Prosze o pomoc

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 14 Wrz 2017, 11:11

DANE KLINICZNE:
Stan po orchidektomii radykalnej prawostronnej.
TECHNIKA BADANIA:
Badanie TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej wykonano przed i po dożylnym podaniu środka
kontrastowego (warstwy 1,25/2,5/5mm) po uprzednim zakontrastowaniu pętli jelitowych.
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 14 Wrz 2017, 11:12

DANE KLINICZNE:
Stan po orchidektomii radykalnej pr
OPIS:
W loży pooperacyjnej drobny pęcherzyk gazu. Drobne pasmowate zagęszczenia w podścielisku
tłuszczowym podskórnym w okolicy prawej pachwiny w kanale dojścia operacyjnego.
Pojedyncze węzły chłonne w sąsiedztwie dojścia operacyjnego do 10 mm.
Do okresowej kontroli, obserwacji, zapewne odczynowe.
Gruczoł krokowy, pęcherz moczowy, odbytnica bez ewidentnych zmian w wykonanym badaniu
CT.
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 14 Wrz 2017, 11:13

Nie stwierdzono powiekszonych wezlo chlonnychściany miednicy mniejszej.
Węzły chłonne zaotrzewnowe, nie są powiększone.
Nie uwidoczniono też węzłów chłonnych przy naczyniach biodrowych.
Narządy miąższowe jamy brzusznej bez zmian.
Pola płucna w uwidocznionym zakresie bez zmian podejrzanych o meta.
Kościec bez cech destrukcji. Węzły chłonne jamy brzusznej nie są powiększone.
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez tobson85 » 14 Wrz 2017, 11:15

Gratulacje! :)
Najlepsze wieści jakie można było dostać!
Najniższy stopień zaawansowania.
Jak pisał Marcin brat jest typowym kandydatem do aktywnej obserwacji ;)
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 14 Wrz 2017, 11:22

We wtorek jedziemy do warszawy. Czy obserwacja jest bezpieczna ? Czy nawrot moze byc ? Wiadomo o tym zadecyduje lekarz, ale chyba decyzja nie nalezy do łatwych
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 14 Wrz 2017, 11:42

Czyli można powiedzieć, ze moj brat na obecną chwile jest zdrowy ? Tylko musi aktywnie obserwowac swoje zdrowie
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 14 Wrz 2017, 12:41

Co do Twoich wątpliwości to zapraszam do poczytania mojego wątku. Prawdopodobnie Twój brat jest zdrowy, ale mogą też być gdzieś mikroprezrzuty niewidoczne w obecnym obrazie TK. Dlatego obserwacja konieczna. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 14 Wrz 2017, 21:37

Witaj,
Czy jedziecie na konsultację do dr Sarosieka? To bardzo dobry pomysł. Na opinii tego specjalisty można polegać niezawodnie. Najprawdopodobniej, podobnie jak ja, zostaniecie skierowani do aktywnej obserwacji. Ja również konsultowałem tą decyzję z dr Sarosiekiem. Jeśli taka będzie ostateczna decyzja to musicie zdawać sobie sprawę, że w pierwszym roku w mim przypadku Doktor zlecił TK i markery co 3'miesiące. Jeśli zdecydujecie się na prowadzenie obserwacji w Olsztynie to mogę Wam polecić Panią onkolog Iwonę Jankowską-Grzyb, która przyjmuje w poradni chemioterapii w Olsztyńskiej Poliklinice. Miałem "przyjemność" obcowania z kilkoma onkologami i tutaj wiem co piszę. Panie Doktor mocno została przeze mnie uświadomiona i jej postępowanie oraz zlecane badania nie odbiegają od obowiązujących wytycznych. Sami zdecydujecie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Prosze o pomoc

Postprzez gosiapt » 15 Wrz 2017, 13:44

Tak dokładnie jedziemy do dr Sarosieka. Chciałabym, aby obserwacje brata prowadzil ten doktor. Tyle na sluchałam się o olsztyńskiej poliklinice i mam własne doświadczenia z nią związane, że kompletnie im nie ufam.

Brat ma również zwapnienia w drugim jądrze dlatego chcę, aby był pod opieką najlepszego onkologa i urolga. Myślę, że na dr Purpurowiczu można polegać, a co do onkologa to dr Sarosieka mam nadzieje, że podejmie z bratem współpracę.
Rozumiem, że obserwacja przez najbliższe 5 lat. Nawet jak pojawią się przezuty( mam nadzieje, że nie) to chemia działa przy takim stopniu nasieniaka?
gosiapt
 
Posty: 111
Rejestracja: 28 Sie 2017, 20:48

Re: Prosze o pomoc

Postprzez mardeb76 » 15 Wrz 2017, 14:53

Hej,
To bardzo dobra, najlepsza decyzja. Pod kontrolą dr Sarosieka brat będzie bezpieczny. Ja tylko pisałem w razie gdybyście nie zdecydowali się na pozostanie w Warszawie. Przy nasieniakach nigdy nie ma złych rokowań, w razie odpukać wznowy choroby chemia zadziała. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

cron