Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 27 Mar 2016, 19:58

Witam .

Na wstępie nadmienię że jestem tu nowy . Cieszę się też że trafiłem na takie forum .

Moja historia zaczyna się w pazdzierniku 2015 r . W tym okresie zaczął mi doskwierać ból obu pachwin , pleców i czasami podbrzusza i dyskomfort lewego jadra , które jest większe od prawego od zawsze , a wynika to iż tego ze prawe jadro zostało operacyjnie sprowadzone do moszny kiedy miałem 3 latka. , rzadko też pojawiały sie bóle nóg .To że jestem osoba która nie bagatelizuje tego typu spraw zacząłem szukać podłoża swoich dolegliwości w artykułach zamieszczonych w internecie . I tak też trafiłem na objawy które przypominały moje a były objawami raka jadra . Zaniepokojony sytuacją przeprowadziłem samobadanie wedle powszechnych zaleceń , ku memu przerażeniu wyczułem guzek na tylniej ściance lewego większego jadra , usadowiony mniej wiecej w połowie który był wielkości pestki wiśni . Na całe szczęście przyjacielem rodziny jest znany i szanowany w Białymstoku urolog . Udałem się wiec na wizytę która była pod koniec pazdziernika w zasadzie z nastawieniem ze to rak , trudno twardy jestem nie dam sie . Podczas wizyty przyjmował dwóch lekarzy , wcześniej wymieniony urolog i drugi urolog jego syn . Powiedziałem o co chodzi ze wyczuwam guz. młodszy z lekarz przeprowadził badanie palcami wyczuł zmianę o której wspominałem ale okazała się ona jak on to ujął powiększonym przyczepem nasieniowodu , proszę mi wybaczyć słownictwo ale było to jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętam . Pozniej nastapiło badanie USG na którym wyszło z e mam przewlekłe zapalenie prostaty. Nerki czyste , o jądrach nic nie wspominał nawet nie wiem czy obszar badania USG je obejmował , gdyż badanie było robione w okolicach podbrzusza i pachwin . Po badaniu USG zostało przeprowadzone ręczne badanie prostaty od którego pękła mi koszula na plechach , dziwne uczucie jeszcze pzrez kilka godzin po . Dostałem skierowanie aby zrobić badanie na posiew w zakresie bakteri beztlenowych i tlenowych . Tydzien pozniej z wynnikami udałem się do urologa który mnie jeszcze raz przebadał pod kontem prostaty , i potwierdził diagnozę dostałem leki w postaci czopków antybiotyku i prostamolu uno . Zadowolony wykupiłem leki które brałem do świąt w miedzy czasie objawy osłabły ale całkowicie nie ustąpiły , z braku czasu nie mogłem pojawić się na badanie kontrolne w okolicach konca stycznia w zasadzie juz praktycznie zapomniałem o sprawie , z tym ze tym razem ciagle sie badałem .

Minął luty i z początkiem marca wszystkie wcześniejsze objawy wróciły , pojawiło sie kłucie czasami w okolicach lewego jadra głownie przy badaniu palcami , moim zdaniem jadro jakby znów sie powiększyło i czasami mnie pobolewało ostatnio już mniej bo zacząłem dużo pić wody , z wyciągiem z żurawiny , pokrzywę i zieloną herbatę . Ale dyskomfort w pachwinach nadal występuje. Jestem umówiony na wizytę w pierwszy poniedziałek po świętach .

Moje pytanie moi drodzy brzmi : czy powinienem sie martwić pod kontem raka? Czy powinienem ukierunkować jakoś lekarza pod tym kontem ? Nie ukrywam ze sie nie marwtię , uważam też że lepiej być czujnym , co sądzicie o tym co tu napisałem ?
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Jeek » 27 Mar 2016, 21:07

Witam

Moim zdaniem mógłbyś przed wizytą u urologa oznaczyć markery: bhcg, afp, ldh, jeżeli są podniesione,
zwłaszcza bhcg to by wszystko wyjaśniało. Markery prywatnie mozesz oznaczyć bez skierowania
chyba w każdym labo, koszt kilkadziesiąt zł. wynik na drugi dzień.
Na zapas nie ma się co przejmować.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 208
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 27 Mar 2016, 21:45

Jeek napisał(a):Witam

Moim zdaniem mógłbyś przed wizytą u urologa oznaczyć markery: bhcg, afp, ldh, jeżeli są podniesione,
zwłaszcza bhcg to by wszystko wyjaśniało.


Co masz na myśli jesli chodzi o wyjaśnienie ?
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Jeek » 27 Mar 2016, 22:39

Witam

Marker bhcg u zdrowego mężczyzny powinien wynosić ok. 0
Przeważnie labolatoria określają {<0,1} i oby tak u Ciebie było, markery w normie nie wykluczają
istnienia choroby we wczesnym stadium zaawansowania.
Opinia jeszcze jednego urologa też moim zdaniem by nie zaszkodziła.
Wczesne wykrycie raka jądra to prawie pewność całkowitego wyleczenia.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 208
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 27 Mar 2016, 22:51

Dziękuję za info . Zrobię tak jak piszesz , sprawdziłem Medicover robi takowe badania wiec udam sie do nich w nadchodzącym tygodniu .
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez him » 28 Mar 2016, 12:31

witaj zapalenie prostaty u młodych mezczyzna zdarza sie niestety i jest dość uciążliwa chorobą dlatego warto wybrac sie do najlepszego urologa z doswiadczeniem w leczeniu takiego schorzenia. natomiast jesli nie bylo wykonane usg jader jest to niestety bład diagnostyczny bo nie można czegoś wykluczyć jesli sie tego nie zbadało w Twoim przypadku jąder. Tak wiec aby nie martwic sie na zas i nie obawiac wykonaj usg obu jader wykonaj badanie krwi o których pisał Jeek czyli bhcg , ldh i afp, do kompletu dorzuc PSA i wtedy cokolwiek sie wyjaśni. A jakie sa wyniki posiewu moczu? Pozdrawiam.
him
 
Posty: 97
Rejestracja: 25 Paź 2013, 23:45

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 28 Mar 2016, 12:46

Witam .
Badanie było robione na posiew nasienia , wyszło że mam jakieś bakterie beztlenowe. Nie chcę sie wypowiadać co do samego lekarza , gdyż jest naprawdę lubiany i szanowany , po prostu na kolejnej wizycie poproszę aby zrobił badanie pod kontem samych jader dla mojej pewnosci i spokoju , bede też miał badania o których wspominaliście , znajoma pracuje w Medicoverze i zapewniła mnie ze bez problemu zrobię je w tydzień . Tak jak Kolego napisałeś wyleczenie takiego zapalenia nie jest łatwe i potrafi ono rzutować na inne narządy w tym jadra , przynajmniej taką opinie usłyszałem . Ale ja chce sprawdzić i mieć pewnosć , rak w obecnej sytuacji nie leży mi po drodze nie mam na niego czasu ;)
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez arek » 29 Mar 2016, 22:45

Hej!
Slawecki83 napisał(a):bede też miał badania o których wspominaliście , znajoma pracuje w Medicoverze i zapewniła mnie ze bez problemu zrobię je w tydzień . Tak jak Kolego napisałeś wyleczenie takiego zapalenia nie jest łatwe i potrafi ono rzutować na inne narządy w tym jadra , przynajmniej taką opinie usłyszałem . Ale ja chce sprawdzić i mieć pewnosć , rak w obecnej sytuacji nie leży mi po drodze nie mam na niego czasu ;)


Postawa idealna. Wszystko wskazuje na jedno, ale należy sprawdzić wszelkie możliwe ewentualności. Jeśli się doczytałeś na forum, to wiesz, że wzrost markerów daje niemal pewność procesu nowotworowego, jednak to, że wszystkie będę w zakresach - o niczym nie świadczy :)
Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie badania ultrasonograficznego jąder. Jeśli wszystko będzie ok, to super. Jeśli będą jakieś "ogniska" - nie wykonujemy żadnej biopsji tylko usuwamy jądro i wynik histopatologiczny mówi nam z czym mieliśmy do czynienia. Słyszałem od urologów, że bardzo częstym zjawiskiem jest "niezidentyfikowany" ból jąder, który swe podłoże często ma w prostacie. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
Pamiętaj, też o jednym - Twój stosunek do lekarza - to jedno, a Twoje zdrowie to drugie. Jeśli tylko będziesz miał odrobinę wątpliwości - udaj się na wizytę kontrolną do innego specjalisty w celu uzyskania drugiej opinii. Często taka wizyta okazywała się dla chorego bardzo cenna ;)
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez Slawecki83 » 30 Mar 2016, 14:20

Dzięki Arku za "motywujące 3 grosze" ;)Co do wątpliwosci zgodze się z Tobą , jeśli będą zapewne bede chciał je rozwiać i zapewne też w sposób taki o jakim piszesz . Mam jeszcze pytanie . Chore jadro jest twarde , czyli się nie ugina jak mam rozumieć ? Sprawdzałem to u siebie i mogę porównać że u mnie sytuacja jest taka jakbym uginał piłeczkę z miekkiego kauczuku , nie ejst to dokonca tez bezbolesne , występuje przy tym dyskomfort zwłaszcza po ...
Slawecki83
 
Posty: 10
Rejestracja: 27 Mar 2016, 11:57

Re: Mój przypadek co o tym sądzicie ?

Postprzez arek » 30 Mar 2016, 20:40

to już 6 razem będzie :)

Slawecki83 napisał(a):Chore jadro jest twarde , czyli się nie ugina jak mam rozumieć ? Sprawdzałem to u siebie i mogę porównać że u mnie sytuacja jest taka jakbym uginał piłeczkę z miekkiego kauczuku , nie ejst to dokonca tez bezbolesne

Osobiście (amatorsko) nie uważam, aby to było teraz najważniejszym wyznacznikiem powagi sytuacji- choć oczywiście świadczy o problemie. Jedni chorzy mieli jądro jak cytrynę czy nawet większe, inni - dużo mniejsze. ja miałem maleńkie microzwapnienia i guzek wielkości połowy pestki cytryny - Nie ma na to reguły.. Jest naprawdę BARDZO (ale to BARDZO) prawdopodobne, że Twoje dolegliwości są związane z chorą prostatą. Ale (podsumowując):
1. Robimy komplet BMN: AFP, LDH i BetaHCG (40-200 zł/komplet)
2. Robimy dokładnie USG jąder (jeśli my mamy wątpliwości lub lekarz wykonujący badanie - powtarzamy badanie u innego specjalisty na innym sprzęcie)
3. Jeśli lekarz zleci biopsję jądra - oznacza to, że jest pseudo~szamanem a nie urologiem i nie zachodzimy więcej do niego :)
4. Jesteśmy dobrej myśli, ale trzymamy rękę na pulsie!
Może ktoś jeszcze ci coś podrzuci :) U nas nie ma "głupich pytań", więc o wszystko pytaj śmiało.
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości