Czy to za juz za pozno?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Czy to za juz za pozno?

Postprzez zizu » 25 Lip 2016, 10:30

Witam,

Mam 27 lat, przebywam w Norwegii.
Po przeanalizowaniu wielu stron internetowych prawdopodobnie dotyczy to i mnie. Pisze prawdopodobnie, bowiem za granica nie wybralem sie jeszcze do lekarza w tej sprawie (bariera jezykowa). W Polsce jestem raz na rok, a kolejna wizyta bedzie w lutym 2017.

Czy zwlekanie do tego czasu moze zniwelowac szanse wyleczenia potencjalnego raka jadra? Jak dlugi czas jadro rosnie (czy ono przestaje, zatrzymuje sie w rosnieciu do pewnego stanu?) W moim przypadku jadro nie boli, lecz wyczuwam jakby inne czesci, ktore przybieraja do jadra i scala sie w calosc. Jest tak duze ze prawie nie miesci sie w garsci. Zastanawiam sie kiedy byl poczatek... moze to i dobry rok czasu juz. Czy zwlekalem zbyt dlugo i to juz koniec szans?
zizu
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 Lip 2016, 10:22

Re: Czy to za juz za pozno?

Postprzez marcin s » 25 Lip 2016, 11:00

wiadomo im szybciej tym lepiej, zwlekanie działa na niekorzyść, u każdego inaczej rozwija się choroba jest to zależne od wielu czynników min. od rodzaju guza
Wiem z doświadczenia że większość lekarzy ze Skandynawii dobrze porozumiewa sie po angielsku(norweski lekkim językiem nie jest)
tu masz adresy urologów w Oslo
http://www.gulesider.no/finn:urolog+oslo

a tu masz namiar na Polskiego urologa
http://polski-lekarz-za-granica.com.pl/urolog-w-oslo/

takich lekarzy jest więcej trzeba poszukać w necie

a jeśli masz daleko do stolicy bierz kogoś z językiem i zasuwaj, jeśli masz guza im bardziej zaawansowany stan tym trudniej się pozbyć co nie zmienia faktu że można nawet w poważnych się całkowicie wyleczyć
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Czy to za juz za pozno?

Postprzez romi » 25 Lip 2016, 12:37

Witam
Absolutnie nie zwlekaj, nowotwór jądra to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów i rozwija się bardzo szybko. Jeśli masz obiekcje co do wizyty u lekarza w Norwegii to przyjedź na krótko do Polski, chociaż prawdę mówiąc ewentualne leczenie i opiekę w Norwegii będziesz miał lepszą.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Czy to za juz za pozno?

Postprzez zizu » 06 Wrz 2016, 18:11

Hej wszystkim ponownie.

Po dluzszych rozwazaniach wybralem sie do lekarza pierwszego kontaktu z prosba o skierowanie do urologa.
Jak sie okazalo lekarz pierwszego kontaktu sam po zobaczeniu jadra zdecydowal natychmiast wyslac mnie do szpitala!
Nie mial pewnosci co to jest.
Po 4 dniach od wizyty znalazlem sie w szpitalu na badaniach wszelkiego rodzaju, po czym nastepnego dnia mialem juz operacje usuniecia jadra. Wczesniej moglem zamrozic swoje nasienie w przypadku braku plodnosci, jak sie okazalo w szpitalu drugie jadro bylo zbyt za male. Jednak co to dalszej analizy musze poczekac do tygodnia w Oslo. Lekarze potwierdzili, ze byl to rak i ten na szczescie prawodpodobnie nie rozwinal sie w ciele. Czekam na Oslo. Gdybym poszedl w marcu 2017, bo tak planowalem moglobyc juz zapozno.

Huff da to bylo spore przezycie. Teraz czeka mnie miesiac chorobowego...

Musze pochwalic norweska sluzbe zdrowia za dynamicznie dzialania. W przeciagu 5 dni przeszedlem wszystkie badania, lacznie z operacja.
zizu
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 Lip 2016, 10:22

Re: Czy to za juz za pozno?

Postprzez matjo1 » 14 Lis 2016, 16:39

ZIZU super, że wszystko odbyło się tak szybko. Czekanie tylko działa na naszą niekorzyść. Warto też schować wstyd do kieszenie i udać się do lekarza, jeśli tylko wystąpią jakieś niepokojące objawy. Niestety nie zawsze diagnoza i operacja to kwestia dni, w większości przypadków - tygodni albo miesięcy.
matjo1
 
Posty: 7
Rejestracja: 08 Lis 2016, 17:42


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości