Guz prawego jadra 26lat

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 23 Maj 2017, 16:51

Witam,
W dniu 18.05.2017 w pracy zaczalem czuc bol jadra prawego i podbrzusza, okolo dwa tygodnie przed bolami wyczulem jakies stwardnienie na jadrze. Poinformowalem o tymtym pracodawce i udalem sie na Izbe przyjec gdzie zrobiono mi usg z wynikiem guz prawego jadra. Dnia nastepnego mialem wizyte u lekarza rodzinnego, pozniej urologa ktory wyslal mnie na markery z ktorych mialem podwyzszone LDH z wynikiem 748, reszta w normie. Dzis tj. 23.05.2017 leze w lozku szpitalnym i do was pisze z zapytaniem co oznacza podwyzszone ldh, czy ktos mial to tezbym podwyzszone i jak to sie skonczylonie ? Rowniez prosze o rady, jestem podlamany.
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 23 Maj 2017, 17:37

Witaj na Forum,
Przede wszystkim chciałbym Cię uspokoić i pogratulowac szybkiej reakcji, jednoznacznej diagnozy oraz bezzwłocznej decyzji o operacji. Zdarza się, że lekarze odwlekają decyzję o orchidektomii, co często odbija się negatywnie na zdrowiu pacjenta. Po drugie nie martw się i nie załamuj. Tego raka prawie zawsze da się wyleczyć, czego przykładów znajdziesz wiele na Forum. Co do LDH to jest to najmniej specyficzny marker dla nowotoworów jądrą, a jego podwyższenie może być spowodowane niezależnie innymi czynnikami, najczęściej związanymi z wątrobą lub dużym wysiłkiem fizycznym (może taki miałeś?). Musisz podać zakres referencyjny (normy) dla tego markera, które stosuje laboratorium, w którym wykonywałeś badania. Wynik 1,5 razy większy od górnej granicy wartości referencyjnej nie powinien powodować Twojego niepokoju. Jesli możesz to podaj wartości wraz z zakresami referencyjnymi dla pozostałych 2 markerów, bowiem np. dla BHCG zakres jest zwkle do 2 mlU/ml to jednak u zdrowego mężczyzny powienien wynosić 0. Dla pelnego obrazu podaj choćby wielkośc guza określona w badaniu USG. Podsumowując nie martw się wysokim poziomem LDH, najważniejsze, że szybko pozbędziesz się guza. Bardzo dobrze, że trafiłeś na Forum znajdziesz tu wielu życzliwych Ci ludzi, ktorzy zawsze pomogą i doradzą. Co doTwojego rokwania to oczywiście jest bardzo dobre, ważne aby wszystko było wykonywane z godnie z odpowiednimi procedurami. Pamiętaj w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pisz. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 23 Maj 2017, 17:57

Dziekuje za odpowiedz. Wszystko troche sie zwalilo na glowe przed slubem, mam nadzieje ze do sierpnia jakos to bedzie. Niestety cala dokumentacja jest u lekarza wiec nie mam jak jej podac, zaluje ze nie zrobilem wczesniej zdjecia. Pamietam tylko ze reszta oprocz ldh bylo w normie a gorna granica ldh to prawdopodobnie 485 ale glowy nie dam sobie uciac. Prawdopodobnie jutro zabieg usuniecia jadra. Guz ma 18mm
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 23 Maj 2017, 19:25

W takim razie LDH to praktycznie 1,5 x norma, a zatem nie jest to powód do dużych zmartwień związanych z nowotoworem. Natomiast należy to obserwować i jesli nie spadnie po operacji to znaleźć ewentualną przyczynę. Guz jest bardzo mały, a więc można z duzym prawdopodobieństwem zakładac, że w pocżatkowym stadium rozwoju. Masz dużą szansę zakończyc leczenie na operacji i w sierpniu bez większych dolegliwości bawić sie na weselu. Czego Ci życzę. Oczywiście wszystko będzie wiadomo po uzyskaniu kompletu wyników, a mianowicie opisu histopatologicznego, badań TK jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej oraz markerów po operacji. Nie martw sie na zapas i skoncentruj na zabiego oraz szybkiej rekonwalescencji po nim. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 23 Maj 2017, 19:44

Dzieki Marcin, jestes wielki. Bede informowal tutaj o wszystkim.
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Mateusz93 » 23 Maj 2017, 21:03

Aby pozazdrościć szybkiej reakcji lekarzy, niespełna tydzień od diagnozy do zabiegu :) ja diagnozę miałem rozpoznaną 8.05 a dopiero na 29.05 zabieg.
Co do ślubu to się nie przejmuj, akurat jestem w podobnej sytuacji tylko ja wesele mam 1 lipca. Trochę będę miał miej czasu na dojście do siebie po zabiegu niż Ty, ale jestem dobrej myśli że przetańczę cało noc :P Bardzo podoba mi się twoje nastawienie, ja gdy usłyszałem diagnozę to byłem na schyłku załamania nerwowego dopiero po jakimś tygodniu uświadomiłem sobie że chyba nie będzie aż tak źle. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
Pozdrawiam Mateusz
Mateusz93
 
Posty: 45
Rejestracja: 09 Maj 2017, 09:24

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 23 Maj 2017, 21:28

Az tak dobrze tego nie znosze, rozkleilem sie kilka razy. Jestem juz po zdjeciu rtg klatki piersiowej. Dobrze ze tu wszedlem, to forum pomaga :)
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Mateusz93 » 24 Maj 2017, 20:55

Każdy chyba ma swój moment słabości. Najwazniejsze jest postawić mu czoło i zacząć walczyć z chorobą. Też zaczynam trochę sie bać zabiegu i wg. Bo jeszcze nigdy nie bylem w szpitalu. A u Ciebie jak tam juz po zabiegu?:)
Mateusz93
 
Posty: 45
Rejestracja: 09 Maj 2017, 09:24

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 24 Maj 2017, 21:25

Wiec ja juz po zabiegu, uspili mnie calkowicie bo cos miejscowe znieczulenie nie dzialalo na mnie. Pani powiedziala ze kawal byka ze mnie :D Ogolnie ja wzialem opcje z proteza jadra wiec guza z jajkiem wycieli mi przez pachwine, na poczatku bolalo ale dostalem szybko leki i teraz jest juz dobrze. Mam cewnik i nie moge wstawac z wyrka do jutra, a jutro do domu. Podobno w klatce piersiowej nie mam zadnych przezutow, wyniki z badania jadra dostane za okolo 2tyg i wtedy sie dowiem jak bedzie wygladalo dalsze postepowanie. Najgorszy jest bol tylka od lezenia :D
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 24 Maj 2017, 21:33

Cześć,
Świetnie, że juz po zabiegu i że samopoczucie dobre. Ze względu na to podwyższone LDH pamiętaj, aby wykonać ponownie wszystkie markery nowotoworowe tydzień po operacji. Jeśli nie dostaniesz skierowania to wykonaj to na własny koszt, nie oszczędzaj na tym, wydasz około 40 zł. Staraj sie w miarę możliwości być aktywnym, nie zalegnij w łóżku na tydzień. Spacery pomoga Ci w szybkiej rekonwalescencji i powrocie do pełnej sprawności. Oczywiście wyeliminuj czynności związane z dźwiganiem, ryzyko przepukliny. Postaraj sie również zorientować w terminach i okresie oczekiwania na tomografię komputerową. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości