Co dalej

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Co dalej

Postprzez TOMI » 06 Gru 2016, 13:37

Witam
Mam na imię Tomek.
Mam 31 lat i jestem tu pierwszy raz.
Zacznę od tego iż w dzieciństwie miałem ściągane prawe lewe jądro z brzucha.Po kilkunastu latach żona zauważyła iż lewe jądro jest większe , twardsze oraz obolałe . Zrobiłem sobie z ciekawości badania dnia 15-01-2015 tzw. markery i oto ich wyniki LDH-220, Beta HCG - 16,39 z tedęncją wzrostowa oraz AFP- 17,21 z tendęcją wzrostowa. Później było usg po którym urolog się wystraszył i wyznaczył mi wizytę na operację na 25.03.2015 roku. 18.03.2015 roku moje wyniki podskoczyły w górę i tak LDH - 253 , Beta HCG - 143,9 , AFP - 63,86 i wszystko z tendecją wzrostowa. 25 marca miałem zabieg w znieczuleniu zastrzykiem w kręgosłup .Dodam ze 3 razy dawali mi ten bolesny zastrzyk i dopiero za 4 razem sie udal ale musiałem dostac głupiego jasia bo nie moglem zniesc bólu.Operowany byłem na oddziale urologicznym w Łasku w województwie łódzkim. Pamiętam jak widziałem swoje jądro z węzłem chłonnym. Po 3 dniach wyszedłem do domu i oczekiwałem na wynik patomofologiczny. No i sie doczekałem jak grom z jasnego nieba spadło na mnie . Zacytuje wynik : Jądro dł.4,5 cm rozciete. Większosc utkania jądra zajmuje guz z wylewami krwi, nie nacieka na osłonek jadra.Carcinoma embryonale testis G3 cum focis necrosi. W utkaniu guza obecne sa male ogniska potworniaka. W częściach litych nie mozna wykluczyc rozrostów torfoblastu. Później było TK i wynik tego mówi iż w śród piersiu przednim widać kilka węzłów o wielkości do 7x 5 mm.Widoczne nieliczne rozproszone węzły zaotrzewnowe wielkości do 10 mm oraz pojedyńczy węzeł wnęki wątroby wielkosci 10x8mm i to badanie było dnia 30.04.2015r. Dnia 10.07.2015 roku miałem kolejne TK jamy brzusznej i wynik tego wątroba,pęcherzyk,trzustka,nadnercza,sledziona i nerki bez zmian . Na wysokości lewej nerki pojedynczy wezeł zaotrzewnowy o sr. 17mm. Poza tym węzły zaotrzewnowe drobne do 10mm..Wyniki krwi bHCG - <0,1, AFP 2,81. Następnie kolejne TK jamy brzusznej dnia 21.03.2016 r wątroba,pęcherzyk,trzustka,nadnercza,śledziona i nerki bez zmian. W przestrzeni zaotrzewnowej widać kilka wezłów największy 18mm. Następnie wyniki krwi AFP 2,51 , CEA 0,8, PSA 0,136. i w kwietniu tego roku miałem kolejne Tk klatki piersiowej i cytuje wynik " W segm.1/2 pluca lewego przy szczelinie widoczny guzek 5x3mm odpowiadający najpewniej wewnątrz płucnemu węzłowi chłonnemu ? niedodmowy?. No i kolejne badanie krwi gdzie w gore poszły RDW-SD 49,2 oraz monocyty 1,00 , LDH 218 i bHCG<0,1. Moje pytania brzmią co w takiej sytuacji robić? Co dalej ? . W Koperniku w Łodzi powiedzieli ze jestem zdrowy. Jak mam to rozumieć .Proszę o porady i rady.
Dziękuję
Pozdrawiam Tomek
TOMI
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Gru 2016, 12:45

Re: Co dalej

Postprzez romi » 06 Gru 2016, 14:09

Witam
Czy po usunięciu jądra byłeś u onkologa i jaki stan zaawansowania został ustalony?
Z Twojego opisu wygląda, że zostałeś poddany obserwacji, bo jakiś lekarz uznał, że usunięcie jądra kończy leczenie. Natomiast obserwacja była prowadzona bardzo źle, bo TK z dnia 10.07.2015 powinno wzbudzić podejrzenie z powodu opisanego węzła o śr 17mm.
Czy robiłeś badania markerów bHCG i LDH, bo podajesz tylko AFP. Kolejne TK potwierdza istnienie powiększonego węzła.
Łódź nie jest dobrym miejscem do leczenia nowotworów jądra, dlatego polecamy inne miejsca.

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie
Klinika Nowotworów układu moczowego
02-781 Warszawa, ul. W. K. Roentgena 5
tel. (poradnia Kliniki) - (22) 546 22 16

Centrum Medyczne "Ostrobramska"
NZOZ Magodent
Oddział Onkologii Klinicznej
04-125 Warszawa, ul. Gen. Fieldorfa 40
tel. (rejestracja) - (22) 430 87 00
dr n. med. Tomasz Sarosiek - specjalista onkologii klinicznej
Dla pacjentów z nowotworami jądra w celu konsultacji i leczenia preferowany kontakt bezpośrednio z dr n. med. Tomaszem Sarosiek - nowy adres email: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl / tel. kom: 601 310 244

Myślę, że powinieneś skorzystać z możliwości konsultacji, wtedy będziesz miał pewność prawidłowego postępowania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Co dalej

Postprzez TOMI » 06 Gru 2016, 14:24

Powiem Ci ze nie robilem zadnych innych badan od kwietnia tego roku bo lekarka w lodzi powiedziala ze to koniec leczenia i nie ma potrzeby dalszych konsultacjii i leczenia wiec dalem sobie spokoj, ale 3miesiace temuzmarla mi mam na raka ploc i byla wlasnie leczona w Koperniku w Łodzi wiec sie zainteresowalem soba
TOMI
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Gru 2016, 12:45

Re: Co dalej

Postprzez TOMI » 06 Gru 2016, 14:31

Mnie martwi to ze na poczatku w plucach byly powikszone wezly a teraz jest guz
TOMI
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Gru 2016, 12:45

Re: Co dalej

Postprzez romi » 06 Gru 2016, 15:17

Witam
Ten guzek w płucach nie jest podejrzany, bo jego rozmiar jest w normie. Może to być pozostałość po jakimś przeziębieniu.
Ja też nie mam dobrych doświadczeń z Kopernikiem, także nie |Ty jeden.
W nowotworze jądra koniec leczenia nie wiąże się z brakiem dalszych wizyt u lekarza. To jest nowotwór i po zakończeniu leczenia obowiązuje okres obserwacji i to jest 5 lat w czasie których wykonuje się badania markerów i obrazowe. Dopiero po 5 latach bez nawrotu można powiedzieć, że pacjent został wyleczony.
Zostałeś źle potraktowany.
Możesz jeszcze spróbować konsultacji w Salve na Szparagowej u dr Zalewskiej
http://salvemedica.pl/lekarze-specjalis ... rg-onkolog
Dla własnego spokoju radzę Ci skonsultować swój stan np. w Magodencie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron