Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez mardeb76 » 13 Maj 2017, 15:08

Mateusz,
Niech sprawę konieczności usunięcia jądra potwierdzi to wtorkowe USG. Chociaż obraz, który zamieściłeś w pierwszym poście oraz badanie palpacyjne powinno już rozstrzygnąć sprawę. No chyba, że w Poliklinice mają jakiś nowy, wypasiony i dokładny aparat do USG. Mateusz z uwagi na to, że Twoje prawe jądro mocno niedomaga, lewe prawdopodobnie stracisz, jesteś młody i dodatkowo za chwilę bierzesz ślub to bardzo Cię proszę (jeśli zapadnie ostateczna decyzja o orchideoktomii) rozważ oddanie i zamrożenie nasienia. Jeśli coś będzie nie tak to w przyszłości będziecie z zoną mocno tego żałowali. Tu masz namiary, gdzie to zrobisz w Olsztynie:
Olsztyn
Centrum Artemida
ul. Jagiellońska 78
10-357 Olsztyn
tel.: (+48) 89 532 61 24
tel.: (+48) 89 513 86 40
e-mail: kontakt.olsztyn@artemida-online.pl
Badanie jakości nasienia, wirusologia oraz mrożenie wraz z przechowywaniem to 500 zł.
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez romi » 13 Maj 2017, 21:22

Witam
mardeb76 napisał(a):Badanie jakości nasienia, wirusologia oraz mrożenie wraz z przechowywaniem to 500 zł.

To bardzo drogo, poszukaj tańszego miejsca. Nawet w Warszawie jest taniej. Czasem można załapać się na program bankingu nasienia i wtedy jest praktycznie za darmo.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez Mateusz93 » 16 Maj 2017, 22:57

Byłem dziś na usg w centrum onkologi. Ktora wykazała jeszcze pojedyńcze mikrozwapnienia w obu jadrach. Lekarz prowadzący jeszcze nie podjął decyzjii o zabiegu. Mam zadzwonic do niego w piatek ponieważ chce skonsultować to z radiologiem oraz innym urologiem. Bo ma wątpliwości tak jak myslalem do tego czy obserwowac czy usuwać. Konsultowalem sie także z lekarzem ktory stwierdzil mi jako pierwszy podejrzenie nowotworu, on nadal nie ma wątpliwości co do tego ze zabieg trzeba wykonac. Jutro na spotkaniu z lekarzem prowadzacym mnie ma poruszyc moj przypadek. Co to sa te mikrozwapnienia tak na chlopski rozum?:)
Pozdrawiam
Mateusz93
 
Posty: 45
Rejestracja: 09 Maj 2017, 09:24

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez mardeb76 » 16 Maj 2017, 23:06

Mikrozwapnienia mogą być efektem, wcześniej przebytego stanu zapalnego. Tak więc zwykle, to nie jest nic groźnego. Mikrozwapnienia w jądrze to również często uszkodzenia kanalików plemnikotwórczych. W wyniku zanikania nabłonka plemnikotwórczego, błona kanalikowa ulega pogrubieniu i tkanka ulega miejscowo zagęszczeniu, co w obrazie USG może być widoczne jest jako drobne, jasne plamki, nazywane mikrozwapnieniami. Trzymam kciuki za postawienie ostatecznej diagnozy. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez Mateusz93 » 18 Maj 2017, 22:05

Witam. Jutro bede znał prawdopodobnie decyzję i mam nadzieje że termin zabiegu. I mam pytanie czy przed zabiegiem wykonać markery jeszcze raz? I jak to jest z samym zabiegiem? Daja Znieczulenie podpajęczynówkowe czy narkoza? :)

A i taka ciekawostka, wczoraj się dowiedzialem ze moja narzeczona jest w ciąży :) wiec jestem troche spokojniejszy.
Mateusz93
 
Posty: 45
Rejestracja: 09 Maj 2017, 09:24

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez mardeb76 » 19 Maj 2017, 04:59

Witaj,
Po pierwsze wielkie gratulacje z okazji przyszłego ojcostwa. Lepiej nie mogliście tego zaplanować. Na podstawie dotychczasowych informacji myślę, że Twoja przygoda z RJ zakończy się na zabiegu i będziesz mógł uważać się za wielkiego farciarza. Wszystko zmierza do happy endu-u. Co do znieczulenia to w większości przypadków jest to znieczulenie podpajęczynówkowe (blokada od pasa w dół). Jednak ostateczną decyzję podejmuje anastezjolog po rozmowie zmpacjentem i zebraniu wywiadu. Trzymam kciuki, aby dzisiejsza diagnoza była jednoznaczna, szybki termin usunięcia jajka i szybka rekonwalescencja przed weselem. Zgodnie z wytycznymi należy wykonać markery przed zabiegiem. Niestety w Olsztynie nie wykonują tego na oddziale chirurgii onkologicznej, zatem lepiej będzie jak zainwestujesz te 40 zł dzień przed pójściem do szpitala. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez Mateusz93 » 19 Maj 2017, 10:24

Dzwoniłem dziś do lekarza i zapadła decyzja o usunięciu jądra. W poniedziałek mają mi ustalić termin zabiegu lekarz powiedział że czas oczekiwania na zabieg do tygodnia maksymalnie do dwóch. Trochę się przeciąga to wszystko ale jestem dobrej myśli.
Mateusz93
 
Posty: 45
Rejestracja: 09 Maj 2017, 09:24

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez mardeb76 » 19 Maj 2017, 12:19

Ważne, że jest ostateczna decyzja, dobrze iż potwierdzona przez kilku specjalistów, świetnie, że guzek niewielki i markery w normie. No i najważniejsze, z e zostaniesz ojcem :P. Co do terminu operacji to wiadomo, im szybciej tym lepiej. Tydzień jest ok, 2 trochę długo. Patrząc jednak jakie masz szczęście w tym nieszczęściu to pewnie będzie szybko. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez Mateusz93 » 19 Maj 2017, 12:38

Jak termin bd odległy to spróbuje go poprosić o wcześniejszy ze względu na ślub że mało czasu bd na rehabilitacje. Jakie badania powinni mi wykonać w szpitalu?
Mateusz93
 
Posty: 45
Rejestracja: 09 Maj 2017, 09:24

Re: Co robić dalej, Interpretacja mojego przypadku.

Postprzez mardeb76 » 19 Maj 2017, 13:04

Witaj,
Powinieneś mieć wykonane: badania krwi, w tym morfologia krwi, oznaczenia grupy krwi i poziomu glukozy, jonogram, badania układu krzepnięcia (wskaźnik protrombinowy, płytki krwi, INR), ogólne badanie moczu, RTG klatki piersiowej w dwóch projekcjach: przednio-tylnej oraz bocznej, wszystkie 3 markery nowotoworowe i EKG serca, ale w Twoim wieku chyba nie jest wymagane.
Prawdopodobnie nie zostaną wykonane (tak było kilka miesięcy temu, w tym samym szpitalu, w moim przypadku): markery nowotoworowe (dlatego pisałem, że lepiej je wykonać we własnym zakresie) oraz RTG klatki piersiowej w pozycji bocznej (trudno, jak będzie to nowotwór to i tak dostaniesz skierowanie na TK klatki piersiowej, miednicy i jamy brzusznej).
Oczywiście porozmawiaj z lekarzem na oddziale może coś się zmieniło i wykonają Ci wszystkie wymagane badania.
Pozdrawiam, Marcin
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron