Rozpoznanie-guz jądra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez Oneck » 02 Cze 2017, 21:11

Witajcie,
U mojego syna (20 lat) wykryto guz jądra. Przed usunięciem, na USG opisano jako zmianę guzkowatą o wym. 40x30 mm niejednorodna z przestrzeniami płynowymi. Guz w piątek 26/05/17 został usunięty. Wyniki przed usunięciem : AFP : 550.0ng/ml, LDH :183 U/L, B-HCG 16,5 mlU/ml. Wczoraj (01/06/17) badania zostały powtórzone, B-HCG : 0,3 mlU/ml, AFP: 139,2 ng/ml, TSH 3,222 mlU/L. Wycinek poszedł na cito do badania.
Syn jest przed TK, udało uprosić się na 07/06/17, więc szybko, bo pierwszy termin był pod koniec czerwca. Czytam, czytam i na razie jestem skołowana. Całego forum jeszcze nie zdołałam przeczytać,nie wiem co nas czeka, Usiłuję sobie to jakoś poukładać. Co robić, czego nie przegapić, na co zwrócić uwagę? Lekarze są bardzo oszczędni w słowach. Gdzie się dalej udać, żeby wykorzystać maksymalnie wszystkie możliwości leczenia, bo chyba na tym usunięciu się nie skończy, chociaż bardzo bym chciała.
Oneck
 
Posty: 35
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez mardeb76 » 02 Cze 2017, 21:28

Witaj,
Bardzo dobrze, że trafiliście na Forum znajdziecie tu wiele niezbędnych i przydatnych informacji oraz ludzi, którzy postarają się Wam pomóc. To, że jesteś skołowana to normalne, z czasem wszystko będzie dla Was jasne i zrozumiałe, a to bardzo istotne podczas leczenia nowotworów jądra. Teraz po kolei:
1. Najważniejsze, że operacja już za Wami.
2. Nowotwór u Twojego syna to nienasieniak, na co wskazuje podwyższone AFP.
3. Markery spadają bardzo szybko, tempo spadku przewyższa nawet typowy czas połowicznego rozpadu, co jest bardzo optymistyczne i daje uzasadnioną nadzieję, że choroba ograniczona była tylko do jądra.
4. Jest zatem szansa, że lecznie zakończy się na operacji i dalej będzie czekać Was obserwacja. Niestetyw szystko okaże się dopiero po badaniu histopatologicznym (typ nowowtworu i związana z nim złosoiwość, wystepowanie czynników zwiększających ryzyko przerzutów) oraz tomografii komputerowej (obecność zmian nowotoworowych w innych lokalizacjach).
5. Nawet jeśli bedzie wymagane dalsze leczenie to macie blisko 100% szansę na sukces, pod warunkiem, że postępowanie będzie zgodne z promowanymi na Forum standardami.
6.Pamiętajcie o markerach za tydzień.
7. Super, że TK tak ekspresowo.
To chyba na razie wszystko. Oczywiście pytajcie o wszystko. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez mardeb76 » 02 Cze 2017, 21:32

Uzupełnienie: Teraz skoncentrujcie się na skompletowaniu wyników, a mianowicie opis histopatologiczny, opis tomografii komputerowej, systematyczne badanie markerów co 7 dni, aż do ustabilizowania sie ich wartości.
Potem możecie skontaktowac się z onkologami polecanymi na Froum, którzy gwarantują właściwe i bezbłędne leczenie, jesli takie będzie wymagane. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez Oneck » 02 Cze 2017, 21:43

Dzięki za odzew,
Na razie czekamy na wynik histopat., na tomografię już się psychicznie nastawiamy na błaganie o szybki opis. Dobrze wiedzieć o tych markerach, tzn. o częstotliwości badania. Na razie z mężem chodzimy i wszędzie prosimy o szybsze załatwienie wszystkiego, począwszy od operacji usunięcia jądra. Siedzi gdzieś w głowie, że czas jest na wagę złota.
Oneck
 
Posty: 35
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez mardeb76 » 02 Cze 2017, 21:57

Operacja się odbyła to najwazniejsze. Teraz, zgodnie ze standardami, macie max. 8 tygodni na zebranie wyników i podjęcie dalszych działań: leczenie systemowe/obserwacja. Skoro TK już za tydzień, opis max. drugi tydzień, histopatologia okolo 3 tygodnie od zabiegu, zatem wszystko bedziecie mieli w terminie 3 - 4 tygodni od operacji. Działacie optymalnie, czas rewelacyjny. W tym momencie chyba nic sie nie da już przyspieszyć. Zrobiliście wszystko co było trzeba. Teraz czeka Was te bardzo nerwowe 2 tygodnie. Rozumiem, że to bardzo ciężkie, ale przyzwyczaicie sie do tego, musicie sie przyzwyczaić. Niezależnie co sie wydarzy w przypadku Waszego syna, to i tak przyszłośc polegac bedzie na systematycznych, wieloletnich badaniach okresowych i oczekiwaniu na wyniki. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez troll » 03 Cze 2017, 02:24

Witaj,

Jesteście niesamowicie zdeterminowani, przy tym czytacie, przyjmujecie, analizujecie i działacie! Nie ma chyba lepszego schematu działania. Operacja się odbyła. Markery przed operacją znamy, pierwsze po operacji też. Przydałyby się kolejne, w odstępach czasu podanych przez Marcina. Walczycie o wynik TK - to znakomicie, natomiast sam obraz na płycie też jest wyjściem do sporządzenia opisu. Jesteście na bardzo dobrej drodze. Gdyby pojawiały się jakiekolwiek pytania, nawet pozornie głupie - piszcie!

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez Oneck » 03 Cze 2017, 16:40

Kolejne pytanie mi się nasunęło. Czy czekać na wszystkie badania i dopiero szukać/zapisać się do onkologa, cz też już teraz gdzieś się rejestrować? Bo myślałam, że dopiero, jak będzie komplet badań, to dalej ruszymy, ale w którymś z postów przeczytałam odpowiedź, żeby w międzyczasie już się można zarejestrować, bo do onkologa też trzeba odczekać . Urolog w szpitalu nam mówił, że dopiero, jak zgromadzimy wszystkie badania, to dopiero da nam skierowanie do onkologa.
Oneck
 
Posty: 35
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez romi » 03 Cze 2017, 17:20

Witam
Do onkologa nie potrzeba skierowania, po prostu idziecie i zapisujecie się na wizytę.
Jeśli zdecydujecie się na Magodent czy COI to termin wizyty będzie bardzo szybko.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez Oneck » 03 Cze 2017, 17:57

Szybko, czyli tak mniej więcej w jak długo się czeka? I tak bez badań można? Bo badania, myślę, że będą raczej za dwa tygodnie. A ten tydzień luźniejszy w pracy i pomyślałam, że zrobiłabym kurs do Warszawy, jeżeli można wcześniej, przed wynikami.
Może głupie pytanie, ale przy takiej sytuacji, jak opisałam wcześniej, to raczej bez onkologa się nie obędzie?
Oneck
 
Posty: 35
Rejestracja: 02 Cze 2017, 19:59

Re: Rozpoznanie-guz jądra

Postprzez romi » 03 Cze 2017, 18:05

Witam
W Warszawie myślę, że max tydzień oczekiwania, lub szybciej.
Niezależnie od sytuacji konsultacja z onkologiem jest wskazana, a nawet konieczna. Jaka by nie była decyzja to czeka was kilka lat badań kontrolnych i prowadzącym lekarzem jest lekarz onkolog.
Do lekarza warto pojechać ze wszystkimi wynikami, bo tak to faktycznie jest to wycieczka, ale decyzja należy do Was, na pewno lekarz nie odmówi konsultacji i rozmowy. Zresztą z dr Sarosiekiem można skontaktować się telefonicznie lub mailem i pewne sprawy omówić na odległość - dane w naszej bazie wiedzy:
viewtopic.php?f=6&t=160
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości