Rak piersi

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Rak piersi

Postprzez adamnow » 27 Cze 2017, 10:00

Dzień dobry,

3 lata temu wykryłem guz na jądrze, zostało usunięte, bez chemioterapii. rok później pojawiły się zmiany na węzłach, przeszedłem chemioterapię. minęły 2 lata. 2 dni temu na mojej piersi pojawiłą się czerwona plama przy sutku. wiem, że musze iść do lekarza, ale czy ktoś miał taki przypadek?
Możliwe, że czymś zadrapałem, nie mam guzów, nie czuję.
Czy możliwy jest rak piersi? Czy istnieją przerzuty na pierś po raku jądra?
Umawiam się do lekarza, jednak nie daje mi to spokoju, dlatego będę wdzięczny za naprowadzenie.
adamnow
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 Cze 2017, 09:52

Re: Rak piersi

Postprzez mardeb76 » 27 Cze 2017, 11:03

Witaj,
Czerwona plama na skórze przy sutku nie ma nic współnego z nowotoworem jądra. Jeśli nie zniknie w ciągu kilku dni udaj sie do dermatologa. Mam nadzieję, że trochę Cię to uspokoiło. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak piersi

Postprzez adamnow » 27 Cze 2017, 11:10

Dziękuję Marcin
To pocieszające, ze nie należy łączyć z rakiem jądra, jednak podobno mogą to być podobno objawy raka piersi.( czerwona plama, rumień wokół sutka, przy sutku)
Z racji, że już doświadczenia z jądrem były, pojawia się pytanie i niepewność czy to znów nie coś...
Dlatego szukam informacji.
Dziekuję
adamnow
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 Cze 2017, 09:52

Re: Rak piersi

Postprzez mardeb76 » 27 Cze 2017, 11:34

Twoje wątpliwości może rozwiać tylko lekarz, który Cię obejrzy i zbada. Zatem, aby ograniczyć stres i niepewność, udaj sie do niego jak najszybciej. Zdaję sobie sprawę z tego, że w naszym przypadku starch ma o wiele wieksze oczy niż u innych osób, ale bądź dobrej myśli bo nie każda zmiana na ciele to nowotwór. Natomiast czujnośc i szybkie reakcje jak najbardziej wskazane. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak piersi

Postprzez adamnow » 27 Cze 2017, 11:50

Rozumiem, dziękuję.
Myślałem, że ktoś miał podobne doświadczenia, że może ktoś wie czy takie objawy to rak piersi u mężczyzny..
dziekuję
adamnow
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 Cze 2017, 09:52

Re: Rak piersi

Postprzez mardeb76 » 27 Cze 2017, 14:48

Nie widzimy tej zmiany, nic nie jesteśmy wstanie powiedzieć. Jak sam piszesz to może być zadrapanie, uderzenie, uczulenie, ukąszenie, itp. Zdaję sobie sprawę, jak coś nietypowego działa na wyobraźnię, osoby po chorobie nowotworowej. Proszę nie domyślaj się i nie spekuluj, idź do lekarza. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości

cron