Dyskomfort w mosznie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez romi » 16 Maj 2016, 00:24

Witam
Trzeba poczekać do jutra. Napisz jak było i wtedy zastanowimy się.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez Karorrr39 » 16 Maj 2016, 00:40

Ok.
Skoro mam tak pozno to badanie to z rana wykorzystam czas i zapisze sie do rodzinego może na zapas i gdzie bym mogl jeszcze ? Moze skorzystac tez z wiedzy innego urologa niz opierac sie na jednym ?
Karorrr39
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Maj 2016, 21:55

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez romi » 16 Maj 2016, 00:48

Zawsze opinia od dwóch lekarzy pozwala upewnić się w diagnozie, ale poczekaj na jutrzejsze badanie i dopiero wtedy myśl co dalej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez Karorrr39 » 16 Maj 2016, 00:56

Mam wynik ale jakoś nie do końca jestem zadowolony, badanie trwało raczej tyle ile powinno, ponad 5 minut, jądro z każdej strony poobjeżdżane, kilka razy na każdym gałka zatrzymana, po środku, od spodu moszna, bezpośrednio pod penisem itd no i jeszcze nabieranie powietrza i ciśniemy i tak po kila razy na każdą stronę no i... nic, wyszlo tylko :
-przestrzen bezechowa niunaczyniona jednorodna 25x20x18mm w okolicy najadrza lewego = torbiel nasienna lewostronna
Czy w wyniku powinny byc podane wielkosci jader czy wystarczy ze prawidlowa wielkosc struktura itd ?
Te wydruki powinny byc takie male ? Jak polowa kartki z zeszytu. Poza tym ten lekarz tez w życiu swoje przeszedl i wydaje mi się że tacy ludzie sa wyczuleni na pewne sprawy.

I teraz zasadnicze pytanie - czy ta torbiela nasienna nad lewym jadrem bezposrednio, jest to duze wg mojego rozumu, moze toto dawac takie dolegliwosci ? No i taka sprawa ze zaczelo sie od prawego najadrza jakby w okolicy dolnej/srodkowej a to jest po lewej, czasem to pobolewanie, udo wewnatrz, na zgieciu udo/tulow - pachwina ? No i te plecy, dol, promieniuje do bokow, wiec pewnie te bole w okolicach pepka ktore sie pojawiaja raz na jakis czas moze tez od tego ? Bo taki przyklad, jade autem, sprzeglo co chwile, i pobolewanie tej nogi i przy tym lewym jajku, moze jakas rwa kulszowa ? dziwne...
Od 2-3 dni nie mam porannego wzwodu lub jest slaby, stres by mnie tak zalatwil ?

Znacie jakich dobrych urologow z knurowa, gliwic i okolic ? Udac sie jeszcze do 2 urologa dla pewnosci ktory zrobi usg ? Czekac do pt na wizyte umowiona ? Bo wczesniej to czw u tego innego prawdopodobnie, wt i sr nie ma szans na wizyte.
Ostatnio edytowany przez Karorrr39 17 Maj 2016, 15:41, edytowano w sumie 4 razy
Karorrr39
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Maj 2016, 21:55

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez kk91 » 17 Maj 2016, 09:27

Odpowiadam na prośbę. Nie wygląda to na raka jądra a na inną dolegliwość, nie wiem jak można Ci pomóc musi to zrobić raczej lekarz. Wydaje mi się, że za bardzo panikujesz.

Na wzwód może oznacz poziom testosteronu. Na wątpliwości czy to rak zrób badania krwii (markery nowotworowe, które były wspominane wcześniej)
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez Neo » 17 Maj 2016, 13:14

Jeśli chodzi o nieobecność jelit w mosznie i kanałach pachwinowych to też dobra wiadomość, oznacza, ze dr szukał przepukliny ale jej nie znalazł :)
Opis USG jest w porządku. Zrobić markery i ew. powtórzyć USG za 3 miesiące.
Neo
 
Posty: 31
Rejestracja: 22 Sty 2015, 22:36

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez Karorrr39 » 17 Maj 2016, 13:21

Jutro ide do rodzinnego, biore skier na krew i usg jamy brzusznej.
Raz w dole plecow i idzie to na boki i np przy jezdzie samochodem od sprzegla albo od scisku zaczyna pobolewac tam cos w worze i noga jakby cierpnie/boli, to boki, to szyja sztywna, reka lewa scierpnie, gdzie się teraz pokierowac - prostata, nerki, kregoslup ?
Karorrr39
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Maj 2016, 21:55

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez Karorrr39 » 18 Maj 2016, 18:30

Rodzinny zrobil badanie fizyczne brzucha i nic tylko jakby w okolicy wyrostka mocniej zabolalo, myslicie ze ta dziwna dolegliwosc w okolicy pepka 2-3 cm po skosie na lewo patrząc z wlasnej perspektywy (tak jakbyście patrzyli u siebie) moze miec zwiazek z tematem ? Nie jest to bol ciagly tylko jak ucisne palcami albo napne brzuch i to tez niekiedy, jak leze to nic tylko przy siedzeniu sie to pojawia...dostalem narazie na krew mocz a w dalszej kolejnosci mozliwe usg... jadra mnie raczej nie bola ani nic tam
Karorrr39
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Maj 2016, 21:55

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez troll » 19 Maj 2016, 02:39

Wyrostek jest po prawej stronie patrząc z własnej perspektywy... Mnie jak ktokolwiek chociaż dotknie brzucha to już boli i najchętniej zabiłbym :)

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Dyskomfort w mosznie

Postprzez Karorrr39 » 19 Maj 2016, 09:14

Nie wiem, jestem rozbity, nie wiem czy to ten stres czy co... wyglada to tak ze jak pochidze wiecej albo jazda autem, sprzeglo co chwile i zaczyna w tej mosznie pobolewac, jakby ta torbiel lub cos kolo niej i nie wiem co robic... usg niby czyste jutro mam wizyte u urologa ale co on powie... moze ta torbiel bolec ? Moze ona cos uciska ?
Orientuje sie Pan moze czy jest jakis dobry konkretny urolog w mojej okolicy, knurow gliwice i okolice ? Moga to byc nawet katowice zabrze rybnik ?
PS. Dzis np znowu pobolewa cos z prawej strony moszny i nie sa to urojenia... co mam z tym fantem zrobic ? bo ja juz nie wiem...
Jestem wsciekly, bylem dzis u urologa mocz ok wiec nerki ok mam usg jaj to nawet nie spojrzał panie nic tam nie ma czopki jakby bolalo doxiklak czy cos i na nfz to ja panu moge zrobic usg we wrzesniu... komedia.
Karorrr39
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Maj 2016, 21:55

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości