Interpretacja usg

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 14 Kwi 2017, 15:00

romi napisał(a):Chirurg podczas operacji może ocenić jaka jest sytuacja i w zależności od oceny zmodyfikować rozległość zabiegu.

w jaki sposób on to stwierdza? patrzy na nie i mowi ....o zdrowe to chowamy z powrotem? czy ma mikroskop na sali i wycina kawalek na sali-bada i stwierdza? czy zamyka i za dwa tygodnie po badaniu histo-pat podejmuje ostateczna decyzje?

na usg wyszla zmiana 9mm a jajo ma 25mm czyli jak wyciołby z marginesem to zostalo by jajko wielkosci pestki od sliwki okolo 10mm wiec w sumie nie wiem czy to ma sens no ale lekarzem nie jestem tylko dedukuje .

A z tego co wyczytalem nawet stan zapalny jest wskazaniem do ciecia

z dwojga juz bym wolal wyciecie tego jajka i zaopatrzenie sie w proteze zblizona do wilkosci drugiego prawego jajka ktore rozmiarem przypomina standardy w wielkosci jajek , dla mnie komfort psychiczny jest rowniez wazny , a ze jader jak byk nie mialem i mialem kompleksy z tego powodu moja decyzja wydaje sie byc sluszna - tak mysle :)

Romi własciwie mam takie samo pytanie jak Marcin daj znać :)
Ostatnio edytowany przez Rjjn, 14 Kwi 2017, 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez romi » 14 Kwi 2017, 15:02

Witam
Posłużę się wypowiedziami osób które więcej ode mnie wiedzą
troll napisał(a):...W bardzo doświadczonych ośrodkach (takich jak CO-I w Warszawie) w ściśle określonych wypadkach można wykonać tzw. wyłuszczenie guza z drugiego jądra. Nie jest to jednak postępowanie klasyczne i tak jak pisałem wcześniej może być zastosowane u pacjentów u których drugi guz jest bardzo nisko zaawansowany.

i w wątku
viewtopic.php?f=9&t=203&p=4146
Moja wiedza opiera się na tym co było opisywane na forum. Ponieważ jest to postępowanie niestandardowe i nie zawsze zalecane, to informacji na ten temat jest stosunkowo mało. Odpisałem na post Rjjn żeby potwierdzić że zaproponowana mu metoda też jest czasem stosowana.
Rjjn napisał(a): w jaki sposób on to stwierdza? patrzy na nie i mowi ....o zdrowe to chowamy z powrotem? czy ma mikroskop na sali i wycina kawalek na sali-bada i stwierdza?

Posługuje się możliwością tzw. biopsji śródoperacyjnej która może dać odpowiedź na pytanie z czym ma do czynienia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 14 Kwi 2017, 15:05

Dziekuje Romi za odpowedz.
Przejrzalem ten wątek Romi i znalazlem takie stwierdzenie

''Wyłuszczenie guzka w przypadku carcinoma embryonale to postępowanie niezgodne z obowiązującymi standardami''.
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 14 Kwi 2017, 15:23

Rjjn,
romi dziekuję za odpowiedź. Rjjn wydaje mi się, ży myślisz logicznie. Skoro jądro jest tak małe, można powiedzieć atroficzne, a co z tego wynika być może nawet z upośledzonymi funkcjami podstawowymi i fakt, że właściwie ten guzek zajmuje 30 % jądra to może usunięcie jest rozwiązaniem bardziej uzasadniomnym. W mojej opinii tak jest, ale to lekarz podejmie ostateczna decyzję. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 14 Kwi 2017, 16:11

mardeb76 napisał(a):W mojej opinii tak jest, ale to lekarz podejmie ostateczna decyzję.

a nie ja?
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez romi » 14 Kwi 2017, 16:17

Witam
Rjjn napisał(a):Dziekuje Romi za odpowedz.
Przejrzalem ten wątek Romi i znalazlem takie stwierdzenie

''Wyłuszczenie guzka w przypadku carcinoma embryonale to postępowanie niezgodne z obowiązującymi standardami''.

Proszę zwrócić uwagę, że to stwierdzenie miało miejsce 5 lat temu. Przez ten czas wiele mogło się zmienić i być może teraz jest nieco inne podejście. Medycyna czyni w ostatnich czasach olbrzymie postępy.
Co do Twojej zgody to miej na względzie to, że wyrażasz zgodę na zabieg, ale jeśli w trakcie okaże się że potrzebne jest rozszerzenie zakresu operacji to Twoja zgoda również to obejmuje. Wtedy decyzje podejmuje chirurg.
Możesz i powinieneś porozmawiać z lekarzem przed zabiegiem, żeby wyjaśnić do końca swoje wątpliwości i żeby lekarz mógł dokładnie wytłumaczyć Ci o co w tym wszystkim chodzi. Dysponując już pewną wiedzą możesz dokładnie dowiedzieć się jakie lekarz ma zamiary.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 17 Kwi 2017, 20:46

hej swieęta świeta i po świętach :)
w czwartek do szpitala , pytanko szybkkie , czy mam sie jakos przygotować, jaja ogolic , brac witaminy jakies cos cos ? :D
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 17 Kwi 2017, 21:55

Cześć,
Tak jajka i podbrzusze od strony usuwanego jądra trzeba będzie ogolić. Dobrze, że o to pytasz. Weź do szpitala ostre maszynki, a najlepiej krem do depilacji. To bardziej humanitarne. Poza tym zabierz tylko dobre nastawienie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 18 Kwi 2017, 10:14

ok , zdepiluje sie dzisiaj kremem do depilacji, ale dla pewnosci usunę owłosienie tylko z lewej strony , zeby sie nie pomylili ;)
boję sie jak jak jasna cholera i ta moja podkręcająca sie nerwica lękowa ... brrrr
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 18 Kwi 2017, 12:11

Jak do szpitala idziesz w czwartek, to najprawdopodobniej zabieg będzie miał w piątek. W czwartek pewnie czeka Cię rozmowa z anestezjologiem, wyniki krwi, EKG i RTG klatki piersiowej. Zatem nie depiluj się już dziś. Zdążysz to zrobić w czwartek lub nawet w piątek rano przed zabiegiem. Od dziś do piątku jeszcze coś Ci zdąży odrosnąć. Nic się nie bój. Uwierz mi ja zabieg miałem po południu, w nocy już chodziłem samodzielnie do ubikacji, następnego dnia o 14.00 samodzielnie wróciłem do domu. Nie przyjmowałem żadnych środków przeciwbólowych. Od 2 dnia po operacji już dużo spacerowałem. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości