chyba do konca nie było takie jak powinno , to mi się oberwało od mojej partnerki że naczytam się a pozniej szukam przysłowiowej "dziury w całym" a prawda jest taka ze jak ja sam nie zadbam o swoje zdrowie to żaden lekarz teko za mnie nie zrobi . Puki co zobaczymy jak zareaguję na leki a jeśli nie zauważę jakiejkolwiek poprawy to skorzystam z rekomendacji
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez arek » 02 Kwi 2016, 16:48

Nie chciałbym potwierdzać fachowości lekarzy, wygląda to tak, że skupili się oni na badaniu prostaty (może i słusznie), jednak myślę, że należało by przy tym sprawdzić również stan jąder (w tym badaniu lekarz obserwuje budową jąder "jeżdżąc" po nich głowicą ultrasonografu).
Slawecki83 napisał(a): Byłem też niezadowolony ze badanie usg chyba do konca nie było takie jak powinno , to mi się oberwało od mojej partnerki że naczytam się a pozniej szukam przysłowiowej "dziury w całym" a prawda jest taka ze jak ja sam nie zadbam o swoje zdrowie to żaden lekarz teko za mnie nie zrobi . Puki co zobaczymy jak zareaguję na leki a jeśli nie zauważę jakiejkolwiek poprawy to skorzystam z rekomendacji

Może się okazać, że Twoje dolegliwości wynikają z choroby prostaty, jednak kiedy rzeczywiście przeczytalibyście większość forumowych wątków, okazałoby się, że w bardzo wielu przypadkach właśnie podejście do tematu jakie masz Ty - uratowało zdrowie i życie wielu pacjentom.... Niestety w naszym kraju, często się tak zdarza, że kiedy zaczynasz chorować - musisz sam dla siebie stawać się lekarzem.
Życzę powodzenia!
Trzymaj się!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 02 Kwi 2016, 18:23

Tak jak wspomniałem Arku , jeśli nic sie nie zmieni nie odpuszczę , mam jeszcze pytanie bo byłem taki skołowany u tek=go lekarza i nie zapytałem , czy przy takim zapaleniu można uprawiać sport? Biegam i troszkę chodzę na siłownię .
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 03 Cze 2016, 11:41

Witam .

Troszke to trwało ale chciałem być pewny , mianowicie informacyjnie chciałem zakonczyc temat pozytywną informacja że w moim przypadku tym razem Urolodzy mieli racje i było to dosć solidne zapalenie jadra które zaczęło się w prostacie . Badanie USG oraz badania to potwierdziły , brak zmian , jadro wróciło juz praktycznie do swojego rozmiaru , od pół roku dyskomfortu , mogę śmiało powiedzieć ze już mnie nic nie boli.... badanie kontrolne za 2 miesiace i zalecenie aby dbać o siebie , cała ta sytuacja i z tym związany stres dał mi duzo do myślenia , to ze zdrowie mamy jedno , zatem Panowie którzy to czytaja moja rada.... żyjmy zdrowo bo to jednak najlepsza profilaktyka i nie zapomniajmy o tym też ze badać się trzeba... ;)

Pozdrawiam.
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron