Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez striker123 » 05 Paź 2011, 09:55

Witam ponownie,
co może oznaczać delikatne mrowienie w kręgosłupie ? Mniej więcej na środku, gdy siedzę wyprostowany dłużej niż 30 min. Zauwazylem ze to sie pojawia głownie gdy mam stres, bo kilka dni już tego nie miałem ale dzisiaj znowu się pojawiło.
Drugie pytanie; jak badam jądra czy to normalne że z rana są one nieco większe i twardsze niż wieczorem ?
striker123
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 Paź 2011, 13:34

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez troll » 05 Paź 2011, 12:44

Witaj,

Wydaje mi się, że po prostu ze stresu zauważasz objawy, które dotychczas ignorowałeś. Poza tym "macanie jajek" co chwilę też sprawia, że zauważasz rzeczy, które wcześniej były Ci obce. Musisz poczekać do wyników USG i do wizyty u urologa.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez striker123 » 05 Paź 2011, 13:02

No z tym "macaniem jajek co chwile" to lekka przesada, bo robie to 2-3 razy dziennie, najczęściej rano i wieczorem :)
Przeczytałem też że żylaki dotyczą głównie lewego jądra...
Wydaje mi się że mam stan podgorączkowy, gdzieś tak 37.1, co to może oznaczać ?

EDIT: No dobra, może troche panikuje. Zdecydowałem że nie będę nic pisał do czasu wizyty u urologa. Później Wam zdam relacje :)
striker123
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 Paź 2011, 13:34

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez troll » 05 Paź 2011, 13:35

Witaj,

Wiem, że w czasie stresu czekanie sprawia najwięcej trudności ale nic a nic Ci nie poradzimy więcej przez Internet. A próbowałeś pójść do poradni urologicznej i wprost zapytać lekarza, że masz taki a taki problem (podejrzewasz guza jądra) i czy dzisiaj Cię przyjmie? Wielu lekarzy nie robi problemów. Poczekasz co prawda aż wszyscy pacjenci zostaną przyjęci ale Twój problem się wyjaśni.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez striker123 » 05 Paź 2011, 13:50

Hmm do najbliższej poradni mam 35km, więc nie mogę sobie tak po prostu "pójść" ale jeszcze 8 dni i się dowiem, także na razie jestem w miare spokojny.
striker123
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 Paź 2011, 13:34

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez troll » 11 Paź 2011, 18:12

Witaj,

Niedługo wizyta w Poradni. Daj znać jakie wieści.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez striker123 » 12 Paź 2011, 12:12

Witam,
Przepraszam że tak długo nie pisałem. Uznałem po prostu że nie ma sensu pisać skoro dalej nic nie wiem bo nic się nie dzieje. Jądro się nie powiększa, przynajmniej tak mi się wydaje. Owszem gdy sprawdzałem po kąpieli to było troche większe od drugiego, ale nieznacznie, chyba tak jak zawsze. Jest też lekko blade z prawej strony, drugie jądro jest normalnego zabarwienia. Guzek tak jak pisałem wcześniej - widoczny głównie wieczorem, takich samych rozmiarów, twardy (może to tylko żyła...?) Nie mam innych objawów choroby, czuje się dobrze. Jutro wizyta w poradni...stres jakby mniejszy, bo staram się o tym dużo nie myśleć , cały czas mam nadzieję że to TYLKO żylaki, ale zdaje sobie sprawe że różnie może być. Cóż, USG wszystko wyjaśni.
Tak czy inaczej już nie jestem taki wystraszony jak na początku gdy do Was pisałem :)

Pozdrawiam ciepło :) jeżeli macie jakies pytania to piszcie.
striker123
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 Paź 2011, 13:34

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez striker123 » 13 Paź 2011, 17:24

No i byłem ale... dalej nic nie wiem.
Po kolei; pojechalismy z rodzicami do przychodni (mamy 30km więc nie malo) a tam na dzwiach kartka " w dniu dzisiejszym gabinet nieczynny. Pacjentów którzy byli umówieni na dzisiaj prosimy o kontakt jutro po godzinie 9:00 w celu uzgodnienia nowego dogodnego terminu wizyty"
striker123
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 Paź 2011, 13:34

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez striker123 » 14 Paź 2011, 10:13

Chciałem tylko napisać że już jestem umówiony, dzisiaj godzina 15:00

Po powrocie zdam Wam relację.
striker123
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 Paź 2011, 13:34

Re: Prawdopodobnie rak - prosze o wsparcie

Postprzez striker123 » 14 Paź 2011, 15:36

Jestem i mam dobre wieści.
"z dużej chmury mały deszcz" - tak to określił lekarz. Ta zmiana to jest torbiel najądrza. Urolog twierdzi że nie ma żadnych wskazań do leczenia chirurgicznego, ale na wszelki wypadek zaprasza na kontrole w styczniu.
Uff... :)
striker123
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 Paź 2011, 13:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron