TRT terapia hormonalna a markery nowotworowe

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

TRT terapia hormonalna a markery nowotworowe

Postprzez dstasiu » 29 Sty 2017, 22:43

Witam serdecznie, jestem 10 lat po operacji jadra , bez chemii. Od pół roku jestem leczony zastepcza terapia hormonalną z racji niskiego poziomu testosteronu . Mam pytanie czy podawanie syntetycznego testosteronu nie zafałszuje wyników badań markerów , ma na to jakiś wpływ . Z tego co wiem przyjmowanie z zewnątrz testosteronu blokuje wydzielanie chyba FSH .
Dziekuje za odpowiedz
dstasiu
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 Maj 2012, 13:45

Re: TRT terapia hormonalna a markery nowotworowe

Postprzez mardeb76 » 30 Sty 2017, 06:44

Witam,
Wśród użytkowników Forumjest wiele osób, które stosują terapię hormonalną. Na podstawie ich wypowiedzi mogę stwierdzić, że przyjmowanie zastrzyków stymulujących poziom testosteronu w organizmie nie ma wpływu na wartości tych trzech podstawowych markerów nowotworowych, a mianowicie LDH, AFP oraz B-HCG. Czy ma to wpływ na hamowanie wytwarzania FSH przez przysadkę mózgową tego nie wiem. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: TRT terapia hormonalna a markery nowotworowe

Postprzez dstasiu » 30 Sty 2017, 10:21

Dziekuje za odp. To moja pierwsza wizyta na trt .
dstasiu
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 Maj 2012, 13:45

Re: TRT terapia hormonalna a markery nowotworowe

Postprzez mardeb76 » 30 Sty 2017, 10:33

Pytanie z mojej strony. W związku z tym, że sam po usunięciu jądra mam bardzo niski poziom testosteronu to czy mógłbyś napisać ile masz lat i jaki poziom tego hormonu skłonił Cię i Twojego endokrynologa do rozpoczęcia TRT. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: TRT terapia hormonalna a markery nowotworowe

Postprzez dstasiu » 31 Sty 2017, 00:09

Hej. W zasadzie to nie wiem dlaczego nie ma badania poziomu testosteronu w kontrolnych badaniach bo to powazna sprawA poniewaz jego niski poziom prowadzi do zwiekszonego ryzyka chorob naczyniowych, I innych . Ja mam 38 lat .co roku badam testosteron , do tej pory byl powiedzmy w miare bo wynik 380 nie jest rewelacyjny. Od pol roku zaczalem sie kiepsko czuc , depresje , uderzenia goraca no I wynik to 240 . Androkog twierdzi ze to w normie ale niestety juz zwieksza sie ryzyko chorob I samopoczucie kiepskie . Jako ze cwicze na silowni to tez zauwazylem ze sklad mojego ciala mimo ze jem tylko ryz, ryby , kuraka, warzywa zaczyna sie zmieniac. Poszedlem prywatnie I tam odrazu dostalem polecenie trt. Samopoczucie wrocilo do normy .troche tez sie balem bo niby rak prostaty itd ale nie jest nic udowodnione I raczej nie ma takiego wplywu. Ja czuje sie wreszcie ja facet a nie dupa nieradzaca sibie z problemami . Pozdrawiam
dstasiu
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 Maj 2012, 13:45

Re: TRT terapia hormonalna a markery nowotworowe

Postprzez him » 08 Lut 2017, 23:01

ciekawy artykuł do tematu szczególnie fragmant odnośnie HCg http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?3106
him
 
Posty: 97
Rejestracja: 25 Paź 2013, 23:45


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości