Niepokojące zmiany

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Niepokojące zmiany

Postprzez madas » 10 Sie 2016, 03:15

Witajcie, od paru godzin przeglądam tematy na forum i nadszedł czas napisać swój własny.
Od kilku dni obserwuje niepokojące objawy na samym dole prawego jądra. W czasie samokontroli wyczułem tam, mniej więcej w miejscu zakończenia najądrza, galaretowatą niewielką masę. Nie jest to coś co nazwałbym guzem, jest miękkie i czasami nawet mam problem z odnalezieniem tej zmiany... Bardziej czuję że to wygląda jak przedłużenie od dołu najądrza niż coś "przyklejonego" do samego jądra.
Przy naciskach nie odczuwam żadnego bólu, jestem także pewny że 1-2 tygodnie temu tego nie miałem, ponieważ bardzo często badam moje jądra. W dniach w których zacząłem to wyczuwać czułem mrowienie w mosznie, jednak po 2 dniach mrowienie przeszło. W tej chwili natomiast czuję jakby mrowienie w pachwinie i nadbrzuszu, nie wiem jednak na ile jest to doszukiwanie się nieistniejących symptomów.
Wydaje mi się że dzień przed pierwszym spostrzeżeniem zmiany byłem na siłowni i mocno trenowałem mięśnie brzucha.
Jestem zapisany do urologa który ma wykonać od razu badanie USG, termin mam ustalony na najbliższą sobotę. Teraz jednak bardzo się denerwuje, gonitwa myśli itp. patrząc na objawy sam nie wiem co o tym myśleć, spotkaliście się kiedyś z podobnymi?
madas
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Sie 2016, 02:59

Re: Niepokojące zmiany

Postprzez tobson85 » 10 Sie 2016, 09:42

Hej,
myślę, że pójście do urologa w tej sytuacji jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Urolog wykona badanie i wszystko będzie jasne. Nie denerwuj się na zapas. Nie musi to być nic groźnego ale też nie bagatelizuj sprawy i sprawdź to jak najszybciej. Termin w najbliższą sobotę nie jest odległy więc myślę, że ok. No i trzymam kciuki!
Pozdrawiam
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Niepokojące zmiany

Postprzez madas » 10 Sie 2016, 22:08

Hej,
Sprawa u mnie ogólnie wygląda tak że w tej chwili mieszkam w Wielkiej Brytanii, w Londynie. Mam wizytę u urolog już najbliższą sobotę ponieważ umówiłem się prywatnie jako że chce zrobić badanie USG i konsultacje od razu jak najszybciej a nie przez lekarza pierwszego kontaktu. Dodatkowo jestem w zasadzie na etapie wyprowadzenia się z Londynu i planuję wracać do Polski za 2 miesiące.
Ma ktos jakies doswiadczenia w UK, a najlepiej w Londynie? Jeżeli w czasie wizyty lekarz stwierdzi najgorsze to jak to dalej może wyglądać? Powinienem iść do GP czy od razu jechać np do A&E? Wiem że lekarz pewnie mi wszystko powie ale ja jeżeli nie wiem co ma się dziać dalej zawsze jestem bardzo że stresowany.
Rozważać w ogóle wcześniejszy powrót do Polski celem leczenia w Polsce?
Wiem że piszę za wczasu ale martwi mnie to wszystko.
madas
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Sie 2016, 02:59


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron