Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez 05619302 » 09 Mar 2017, 20:54

Witam.Niedawno zdiagnozowanego mialem raka jadra 08.03.17,prosze o zerkniecie fachowym okiem na wstepne badanie markerow. :( :( :(



Beta-HCG 3,590 mlu/ml zakres 0,000-2,000

AFp 1,88 IU zakres 0,00-5,80


Zastanawiam sie nad 2 szpitalami na slasku

http://www.urologia.katowice.pl lub
http://www.urovita.pl
05619302
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 Mar 2017, 20:36

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez mardeb76 » 09 Mar 2017, 21:42

Witaj,
BHCG ponad normę wskazuje, że masz nowotwór jądra. Rozumiem, że jesteś też po wizycie u urologa i USG, które potwierdzilo diagnozę. Niska wartośc tego markera może wskazywać, że choroba jest w początkowym stadium rozwoju. Jesli chodzi o wybór placówki to najważniejszym kryterium wyboru w tej chwili jest termin operacji usunięcia jądra tzn. gdzie będzie szybciej tam idź. Po zabiegu będziesz mial czas na zastanowienie co i gdzie dalej. Oczywiście bądź dobrej myśli, wszystko zakończy sie dobrze. W razie wątpliwości lub pytań pisz. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez romi » 09 Mar 2017, 21:43

Witam
Orchidektomię mogą zrobić Ci w każdym szpitalu. To jest prosty zabieg dla urologa, praktycznie nie zdarzają się powikłania.
Ponieważ w przypadku nowotworu jądra liczy się czas to wybierz ten szpital gdzie będzie najszybciej.
Na razie na podstawie markerów niewiele można powiedzieć, prócz tego, że jest minimalnie podwyższony marker bHCG, co sugeruje niski stan zaawansowania. Czy miałeś oznaczony marker LDH? Jeśli nie, to zrób to badanie przed zabiegiem.
Więcej będzie wiadomo jak będzie wynik badania histopatologicznego.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez 05619302 » 09 Mar 2017, 23:24

Tak mialem robione USG jadra i byłem u 2 urologow i mowili prawie to samo na 100% do usuniecia.Niestety markera LDH nie miałem robionego.

Co by było jesli bym to późno wykryl? sa przeciez osoby ktore moga sie tym nie przejąc bo jadro nie boli ,fakt bylo bardzo powiekszone ale zmalalo i jest twarde.
05619302
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 Mar 2017, 20:36

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez mardeb76 » 10 Mar 2017, 06:35

Zapewne czytałeś już wiele wątkow na Forum, więc z pewnościa już wiesz co by było gdybyś objawy zignorował lub w porę nie wykrył guza. Choroba mogłaby sie rozprzestrzenić, co wpłynęłoby bezpośrsdnio na gorsze rokowania, dłuższe i bardziej wyczerpujace leczenie, a może i konieczność wykonania dużych zabiegów chirurgicznych. Rak jądra jest bardzo agresywny i szybko daje przerzuty, więc bezzwłoczna diagnoza i reakcja to klucz do sukcesu terapeutycznego. Pamietaj bezpośrednio przed operacją usunięcia jądra wykonaj badania wszystkich 3 markerów nowotworowych, a mianowicie AFP, LDH, BHCG. Będzie to konieczna informacja do określenia stopnia zaawansowania choroby i podjęcia odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez 05619302 » 10 Mar 2017, 08:06

Tak czytałem mogło się to źle skończyć, głownie czas który teraz spędzam od 2 dni jest przeznaczony na lektory o raku ,dziś idę do szpitali będę informował co i jak może komos się przydadzą informacje.W internecie jest dość mało lub wcale kampanii które o tym informują i w tym tez leży problem ,gdybym
widział jakieś ostrzeżenia ze powiększone jadro możne być rakiem na pewno w 1 dniu bym był u lekarza.

Pozdrawiam !! i dzieki za odpowiedzi
05619302
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 Mar 2017, 20:36

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez 05619302 » 30 Mar 2017, 17:55

Juz jestem pare dni po operacji ,operacje mialem robiona na strzeleckiej 9 w katowicach szpital bardzo czysty,jedzenie bardzo dobre,opieka pielegniarek i profesjonalni lekarze! a teraz co do wynikow hist "

jadro cz centralna seminima
jadro cz obwodowa z osłonka seminoma.oslonki nacieczone z zachowaniem bardzo waskiego,zewnetrznego rabka niezmienionej tkanki lacznej.
zachowany fragm jadra z guzem semininoma.jadro na obwodzie n ziewielkim ograniczeniem spermogenezy.
najadrze status normalis
siec inflamamtio chronica, w naczyniach nieliczne grupy komorek nowotworowych
powrozek- granica ciecia status normalis


wyniki markerow po operacji ok 5 dni po operacji


beta hcg 1.20 mIU/ml
AFP 1,45

oczywiscie do poradni onkologicznej jestem juz zapisany ale jeszcze niewiem jak bedzie wygladalo dalsze leczenie.

prosze o odp czy jest szansa tylko na radio czy bede mial chemie ?
05619302
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 Mar 2017, 20:36

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez mardeb76 » 30 Mar 2017, 18:26

Witam,
Masz nasieniaka czyli to już dobrze, ponieważ przy tym rodzaju nowotoworu nie ma złych rokowań. W opisie histopatologicznym brak wielokości guza (jest to czynnik zwiększający ryzyko wznowy przy nasieniakach). Nie podałes też stopnia zaawansowania miejcowego choroby. Czy patolog to podał? Z opisu wynika, że ze względu na obecnośc komorek nowotworowych w naczyniach krwionośnych to pT2. Teraz musisz wykonać TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy. Jeśli w obrazie TK nie będzie zmian to czeka Cię albo chemioterapia karboplatyną (1 lub 2 kursy) lub obserwacja. Radioterapia nie jest obecnie preferowanym sposobem leczenia ze względu na działanie tylko miejscowe oraz na możliwe negatywne skutki w przyszłości. Na forum jest o tym dużo informacji. Na razie skompletuj wszystkie wyniki i wtedy zdecydujesz o dalszym postepowaniu z lekarzem, któremu będziesz ufał. Jesli chcesz mieć pewność, że jestes leczony tak jak trzeba to rozważ wizytę w ośrodku referencyjnym polecanym na Forum. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez 05619302 » 30 Mar 2017, 19:51

Zapomnialem napisac dalsza czesc "


Opis Makroskopowy

Rozciete jadro o wym 7X6X5 cm , na przekroju sadłowate,homogenne,fragm utkania jadra zachowane na obwodzie

a jak wygladaja teraz moje makrery ktore podalem powinny jeszcze spasc czy sa w normie ?
05619302
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 Mar 2017, 20:36

Re: Gur prawego Jądra + moje wyniki prosze o szybka odp

Postprzez mardeb76 » 30 Mar 2017, 20:28

Jeśli badania robiłeś w tym samym laboratorium co poprzednio i zakresy referencyjne sa takie jak podawałeś we wcześniejszym poście to są już w normie. Jednak BHCG u zdrowego mężczyzny powinno być 0, więc powinno jeszcze spaść. Nie wykonałeś natomiast badania LDH, co ma również wartośc diagnostyczną. Warto uzupełnić wyniki o ten marker. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron