Prosze o pomoc

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Prosze o pomoc

Postprzez romi » 06 Wrz 2017, 22:38

Witam
Ja tylko przytaczam informacje które wielokrotnie były na forum. Mam również takie informacje bezpośrednio od osób które takie znieczulenie miały. Zapewne jest tak, że każdy reaguje inaczej i dlatego trzeba na to zwrócić uwagę.
To podobnie jak z kontrastem podczas badania TK u jednych nie wywołuje żadnej reakcji, a u innych silne reakcje alergiczne.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 07 Wrz 2017, 21:23

Witam


Braciszek mój jest juz po zabiegu. Teraz tylko czekamy na wyniki. Jak interpretować wyniki histopatologi ?

Znacie osoby które miały podobne objawy, markery dobre, ale guz był ? Będzie dobrze prawda ? Będzie ?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 07 Wrz 2017, 21:44

Cześć,
To, że będzie dobrze to oczywiste :). Pytanie jest tylko takie czy to już koniec leczenia, czy jeszcze trochę się Braciszek pomęczy. Najważniejsze, że po zabiegu. Jak się brat czuje? Co do Twojego pytania to ja osobiście jestem przykładem pacjenta, który miał markery w dolnych granicach norm, a raczek był. Zresztą na Forum takich przykładów jest wiele. Niektóre typy rj po prostu nie wytwarzają markerów i tyle. W opisie histopatologicznym jest wszystko jasno napisane tzn. ocenione są elementy pobranego materiału, które są przydatne w diagnostyce i wyborze dalszego postępowania. Jak coś będzie niejasne to pomożemy. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 07 Wrz 2017, 21:53

Na chwilę obecną wszystko jest ok. Znieczulenie już prawie zeszło. Trochę boli.
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 07 Wrz 2017, 21:57

Jeśli będzie bolało mocno to niech brat poprosi o środki przeciwbólowe zostaną podane w kroplówce lub w zastrzyku. Trzymajcie się.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez FiveO » 08 Wrz 2017, 08:24

Cześć.
Pamiętam, że jak ja byłem operowany to z bólu myślałem, że oszaleje jak puszczało znieczulenie mi było głupio prosić o leki na szczęście rodzina zrobiła to za mnie :roll:
Z kolei jak miałem w tym roku wszczepianą siatkę (przepuklina pachwinowa lewostronna ) miałem znieczulenie od pasa w dół to anestezjolog zakazał mi wstawać z łóżka, a przede wszystkim podnosić głowy, dostałem kaczkę, ale nie umiałem się załatwić i cewnikowali mnie.
Przede wszystkim dużo wiary, że będzie dobrze niepotrzebnie nie zamartwiajcie się :)
Jak się brat teraz czuje ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 08 Wrz 2017, 08:49

Czuje się dobrze :) on ma dużo wiary :) ja trochę się załamałam :( tak się boje... Najważniejsze jest, aby to było początkowe stadium tak ? Czy złośliwość też jest ważna ? Czy rak jądra dobrze reaguje na chemioterapię ?

Chcemy prywatnie zrobić tomografię klatki i brzucha ? Czy coś jeszcze musimy zrobić ? Potem jedziemy do Warszawy do dr Sarosieka,(nie pamiętam nazwiska) Jak ceny tomografii ? Czy leczenie u dr jest prywatne ? Nie ma na co czekać bo lekarze ledwo usg przed operacja zrobili .... masakra


Dodam jeszcze, ze brat ma refluks gdzieś od roku, czy 2 lat
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 08 Wrz 2017, 09:45

Witaj,
Najważniejsze jest stadium zaawansowania choroby, a to wiadome będzie po skompletowaniu wyników badania histopatologicznego, TK jamy brzusznej, miednicy i ewentualnie klatki piersiowej (tu wystarczy RTG w dwóch płaszczyznach). Bez nich nie ma co konsultować się z dr Sarosiekiem. Drugoplanowe znaczenie ma skład guza, co decyduje o jego złośliwości. Rak jądra doskonale reaguje na chemioterapię, ale bądźcie dobrej myśli, czuję że obędzie się bez tego. Konsultacje u dr Sarosieka są darmowe tzn. na NFZ. Proponuje po skompletowaniu wyników przesłać je do doktora drogą e-mail i porosić o wizytę. Doktor odpisze i zaproponuje szybki termin. Doktor odpisuje zawsze i szybko. Jeśli Was stać to oczywiście TK można wykonać prywatnie to będzie koszt około 600 - 700 zł, z klatką piersiową ponad 1000 zł. Możecie zaczekać na skierowanie i wykonać to na NFZ, terminy w Olsztynie nie są bardzo odległe. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 08 Wrz 2017, 12:28

Zapisałam brata na wszystkie badania w poniedziałek rtg, a w środę tomografia.
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 08 Wrz 2017, 13:34

Gdzie jeśli można spytać, bo o różnej czułości tomografy są w Olsztynie np. w Poliklinice skanują warstwami po 5 mm, natomiast u Malarkiewicza po 2,5 mm czyli dokładniej. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości