węzły pachwinowe- problem

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

węzły pachwinowe- problem

Postprzez budokan » 16 Cze 2011, 12:22

Witam. Krótko opiszę mój przypadek.
2009r- orchidectomia i 1 kurs karboplatyny.
Do tej pory wszystkie badania ok,ale wczoraj na wizycie doktor dotknął jądra zdrowego i troche twardawe było to kazał zrobić w rejonie usg. Zaniepokojony odrazu wczoraj umówiłem się na badanie.
Jądro wyszło dobrze ale doktor znalażł jakieś wezły pachwinowe po stronie operowanego jądra powiekszone. 7, 7, i 10mm.
Opisał to tak. W okolicy pachwinowej lewej powiekszone węzły chłonne 7,7, i 10mm o obniżonej echogeniczności, największy o mocnym unaczynieniu.Doktor robiący usg kazał skonsultować się z kliniką prowadzaca bo nie wie(nie ma doswiadczenia) czy te wezły mogą mieć zwiazek z chorobą .
USG jamy brzusznej z 9 Czerwca ok.
Co mam o tym myśleć?
budokan
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 Mar 2011, 20:39

Re: węzły pachwinowe- problem

Postprzez troll » 16 Cze 2011, 13:48

Witaj serdecznie ;)

Nie podejrzewałbym tych węzłów o nic nowotworowego aczkolwiek kontakt z Kliniką byłby wskazany - tak dla "świętego spokoju".

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: węzły pachwinowe- problem

Postprzez budokan » 16 Cze 2011, 14:07

Dziękuję za szybką odp. Mam zamiar umówić się prywatnie albo na usg z doktorem Sieczychem (COI wa-wa) na usg albo z dr Demkowem (COI) na konsulatcję. Wpadam w straszną panikę, żona tez przerazona, że koszmar moze powrócić. Dzis dzwoniłem zapytac o markery do COI. AFP w normie a Bhcg będą wyniki w poniedziałek. Jak zadzwoniłem do szpitala to termin miałem na 18 Lipca USG. Nie mogę tak długo czekać. Czy niepokojące jest to unaczynienie węzła?
budokan
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 Mar 2011, 20:39

Re: węzły pachwinowe- problem

Postprzez troll » 16 Cze 2011, 18:38

Witam,

Myślę, że powinieneś skontaktować się z onkologiem - możesz dostać polecenie oznaczenia markerów + powtórne USG. Nie stresuj się, bo ryzyko, że wspomniana w opisie USG zmiana będzie nowotworowa jest bardzo niewielkie!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości