Guz prawego jadra 26lat

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 28 Cze 2017, 11:29

Cześć,
Zbadanie poziomu testosteronu to bardzo dobry pomysł. Czy przed zabiegiem kiedykolwiek kontrolowałeś stęzenie tego hormonu we krwi? Jeśli nie to przy stwierdzonym niskim poziomie trudno będzie mieć jednoznaczną pewność czy za takim stanem rzeczy stoi strata jądra czy normalne uwarunkowania fizjologiczne organizmu. Ja osobiście zbadałem po raz pierwszy testosteron po zabiegu i okazuje sie, że mam go zdecydowanie poniżej normy, nie mówiąc już o wartości adekwatnej do wieku. Poziom obserwowalem przez pół roku i ostatecznie zdecydowałem sie na HTZ. W moim przypadku efekty są widoczne. Trzymam kciuki, aby u Ciebie testosteron był ok, a to złe samopoczucie związane było tylko z przedślubnym stresem. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 28 Cze 2017, 13:32

No właśnie jakoś i libido mi spadło, sił trochę brak i boję się że to może być przez nowotwór jak i brak jądra. Dla tego zobaczymy co wyjdzie z badań, a jakie widzisz efekty po HTZ ? Jak z libido?
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 28 Cze 2017, 19:38

Cześć,
U mnie poziom testosteronu po orchidektomii oscylował blisko poziomu 2,0 ng/ml przy normie od 2,8 - 8,0 ng/ml, czyli bardzo nisko. Do zbadania skłoniły mnie podobne objawy jak u Ciebie, a mianowicie brak energii, zmęczenie, osłabienie libido, no i nie wiadomo dlaczego zacząłem mocno tyć, a ciało zrobiło się trochę "galaretowate" przy zachowanej aktywności fizycznej. HTZ stosuję od 5 miesięcy, oto efekty: znacznie lepsze samopoczucie, więcej energii i optymizmu, wróciłem do poprzedniej wagi (minus 8'kg). Co do libido to efektów nie zauważyłem, ale po pierwsze ja nigdy nie byłem jurnym ogierem, a po drugie mam swoje 41 lat. Daj znać jak to będzie u Ciebie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez Chard » 30 Sie 2017, 16:56

Cześć! Witam po długiej przerwie. Tak więc zbliża się moja wizyta u onkologa 18 września gdzie mam poznać wyniki TK które robiłem 28.08 :) Markery nowotworowe w normie, natomiast tak jak przewidywałem testosteron mam na poziomie 2.05ng/ml norma 2.8 do 8 ng/ml. Myślę że jeśli będzie możliwość będę chciał zacząć terapie hormonalną, czuje że wyniki TK będą dobre i obserwacją będzie trwała dalej bez zakłóceń :)
Chard
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 Maj 2017, 15:37

Re: Guz prawego jadra 26lat

Postprzez mardeb76 » 31 Sie 2017, 05:36

Hej,
Terapia hormonalna tylko przy jednoczesnym występowaniu niskiego poziomu testosteronu oraz objawów klinicznych charakterystycznych dla tego stanu, no i oczywiście po wykonaniu oraz interpretacji rozszerzonych badań zleconych przez endokrynologa. Życzę doskonałych wyników TK. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości