Nie zrozumiałe wyniki

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Nie zrozumiałe wyniki

Postprzez TOMI » 09 Lut 2017, 15:33

Witam czy możecie mi to wytłumaczyć bo ja już sam zgłupiałem czy to tomografy nie takie czy jak .Na jednej tomografii widoczny węzeł 18mm a na drugiej się zmniejszył nie rozumiem tego i co w takiej sytuacji robić .Tomograf z dnia 21.03.2016
TK jamy brzusznei bezizł wzmocnieniem kontrastowym (201G03_21)
Opis badania
Wątroba prawidłowego kształtu i wielkosci beznlian ogniskowych i cholestazy, lekko stfuszczona.
Pęcherzyk bezzłog6w wapnistych. Trzustka, śledziona i nadnercza bezarian. Nerki bez zastoju i
ńog6w. Nie widaó masy patologicznej w jamie brzusznej i miednicy mniejszej. W przestrzeni
zaotrzewnowej widać kilka węźów _ największy o śr. 18 mm na wys. lewej nerki. Pęcherą stercz i
pecherzyki nasienne w normie.
Lekarz opisujący:
GRZEGORZ JANISZEWSKI
dr med.
134507r

i tomografia z dnia 30.01.2017
W płucach nie widac zmian ogniskowych.Jamy opłucnowe wolne od płynu. W śrudpiersiu nie powiekszone węzły chlonne. Watroba,trzustka, pecherzyk,drogi zółciowe ok. Śledzione i neki oraz Pecherz moczowy bez zmian. Poniżej lewych naczyń nerkowych wezeł chłonny 12x12mm(poprzednio 16)

Doradzcie mi o co chodzi bo sam nie rozumiem jak mogł sie sam zmniejszyc albo który tomograf jest nie dokladny i co w takiej sytuacjii robic
TOMI
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Gru 2016, 12:45

Re: Nie zrozumiałe wyniki

Postprzez mardeb76 » 09 Lut 2017, 16:14

Hej,
Nie bardzo rozumiem Twoje zdenerwowanie. Chyba fakt, ze węzeł chłonny się zmniejszył to dobrze. Ten stabilnie powiększony węzeł na wysokości lewej nerki z tego co sprawdziłem na Twoim wcześniejszym wątku był opisywany w TK z dnia 10.07.2015 (17 mm) i potem z dnia 21.03.2016 (18 mm). Nigdy ta zmiana nie określana była jako przerzutowa. Teraz określono jego wymiary na 12 mm. Co jest przyczyną tego nie wiem, ale z pewnością nie jest to powód do niepokoju. Czy wszystkie badania robiłeś w tej samej pracowni TK? Może tak jak wspominasz znaczenie ma czułość urządzenia lub faktycznie węzeł się zmniejszył. W tej sytuacji, moim zdaniem, wskazana tylko dalsza obserwacja z częstotliwością właściwą dla Twojego przypadku. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości