Wynik badania histopotologicznego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Wynik badania histopotologicznego

Postprzez lupek » 08 Maj 2017, 20:24

Czy ktoś już miał taki przypadek tj podawanie wtorek, środa, czwartek, piątek i poniedziałek? Czy lepiej poczekać do poniedziałku i zacząć wtedy?
lupek
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Kwi 2017, 16:08

Re: Wynik badania histopotologicznego

Postprzez mardeb76 » 08 Maj 2017, 20:33

Witaj,
Z obrotu i stosowania wycofano trzy konkretne serie leku, więc wydaje mi się, że dostępna jest bleomycyna z innych. Nie może to by powód decydujący o zmianie sposobu leczenia, na taki który jest mniej skuteczny. Ja na Twoim miejscu zorientowałbym sie o możliwości poprawnego I pełnego leczenia w innych ośrodkach. Jeśli już zdecydowałeś się na chemioterapię to oczywiście im szybciej zaczniesz leczenie tym lepiej. Warto jednak rozważyć opcję z aktywną obserwacją co może uchronić Cię przed wieloma skutkami ubocznymi tego bradzo radyklanego leczenie, a w żadnym razie nie zmniejsza szans na pełne wyleczenie jesli nastąpi wznowa choroby. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Wynik badania histopotologicznego

Postprzez romi » 08 Maj 2017, 20:33

Witam
Wycofano z obrotu trzy serie leku także leku nie wycofano całkowicie. Ponieważ w ten lek zaopatrują się w zasadzie tylko szpitale to na pewno dostępny jest lek z nieskażonej serii.
Jak wcześniej zostało napisane w Twoim przypadku BEP nie można zastąpić EP ze względu na brak równoważności odpowiedniej ilości kursów.Taka możliwość istnieje w przypadku zastąpienia 3xBEP 4-ema kursami EP.
Myślę, że powinieneś porozmawiać z lekarzem o tym, a jeśli będzie się upierał to może zastanów się nad zmianą ośrodka.
A z tym podawaniem w takich dziwnych odstępach czasu to chyba jakieś nowatorskie pomysły lekarzy ze Szczecina.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron