Rak jądra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Rak jądra

Postprzez mardeb76 » 18 Lis 2016, 17:18

Witam,
Fakt, że LDH przed zabiegiem było podwyższone, a obecnie wróciło do normy to plus. Biorąc pod uwagę wyniki TK może oznaczać, że choroba się nie rozprzestrzeniła, a źródłem markera był tylko usunięty już guz. Są jednak czynniki ryzyka, których przed podjęciem decyzji nie można zbagatelizować tzn. wielkość guza i to czego nie wiecie z uwagi na niekompletny opis h-p. Poza tym tak jak napisał romi to Wasza decyzja. Jeśli chodzi o skutki długofolowe zastosowania karboplatyny, to oprócz tych związanymi z potomstwem, takich nie ma. W krótkim terminie może wystąpić osłabienie, spadek morfologii, zwiększona podatność na infekcje, złe samopoczucie, mdłości, itp. Dużo o tym tutaj na Froum znajdziecie. Trochę Was rozumiem bo sam 2 miesiące temu stałem przed podobnym dylematem. Pozdrawiam.
A to jeszcze dodaję do poczytania: viewtopic.php?f=9&t=885&p=22004&hilit=ryzyko#p22004
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak jądra

Postprzez zona » 18 Lis 2016, 18:53

Dziękuję mardeb76 ,że jesteś od początku z nami;)Jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji ze względu na rodzaj i zaawansownie nowotworu,wiek (mąż też ma 41lat , 2 dzieci i kochająca żonę:)).Rozmiar guza u Ciebie był znacznie mniejszy ;)My cały czas przed dylematem ...
zona
 
Posty: 47
Rejestracja: 02 Lis 2016, 16:45

Re: Rak jądra

Postprzez mardeb76 » 18 Lis 2016, 19:37

Tak ja miałem małego guza i żadnego czynnika zwiększającego ryzyko nawrotu choroby. Konsultowałem się z kilkoma lekarzami, ekspertami z Forum oraz Forumowiczami i wszyscy zalecali obserwację, informując rzetelnie o skali ryzyka. W waszym przypadku jest dużo trudniej. Raz jeszcze przeczytałem wytyczne ESMO i zgodnie z nimi w przypadku nasieniaka w I stadium zaawansowania klinicznego, w przypadku wyboru obserwacji ryzyku nawrotu w ciągu 5 lat wynosi 12 %. Jeden czynnik ryzyka zwiększa prawdopodobieństwo wznowy do 16%, kolejny czynnik ryzyka do 32%. Czynniki ryzyka to np. guz większy od 4cm, naciekanie sieci jądra. Wytyczne europejskie zatem są zatem bardziej rygorystyczne niż amerykańskie. Napiszę jeszcze, że przyjęcie karboplatyny to „zaledwie” jednorazowa, kilkugodzinna wizyta w szpitalu. Poddanie się temu leczeniu zmniejsza ryzyko nawrotu do kilku procent. W przypadku wznowy stosowana będzie chemioterapia w schemacie 3 BEP lub 4 EP, a to już bardzo obciążające leczenie i kilka miesięcy z życia. Może to Wam pomoże podjąć decyzję. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak jądra

Postprzez romi » 18 Lis 2016, 20:20

Witam
Dajmy czas do namysłu i "ciszę wyborczą". Jest weekend, pora odpoczynku, wyciszenia i przemyślenia za i przeciw. Macie ku temu wszelkie przesłanki.
Każda decyzja będzie właściwa, bo będzie Wasza, a my będziemy Was wspierać.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra

Postprzez troll » 19 Lis 2016, 12:01

Witaj,

Z góry przepraszam za pobieżne zapoznanie się z tematem. Jeżeli wynik hist-pat jest niepewny, to naturalną drogą jest wybranie rozwiązania bardziej uciążliwego ale bardziej skutecznego. Poważnie rozważałbym wzięcie karboplatyny.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra

Postprzez zona » 19 Lis 2016, 12:19

Dziękujemy troll za odpowiedż.Dr Sarosiek zaproponował nam podanie karboplatyny już w czwartek.Czy im wcześniej tym lepiej? W czwartek będzie 3 tyg. od zabiegu usunięcia jadra. Jest jeszcze ten krwiak w miejscu wyciętego guza czyli zgrubienie wielkości śliwki.W pon. mamy dać odpowiedż czy zawitamy w Warszawie..
zona
 
Posty: 47
Rejestracja: 02 Lis 2016, 16:45

Re: Rak jądra

Postprzez romi » 19 Lis 2016, 15:50

Witam
Jeśli zdecydowaliście się na leczenie to im szybciej tym lepiej. Krwiak o którym piszesz nie stanowi przeszkody.
Jak wygląda cała procedura pewnie już wiesz z forum, także powodzenia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra

Postprzez zona » 19 Lis 2016, 17:38

Witaj romi.Dzięki za odp.A mógłbyś napisać o jaką procedurę chodzi?
zona
 
Posty: 47
Rejestracja: 02 Lis 2016, 16:45

Re: Rak jądra

Postprzez romi » 19 Lis 2016, 18:34

Witam
Chodziło mi o to jak przebiega procedura chemioterapii karboplatyną, przygotowanie pacjenta, kroplówka, wypis. Jeśli nie, to na forum są opisy jak to wygląda w Magodencie, warto się z tym zapoznać, wtedy dokładnie wiesz jak się przygotować i czego się spodziewać. Nie ma żadnych niespodzianek. To ważne bo samo pojęcie chemioterapia budzi lęk i nasuwa złe skojarzenia, a tak naprawdę nie taki diabeł straszny.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra

Postprzez zona » 21 Lis 2016, 15:32

Witajcie.Decyzja zapadła.W czwartek jedziemy na karboplatynę.
zona
 
Posty: 47
Rejestracja: 02 Lis 2016, 16:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości