Interpretacja usg

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 06 Kwi 2017, 14:18

1.Zgodnie z obecną wiedzą badanie USG w diagnostyce nowotworów jądra charakteryzuje się blisko 100% czułością. Wydaje mi się, że inne badania obrazowe nie wniosą nic nowego, ale tutaj pewności nie mam. Spytaj lekarza.
2.Zapalenia gruczołu krokowego to też objaw kliniczny chlamydiozy. Powiedz lekarzowi o tym wszystkim i niech Ci da skierowanie na badania.
3.Nie, po seksie, nawet przygodnym takie zmiany nie powstają.
4.Jest to bardzo mała zmiana.
5.Przy braku 100% pewności i tak małej zmianie niewiadomego pochodzenia pacjenta poddaje się obserwacji i ewentualnemu leczeniu antybiotykami lub środkami przeciwzapalnymi . Biopsji w przypadku podejrzenia guza jądra się nie przeprowadza z uwagi na ryzyko rozprzestrzenienia choroby.
Współczuję niepewności. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 06 Kwi 2017, 14:39

Dziękuję Marcin, juto zdam raport po wizycie u urologa zapomniałem jeszcze o dwóch rzeczach...
Czy powinienem się martwić pozistalymi rzeczami z usg czy skupić się na tej zmianie 9mm i jeszcze jedno cz ta zmiana 9 mm może juz dawać przerzuty jakby okazała się guzek?
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 06 Kwi 2017, 15:48

Mikrozwapnienia pozostaną z Tobą już do końca życia, wodniak jest niewielki i nie daje objawó bólowych więc na razie też nie bedzie musiał być usuwany. Oczywiście urologa zapytaj o wszystko, ale w chwili obecnej najwążniejsza jest diagnostyka tej podejrzanej nowotworowo zmiany. Nowotowory jądra są agresywne i niestety nawet taka zmiana może dawać przerzuty. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez rkl » 06 Kwi 2017, 17:46

zeby potwierdzic zapalenie mozna wykonac badanie CRP z krwi, koszt nieduzy a zawsze jakas dodatkowa informacja
rkl
 
Posty: 22
Rejestracja: 03 Kwi 2016, 18:10

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 06 Kwi 2017, 22:45

A czy przypadkiem CRP nie będzie większe w jednym jak i drugim przypadku tj.guza i stanu zapalnego ?
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 07 Kwi 2017, 05:31

Podwyższone CRP w Twoim przypadku potwierdzi raczej obecność stanu zapalnego lub infekcję bakteryjną w organizmie. Prawda jest, że choroby nowotworowe moga równiez podwyższać wartość tego wskaźnika, sądze jednka że nie w przypadku tak małej zmiany jaka jest ewentualnie u Ciebie. Koszt CRP 10 - 15 zł w zależności od laboratorium. Najlepiej porozmawiaj o tym wszystkim czego sie dowiedziałeś na Forum z lekarzem, o swoich wątpliwościach i pytaniach, możliwych badaniach diagnostycznych i on wszystko Ci wyjaśni (taka mam nadzieję) i zleci to co trzeba. Postaraj sie wykorzystać tą wiedzę dla swojego zdrowia i nie daj się za szybko spławić. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 07 Kwi 2017, 11:54

Hej wizyta u urola dopiero na środę, więc muszę czekać. .. czy prócz CRP mogę wykonać jakieś badania na własną rękę? Pozdrawiam was
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 07 Kwi 2017, 14:24

Hej,
Proponuje Ci nie robić na razie nic na własną rękę. My tu w większości przypadków nie jesteśmy lekarzami, więc to co piszemy wynika głównie z naszych własnych doświadczeń i wiedzy uzyskanej z analizy innych, wielu opisanych na Forum przypadków. Nie traktuj tego jako wiążące i niepodważalne wnioski. To tylko sugestie i rady, o których powinieneś porozmawiać z lekarzem i zwrócić mu na nie uwagę podczas wizyty. Decyzje co do diagnostyki i dalszego postepowania może podjąć tylko lekarz, któremu zaufasz. Oczywiście CRP możesz wykonać i ewentualnie dodatkowo OB, czyli wskaźniki stanu zapalanego, ale te kilka dni Cię nie zbawi. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 07 Kwi 2017, 15:02

Dziękuję Marcin :) do środy
edit edit edit :)
wizyta dziś o 16 , aby to wszystko okazało sie stanem zapalnym a nie zmianą TU !
zdam relacje po wizycie
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 12 Kwi 2017, 17:27

jestem po wizycie i dalej nie wiem nic .
mam skierowanie na urologie celem usuniecia jadra , w ciągu kilku dni maja do mnie zadzwonić z oddziału
Lekarz ponownie wykonał usg ,przeczytal usg od radiologa i tyle.
na moje pytanie czy to guz ,odpowiedzial ze nie jest w stnie powiedziec czy to ''zmiana łagodna czy złośliwa'', na drugie pytanie czy moze sie okazac ze to nie TU odpowiedział ze tak sie zdarza.
Czyli moge nie miec jajka i nie miec raka - co mam zrobić?
totalnie nie wiem co mam zrobić , prosze o porade Was , czy mam zrobić ponownie usg gdzie indziej ? MRI ? nie wiem , pojechać do jakiegoś innego specjalisty celem konsultacji ?
pozdrawiam
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron