Guz prawego jadra 26lat

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez troll » 12 Cze 2017, 11:35

To wyłącznie moja sugestia. Każdy przypadek musi być także rozpatrywany w ujęciu doświadczenia klinicysty. Ja zwracam uwagę, że taka przesłanka może skłaniać do podania chemioterapii uzupełniającej, zamiast obserwacji. Natomiast jest to przesłanka, nie dowód. Są sytuacje, w których u chorego normalnie powinien zostać rozpoznany II stopień zaawansowania klinicznego choroby (mikroprzerzuty w węzłach), ale nie zostaje rozpoznany poprzez niedoskonałość metod diagnostycznych (węzły niepowiększone). Wtedy taki chory albo otrzymuje chemioterapię uzupełniającą, która dobija wspomniane zmiany, albo w przypadku obserwacji czeka do momentu, kiedy choroba będzie wykrywalna w diagnostyce obrazowej lub biochemicznie. Nigdy podając leczenie uzupełniające nie mamy pewności, czy wszystkie ogniska są usunięte, czy nie :)

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 12 Cze 2017, 12:08

Dzięki Trollu. Zatem Chard masz jasność co do ewentualnego wpływu tej martwicy guza na dalsze rokowania. Na zastanowienie się co dalej masz czas do 19 czerwca i wizyty u onkologa. Oczywiście wiążące będzie zdanie lekarza oraz to czy jego kompetencje wzbudzą Twoje zufanie. Z pewnością dasz radę to ocenić, bo dużo tu czytaleś i wiele wiesz. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 15 Cze 2017, 17:59

Powiedzcie mi o co chodzi z tą martwicą mojego guza bo ja nic nie rozumiem ? Jak miałaby wyglądać chemia uzupełniająca ? czy ona też może prowadzić do bezpłodności ? Jaka taka chemia jest podawana ? Idę ze wszystkimi wynikami już w poniedziałek do onkologa. Piszecie jak dla mnie trochę nie zrozumiałym językiem, czy wy w moich badaniach widzicie gdzieś przerzuty ?

Znalazłem tutaj na forum kontakt do tego Pana Doktora. Powiedzcie mi jak wygląda kontakt z nim ? mogę emailowo wysłać mu mój przypadek czy lepiej dzwonić ? ile taka konsultacja może kosztować ?
Dla pacjentów z nowotworami jądra w celu konsultacji i leczenia preferowany kontakt bezpośrednio z dr n. med. Tomaszem Sarosiek - nowy adres email: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl / tel. kom: 601 310 244
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 15 Cze 2017, 18:46

Chard,
Bardzo przepraszam, że Cię zaniepokoiła nasza dyskusja z Trollem. Teraz napiszę to zrozumiałym językiem. Troll powołując się na literaturę stwierdził, że bywały przypadki (wskazał jeden) kiedy martwica guza w jądrze (tak jak u Ciebie) związana była z przerzutami. Jak sam Troll zaznaczył jest to tylko przesłanka do rozważenia chemioterapii. Byłaby to chemioterapia w postaci jednorazowego wlewu karboplatyny (jedna, kilkugodzinna wizyta na oddziale szpitalnym). Tego rodzaju leczenie bardzo rzadko, ale niestety może prowadzić do bezpłodności. Ja ze swojej strony zaznaczam, że martwica guza nie jest uwzględniana jako czynnik ryzyka w żadnych ze znanych mi wytycznych. W Twoich badaniach nie ma widocznych żadnych przerzutów. Troll pisał, odnosząc się do tej martwicy, o możliwych mikroprzerzutach (czyli takich jeszcze nie widocznych w TK), które karboplatyna eliminuje. Chard to co pisał Troll było czysto hipotetyczne oparte na pojedynczym przypadku klinicznym opisanym w literaturze, nie jest to żadna reguła i nie odosiło się konkretnie do Ciebie.
Moja propozycja jest taka napisz e-maila do dr Sarosieka. W treści lub w załączniku prześlij posiadane wyniki i spytaj czy powinieneś marwić się tą martwicą. Dr Sarosiek to jeden z największych autorytetów w leczeniu RJ. Doktor odpisuje niezawodnie i zwykle bardzo szybko. Nic to nie kosztuje. Jego opinia z pewnością Cie uspokoi. Raz jeszcze przepraszam za zamieszanie, ale nasze dywagacje przyniosły skutek odwotny do oczekiwanego. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 15 Cze 2017, 19:03

ok napiszę do niego. Dziękuję że tak szybko odpisałeś bo już z narzeczoną się poryczeć zdążyliśmy a Twój wpis nas uspokoił, miałem po prostu ogromną nadzieje że usunięcie jądra to będzie już koniec. Wróciłem do biegania, jazdy na rowerze, nic mnie nie boli, sztuczne jądro w niczym mi nie przeszkadza, rana się chyba dobrze goi. No nic do poniedziałku postaram się o tym nie myśleć, napiszę tylko email.
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 15 Cze 2017, 19:06

99,9% że to już koniec i czeka Cię obserwacja. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 15 Cze 2017, 19:11

Dzięki Marcin, pomagacie naprawdę ludziom. Będę się za was modlił :) Dziękuję!
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 16 Cze 2017, 07:30

Odezwałem się do Pana doktora, polecił mi powtórzenie markerów nowotworowych na HCG+beta i LDH. Kiedy wchodze w szpitalu na cennik markerów to nie widzę tych kótre powinienem zrobić, chyba że są ukryte pod inną nazwą. Wklejam je wszystkie tutaj może ktoś pomoże:

MARKERY NOWOTWOROWE
93. 91 PSA całkowity 39,00
94. 503 CEA 36,00
95. 501 AFP 30,00
96. 12 CA 125 36,00
97. 564 CA 15 – 3 43,00
98. 560 CA 19 – 9 36,00
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 16 Cze 2017, 07:45

Wśród tych co wymieniłeś nie ma tych, o których pisał dr Sarosiek. Powiedz, że chcesz wykonać beta-HCG (gonadotropina kosmówkowa) około 30'zł oraz LDH (dehydrogenaza mleczanowa) około 15 zł. Może zadzwoń tam spytaj czy wykonują i jak długo czeka się na wynik. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 16 Cze 2017, 08:26

Można, tylko Pani z laboratorium mi powiedziała że to nie są markery nowotworowe i że robią HCG+beta i LDH koszt łącznie to 50 zł. Tak więc w poniedziałek rano pójdę, na czczo. Popatrzyłem co to i faktycznie jedno to chemia kliniczna (LDH) a drugie to hormony płciowe (HCG+beta)
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości