Prosze o pomoc

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 15 Wrz 2017, 18:15

Wiem, wiem ,że tylko pisałeś. Bardzo dziękuje za rady. Powiedz mi gdzie brat może poczytać o nasieniaku pt1 ? Gdzie będą wiarygodne informacje ? Wczoraj poczytał w necie i się strasznie zmartwił. Lekarz który go operował olał go, a rakochirurg( czy jakos tak) krzyczał, że to najgorszy rak i że mj przykro. Ja mu tłumaczyłam, ale on czeka na wizyte w Warszawie, aby dostać odpowiedzi na nurtujące go pytania. No i mamy wątpliwości, czy podać chemię, czy nie...
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 15 Wrz 2017, 18:37

Jaką diete brat powinien stosowač ? Czy stosowanie dużej dawki witaminy C moze pomoc ?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez Rafal94 » 15 Wrz 2017, 19:05

Co do diety, na pewno unikać 'śmieciowego' jedzenia-przetworzonego - kolorowe napoje gazowane, batoniki itp - to puste kalorie.

Ważna jest odpowiednia ilość białka pochodzenia zwierzęcego (1 kg/masa ciała - raczej minimum) - jaja, mięso, nabiał.
Nawodnienie- picie płynów.

Witamina C może pomóc, ale nikt nie jest w stanie określić w jakimś stopniu (jak macie w proszku to 2g można spokojnie brać), do tego kompleks witamin z grupy B... Są to witaminy rozpuszczalne w wodzie, więc nie ma co się bać przedawkowania.
---------------

Pamiętaj, że ludzki organizm jest potężny jeżeli chodzi o regeneracje, dużo też zależy od indywidualnych predyspozycji. Sam znam osoby, którzy po operacji nie zwracali uwagi na to co jedli, nie stosowali suplementów, maści, a rany pooperacyjne zagoiły się super, mimo wieku +50l.
Rafal94
 
Posty: 25
Rejestracja: 04 Wrz 2017, 20:11

Re: Prosze o pomoc

Postprzez romi » 15 Wrz 2017, 19:09

Witam
Stosowanie dużych dawek witaminy C owszem może pomóc, jeśli brat jest przeziębiony.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 15 Wrz 2017, 19:09

Brat jest sportowcem. Raczej unika takiego jedzenia.

W razie nawrotu choroby tzn. przeżutów zmienia się stopień choroby i trudniej się ją leczy ? Przeczytałam dużo informacji na te temat i mam mętlik w głowie


Co do genó to nasz ojciec miał pdoblemy tego typu... czesto jadro mu puchło , niby miał guzy, ale zawsze tylko leki dostawal
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 15 Wrz 2017, 20:54

Gosiu,
Niech brat żyje normalnie i jak najszybciej zapomni o tym przykrym incydencie związanym z chorobą. Wlewy z witaminy C owszem są stosowane u chorych na raka, ale u chorych, a nie zdrowych. Twój brat jest teraz zdrowy. Poza tym nie ma naukowych dowodów potwierdzonych badaniami klinicznymi, że taka terapia działa. Co do diety to po prostu niech odrzywia się racjonalnie, ale to w kontekście zdrowia ogólnego, a nie raka jądra. Gdy zdecydowałem się na obserwację to lekarz powiedział mi, że powinienem być w doskonałej formie, bo w przypadku wznowy czeka mnie ciężkie leczenie. Wziąłem to sobie do serca i po prostu dbam o siebie. Na pewno jak brat zje hot-doga na stacji beNzynowej lub hamburgera to nie spowoduje przerzurów. Nie popadajmy w skrajności. Ty też powoli możesz się uspokoić i zacząć myśleć o innych rzeczach niż rak. Zdobiłaś bardzo dużo dla brata. Jesteś wspaniałą siostrą. Co do wznowy i leczenia. Przerzuty powodują, że brat by został poddany długotrwałej chemioterapii, ale obecnie ma 80% szans na to, że do końca życia rak jądra już się nie pojawi. Decydując się teraz na krótką, jednorazową chemioterapię ograniczacie możliwość nawrotu jednak musicie liczyć się ze skutkami ubocznymi tego leczenia. Niektóre z nich mogą pozostać na zawsze np. bezpłodność. Teraz to Wasz dylemat. Na Forum zostało to dokładnie i wielokrotnie przeanalizowane. Co do nasieniaka, to mi onkolog powiedział, że to najlepsze co mi się mogło przytrafić. Wiem, że w dużej mierze to prawda. A w internecie jest dużo śmieci i niech brat tego nie czyta. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez daro » 15 Wrz 2017, 21:44

Hej, ponad 5 lat temu dostałem taką samą diagnozę. Od fachowca z forum usłyszałem, że mam najlepszego raka jaki mógł mi się przytrafić. Podjąłem decyzję o obserwacji i dzisiaj tego nie żałuję.
Proponuję teraz pomyśleć przede wszystkim o przyszłości, a to co było niech nauczy was życiowej pokory i dystansu do otaczającego świata. Jeśli brat zdecyduje się na obserwacje to musi być zdyscyplinowany.
Głowa do góry, teraz będzie już tylko lepiej.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
daro
 
Posty: 91
Rejestracja: 01 Wrz 2012, 23:00

Re: Prosze o pomoc

Postprzez romi » 15 Wrz 2017, 22:44

Witam
Co do witaminy C
Koncepcja stosowania witaminy C w leczeniu chorób nowotworowych pojawiła się w latach 70. ub. wieku. W celu sprawdzenia tej teorii przeprowadzono szereg badań eksperymentalnych oraz kilka niewielkich badań u ludzi. Żadne z nich nie daje podstaw do traktowania tej substancji jako leku przeciwnowotworowego. Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności kwalifikuje witaminę C jako suplement diety, natomiast nie widzi dla niej jakiekolwiek roli w leczeniu nowotworów czy innych chorób. W Polsce witaminę C promują ludzie niemający nic wspólnego z medycyną. Stanowi to żerowanie na ludzkiej naiwności i ma charakter wyłącznie komercyjny. W tej sprawie opinia onkologów jest jednoznaczna. Przestrzegałbym zatem chorych przed dawaniem wiary zapewnieniom o skuteczności tej formy postępowania, a zwłaszcza przed rezygnowaniem z leczenia onkologicznego.


Bardzo proszę o niekontynuowanie dalej tego wątku.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 18 Wrz 2017, 12:28

Witam

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuje za pomoc :) bardzo dziękuje :)

Czy ktoś wie pod jaki adresem dr Sarosieka przyjmuje pacjetów prywatnie ? Jutro jedziemy, a ja zgubiłam adres...
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez troll » 18 Wrz 2017, 12:56

Dr Sarosiek, z tego co mi wiadomo nie przyjmuje pacjentów prywatnie. Proszę o potwierdzenie tego faktu u dra.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości