Interpretacja usg

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 12 Kwi 2017, 19:13

Witaj,
Uważam, że powinieneś jeszcze raz gdzieś to skonsultować. Czy masz opis tego ponownego USG. Czy zmiana się powiększyła? Z tego co piszesz lekarz dalej nie ma pewności. Zmiana jest niewielka. Spróbuj jescze u jednego urologa-radiologa. To moja subiektywna opinia. Zaczekaj co doradzą Ci inni. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 12 Kwi 2017, 22:20

dziekuje Marcin za odpowiedź , urolog robił mi dzisiaj usg , ale wyniku nie mam - on zostawia sobie wsystko w karcie , pracuje na tym oddziale jako urolog-chirurg i bedzie przy usunięciu jądra (jak sie zgodzę) i bedzie razem ze swoimi kolegami robił mi jeszcze badania w szpitalu jak sie zjawie - podjrzewam ze bedzie to na dniach , wolalbym po swiętach , lecz jak rejestratorka powie ze mam byc w piątek to będę w piątek.
Na tym dzisiajeszym badaniu usg , ktore wykonywał , wspomnial ze jeszcze kolo tej zmiany 9mm widzi cos jeszcze , ale ja nie wiem co ( nie wiem tez czy on jest pewny co widzi - nieodbierajac mu fachowosci)
wrazenie sprawia dobre , chyba wie co robi .
Tylko ja nie wiem i to jest chyba mój problem.
Wsponial ze jak bede w szpitalu to tam podejmę ostateczną decyzje czy chce pozbyć sie jajka czy nie , zapytał sie jeszcze czy mam dzieci i wspomnial rowniez o banku nasienia ( dzieci nie mam - chce mieć)
Znowu mnie przytkało u niego i o rzeczy o ktore chcialem zapytac nie zapytalem ,
zapytalem czy 9mm moze dawac juz przerzuty powiedzial ze to bardzo malo prawdopodobne.
Jedyne czego sie boje to znieczulenie , a z drugiej strony jak chca jajko wyciąć to niech tną , ja juz nie wiem, wpadlem w jakis korkociąg jakbym sie poddal na samym początku .
Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi ale ja nie wiem co mam zrobić , jedyne co mi mowil lekarz ze decyzja zależy ode mnie , ale innych alternatywnych dróg nie przedstawił - sugeruje jasno ,jajo trzeba wyciąć( nie wiem jaka metodą ) , znaczy przepraszam on nie sugeruje , przedstawia jak to wygląda z jego punktu widzenia.
Jeżeli rozumie ktokolwiek coś z tego co napisałem to bardzo proszę Was o odpowiedz
Pozdrawiam
Dopisze jeszcze pytanie , jak mogę sie skontaktować z polecanym lekarzem z forum , zadzwonić , napisać mail z wynikami ?mozecie mi pomoc w tym temacie ? mieszkam w północnej Polsce , ale jezeli trzeba pojechac do Warszawy to pojadę tylko jak to zrobić ?
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 13 Kwi 2017, 05:47

Witaj,
Po pierwsze czy powiedziałeś lekarzowi o swoich wszystkich wątpliwościach i objawach towarzyszących mogących sugerować inną chorobę. Czy rozmawiałeś o skierowaniu na wyniki? Jeśli nie zrób to w szpitalu. Zapisz wszystko na kartce, wtedy nie zapomnisz spytać. Po drugie w przypadku niejednoznacznej diagnozy jajko trzeba będzie wyciąć, ale trzeba zrobić wszystko żeby spróbować ją postawić. Po trzecie kontakt z ekspertami z forum najlepiej email lub wiadomość prywatną. To są jednak onkolodzy klinicznie zajmujący się stawianiem diagnozy na podstawie wyników i leczeniem. Na obecnym etapie nie wiele Ci pomogą. Teraz wszystko w rękach urologa i chirurga. Pozdrawiam, Marcin
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez rkl » 13 Kwi 2017, 08:03

czy zrobiles badanie CRP?
czy masz goraczke/stany podgorzaczke?
czy przyjmujesz antybiotyk(i)?

Jezeli masz stan zapalny to juz powinna byc odpowiedz na leczenie i zmiana powinna sie cofac. Ja tez mialem podobny dylement i zagralem troche na zwloke, okazalo sie ze byla to zmiana zapalna i ropien (mozesz poszukac mojego watku na forum). Zebys dobrze zrozumial, nie zachecam Cie do czekania tylko do zasigniecia opinii conajmniej jeszcze jednego urloga i/lub radiologa. Pamietaj tez ze USG roznia sie czuloscia i powinny miec specjalna koncowke do badania jader.

Ja rowniez konsultowalem sie z doktorem Sarosiekiem, gdyz mialem watpliwsci i polecil mi radiologa (dr Surowskiego) z Magodentu, ktory wykonal mi bardzo dokladne i dlugie usg, ktore potwierdzilo fakt zmiany pozapalnej.
rkl
 
Posty: 22
Rejestracja: 03 Kwi 2016, 18:10

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 13 Kwi 2017, 08:55

Hej, dziekuje Panowie za podpowiedzi.
Marcin powiedzialem lekarzowi o chlamydii , powiedzial ze to praktycznie niemozliwe , skierowania na badania nie dostalem zadnego .
Czyli w sytuacji niejednoznacznej diagnozy sugeruje sie usunięcie jajka - takie są standardy ?
Rozumiem ze experci z forum beda w stanie pomóc jak dostana badanie histo-pat .OK.

-rki- CRP nie robiłem , stanów podgorączkowych nie mam ,antybiotyków nieprzyjmuję
USG miałem wykonane 3 razy w przeciagu 2 tygodni , 2 razy u urologa ( ktory mowi ze coś tu widzi ale nie wie co ) i 1 u radiologa prywatnie z opisem , gdzie tez nie stwierdza jaka to zmiana czy zapalna czy TU ( wynik na pierwszej stronie )

Wasze opinie są odmienne i teraz czy czekać i diagnozowac sie dalej w kierunku stanu zapalnego czy isc wyciac jajo ? ( nie oczekuje ze mi odpowiedziecie jednoznacznie )

-rki- jak wyglądało twoje leczenie i dlaczego miales ten stan zapalny - ustaliłes to , czy jesteś juz zdrowy ?
-rki- przeczytałem twój wątek daje do myślenia , Marcin Twój też przeczytałem :)

Mam pytanie czy mógłbym konsultacje zrobic z dr Krzysztofem Adamowiczem z Wejcherowa celem wykonania USG , orientujecie się?
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez rkl » 13 Kwi 2017, 10:26

u mnie bylo troche wiecej objawow towarzyszacych stanowi zapalnemu - goraczka, dreszcze, bol ktory znaczaco ustepowal przy podniesieniu nog do gory. Ja dostalem lacznie 4 antybiotyki, po tygodniu byla juz widoczna poprawa, zarowno mniejszy bol jak i mniejsza zmiana na usg. CRP tez znaczaco spadlo. Mozliwe ze to bylo powiklanie po przebytej szkarlatynie, ale do konca pewnie nigdy sie nie dowiem. W jadrze zostalo mi echo pozapalne czy jakos tak to okreslil radiolog i urolog. Albo to zniknie calkowicie albo zostanie ze mna na zawsze. Poki co zalecenie od urloga to wizyta 2 x do roku + usg.
Tobie nikt nie poda gotowego rozwiazania, po prostu musisz znalezc lekarza ktoremu zaufasz
rkl
 
Posty: 22
Rejestracja: 03 Kwi 2016, 18:10

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 13 Kwi 2017, 11:30

rkl napisał(a):u mnie bylo troche wiecej objawow towarzyszacych stanowi zapalnemu - goraczka, dreszcze, bol ktory znaczaco ustepowal przy podniesieniu nog do gory.

u mnie takowe nie występują , co ciekawe( a dla mnie nienormalne) temperature ciała od kilku lat mam obniżoną do 35 stopni
rkl napisał(a):Tobie nikt nie poda gotowego rozwiazania, po prostu musisz znalezc lekarza ktoremu zaufasz

Zgadza się czyli nie pozostaje mi nic innego jak usunąć jądro , ostateczną decyzje podejmę w szpitalu
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź


Czy po usunięciu jądra mogę , prosić o wszczepienie w to miejsce implantu jajka?

Dzwonili z oddziału termin do szpitala na oddział urologiczny wyznaczony na 20 kwietnia celem usuniecia jajka , mam być na czczo , pobyt w szpitalu 3 dni.
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez mardeb76 » 13 Kwi 2017, 21:31

Witaj,
W Twoim przypadku można dalej próbowac diagnozować tą niewielką zmianę w celu wyeliminowania zapalenia lub opierając sie na dotychczasowych opiniach usunąc jajko i zaczekać na opis histopatologiczny. Jeśli lekarz, który zadecydowal o operacji Twoim zdaniem jest godny zaufania, a jego argumenty są dla Ciebie przekonujące to nie ma się nad czym zastanawiać. Z jednym jajkiem żyje sie dobrze. Niektórzy na forum nawet twierdzą, że w portkach jest luźniej i wygodniej :D. Oczywiście istnieje możliwość wprowadzenia implantu, ale to chyba nie jest to refundowane przez NFZ. Koszt z tego co czytalem to około 1000 zł. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Interpretacja usg

Postprzez Rjjn » 13 Kwi 2017, 22:01

Hej , dzieki za odpowiedz , mam pytanie odnosnie wyciecia tego lewego jajka ,
w jaki sposób powinni mi je usunąć? tj, gdzie przebiega cięcie , na mosznie ? poniżej pępka ? nie moge sie doszukac tej konkretnej informacji , aha to usuwa sie jadro , najądrze i nasieniowód ?
druga kwestia to mam dyskopatie ledzwiową S1-L5-L4 i niestabilnosc kregoslupa - w planach operacja kręgosłupa(2020 NFZ) , czy to nie dyskwalifikuje mnie do znieczulenia podpajęczynówkowego? bo z tego co wyczytalem najwyzej jest dawane na poziomach L3-L4 jak to jest?
i czy taka zmiana 9mm na lewym jądrze szybko sie powieksza? tj. w ciagu kilku dni tygodni miesiaca?
jakbym to wiedział to zrobiłbym we wtorek USG w tym samym gabinecie co robilem i porównał dobrze myślę ?
Dziekuje jeszcze raz ze Jesteście ,bo dostaje niezłego świra....
Rjjn
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 Kwi 2017, 21:04

Re: Interpretacja usg

Postprzez romi » 13 Kwi 2017, 22:23

Witam
mardeb76 napisał(a):Oczywiście istnieje możliwość wprowadzenia implantu, ale to chyba nie jest to refundowane przez NFZ. Koszt z tego co czytalem to około 1000 zł.

Jest w pełni refundowane przez NFZ, tylko nie każdy ośrodek chce to robić, ponieważ wycena procedury i implantu jest niska. Z reguły zgadzają się pod warunkiem dostarczenia implantu. A tak gwoli ścisłości to jeśli ktoś nie wie i nie zwróci specjalnie na to uwagi to nie zauważy braku jądra.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości