Troche się obawiam

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Troche się obawiam

Postprzez pawel222 » 19 Kwi 2017, 00:18

Witam!

2 dni temu zacząłem się dotykać po jądrach, w górnej i dolnej częsci lewego jądra wyczułem zgrubienia. Od razu wpadłem w panikę i wyczytałem, że to guz i, że mogę mieć raka jądra. Te zgrubienia występują nie centralnie na jądrze tylko no tak jakby przyczepione (głupiej tego wytłumaczyć nie mogę), jeśli się dotykam po całym jądrze to jest ono gładkie i na boku ani na przodze nic nie wyczułem, lecz to jest na górnej i dolnej tylnej części jądra. Na drugim jądrze są podobne zgrubienia co mnie troszke uspokoiło. Jestem ciągle spanikowany, i od 2 dni ciągle o tym myślę. Mam odczucia ciężkości lewego jądra
, lecz gdy np wstanę rano nie myśląc o tym uczucie znika, tak samo jak o tym zapomnę. Nie wyczuwam jakichś zmiam wielkości jąder tak samo wagi bo dla mnie są identyczne, przynajmmiej jakiejś wielkiej różnicy nie odczuwam. Odczuwam jeszcze dyskomfort, lecz tak jak poprzednio, gdy zapomne o tym to mija i gdy rano wstanę nie myśląc.

Dodam, że nigdy wcześniej nie robiłem sobie badań, więc nie mam punktu odniesienia.

Mam odnośnie zapytania jeszcze, nie rozumiem kwestii gdy jądra mają być gładkie, miękkie i sprężyste. Nie są one jakoś super miękkie, bo podczas nacisku jakoś nie czuję wielkiej sprężystości.

Pytanie do was co robić? Poczekać kilka dni/tygodni i zobaczyć czy coś się zmienia bo za bardzo panikuję i dopiero po jakimś czasie zgłosić się do urologa? Naprawdę jestem od tych 2 dni okropnie przerażony i zestresowany, że dosłownie odczuwam wszystkie symptomy. Mam 20 lat a zachowuje się jak 15 latek, no ale cóż... po to jest to forum prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edit: i gdzie mam szukać tych ewentualnych guzów? Na jądrze i olać miejsca gdzie są najądrza i nasieniowody?
pawel222
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Kwi 2017, 23:48

Re: Troche się obawiam

Postprzez romi » 19 Kwi 2017, 00:42

Witam
Tutaj znajdziesz krok po kroku jak badać jądra
http://www.facetemjestem.pl/samobadanie-jader/
wszystko jest wyjaśnione i jest film poglądowy, niestety w wersji angielskiej.
Nie nakręcaj się, psychika potrafi płatać różne figle.
Jeśli jak piszesz jesteś przerażony i zestresowany to najlepiej będzie jak umówisz się na wizytę do urologa, który zbada Cię, zrobi USG i dokładnie wszystko wytłumaczy.
Nie wstydź się i nie obawiaj się tej wizyty, dla urologa to codzienność.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Troche się obawiam

Postprzez pawel222 » 19 Kwi 2017, 01:00

Radzisz mi poczekać troszkę i w razie jakichś zmian lub dla świętego spokoju, po kilkunastu dniach się zbadać, czy od razu polecieć do urologa?
pawel222
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Kwi 2017, 23:48

Re: Troche się obawiam

Postprzez mardeb76 » 19 Kwi 2017, 05:31

Witaj,
Ja bym poszedł do urologa. Nawet prywatna wizyta z USG jąder to będzie koszt około 120 - 150 zł, a będziesz miał pewność. Poza tym jak jeszcze nigdy nie badaleś jąder to warto to zrobić. Idź niech przepada Cię specjalista i sie uspokoisz. Nie warto tracić nerwów i zdrowia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Troche się obawiam

Postprzez pawel222 » 19 Kwi 2017, 09:24

To i tak muszę poczekać na wpływ pieniędzy ze stypendium. Rodzicom na razie nie chcę mówić, poza tym raczej nie rozwinie się tak bardzo w kilka dni prawda? Zakładając, że jednak występuje.
pawel222
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Kwi 2017, 23:48

Re: Troche się obawiam

Postprzez mardeb76 » 19 Kwi 2017, 10:02

Hej,
Dla uspokojenia. Jeśli podobne struktury występują u Ciebie na obu jądrach i w tych samych miejscach, to z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że taka jest budowa anatomiczna Twoich klejnotów rodzinnych. W jądrach i najądrzach jest wiele struktur, w tym kilka przyczepów, które mogą dawać wrażenia o których piszesz. Wydaje się, iż w Twoim przypadku spokojnie możesz udać się do lekarza POZ, uzyskać skierowanie do urologa i odbyć wizytę na NFZ, oszczędzając przy tym stypendium. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Troche się obawiam

Postprzez kk91 » 20 Kwi 2017, 21:25

Nie czekaj, tylko idź na USG. To nie jest duży koszt a może być kluczowe dla Twojego życia!
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Troche się obawiam

Postprzez pawel222 » 20 Kwi 2017, 23:34

A wy jak mentalnie przyjęliście wiadomość, że macie raka? Ja się teraz strasznie boję...
pawel222
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Kwi 2017, 23:48

Re: Troche się obawiam

Postprzez tobson85 » 21 Kwi 2017, 00:10

Hej
praktycznie dla każdego to jest bardzo duże obciążenie psychiczne. Jedni sobie radzą z tym lepiej, inni gorzej. Twój strach to całkiem normalna reakcja. Dlatego tym bardziej wskazana jest szybka wizyta u urologa. Jeśli się okaże, że wszystko ok to będziesz miał niesamowitą ulgę - i po prostu skończy się na regularnym dalszym samobadaniu. Jeśliby się okazało to złe, to dajesz sobie szanse na zdrowie i życie!
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Troche się obawiam

Postprzez pawel222 » 21 Kwi 2017, 07:33

A jakiego urologa prywatnie polecacie w Kielcach?
pawel222
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Kwi 2017, 23:48

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości