zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez Krzysiek » 09 Paź 2011, 13:29

Witam,

mam 36 lat. kilka miesiecy temu zaobserwowalem zmiany na jadrze lewym (jakby powiekszone najadrze). W maju 2011 zglosilem sie do lekarza urologa.

15 czerwca 2011 wykonalem badanie USG jader - wynik ponizej:

jadro prawe i wym 40x20x35mm. w obrebie jadra niejednolisty litp-plynowy obszar (drobne przestrznei plynowe)o wym. 32x10x9mm, mogacy odpowiadac zmianom zapalnym w obrebie jadra. najadrze prawidlowe bez zmian ogniskowych o wym. 7x6mm. Widocze zylaki powrozka nasiennego.
jadro lew o wym 40x19x30mm o prawidlowej echogenicznosci w widocznym biegunie gornym hiperechogenicznym obszarem o sr 5mm, odpowiadajacy najprawdopodobnie zwloknieniu pozapalnemu. najadrze prawidlowe. Zylaki powrozka nasiennego. nie stwierdzam zmian ogniskowych podejrzanych o zlosliwosc w jadrze lewym. przy jadrze lewym widoczne zwapnienia o sr 5mm.
nie stweirdzam cech wodniaka

5 pazdziernika 2011 na wykonalem kolejne badanie USG jader:
Oba jadra w worku mosznowym.
wielkosc jader prawidlowa dl po ok 40 mm.
echostruktura jadra L prawidlowa.
perfuzj zachowana z v. max do 10cm/s
w zakresie jadra P widoczne dwa duze obszary zmian drobnotorbielowatych o wymiarach 21x10mm w czesci gornej i 11,4x10mm w czesci dolnej jadra - w zakresie ww zmian nie stwierdzam cech wzmozonej perfuzji miazszowej oraz przeplywu w zakresie przestrzyni plynowych.
Jadro P nie wykazuje takze tkliwosci uciskowej.
perfuzja miazszowa w zakresie ww jadra w pozostalym zakresie zachowana, z v max do 9,3 cm/s.
nie stwierdzam zwiekszonej ilosci plynu w oslonkach jader.
przy dolnym biegunie JL pasmo swobodnie zalotujacych pomiedzy oslonkach zwloknien dl ok 5,3 mm.
najadrza w normie.
sploty wiciowe powrozka nasiennego L sr do 2 mm - bez fali wstecznej - norma.
niewielkie pogrubienie splotow wiciowych powrozka nasiennego P z pasmami zwloknien - bez fali wstecznej - bez widocznych cech zylakow.
Tu JP???
skierowano na pilna konsultacje urlopogiczna.

pani wyonujaca badanie zadzwonila zaraz po nim do urloga i poinformowala mnie, ze to rak. nie wie jaki, ale nie wyglada to dobrze... mialem wrazenie, ze nie jeste zadowolona z tego co zobaczyla na ekranie urzadzenia i skrytykowala badanie swojej porzedniczki z czerwca.

nie wiem czy moze to miec z tym zwiazek, ale od kilka iesiecy (ok 3) odczuwam silny bol (glownie w nicy) w okolicach ramian. myslalem, ze to od silownie, ale bol sie nasila pomimo, z nie wykonuje juz silowych cwiczen.

prosze pomoc, wskazowki do kogo powinienem sie udac?
czy macie jakies sprawdzone, godne polecenia kontakty do konsultacji?
za 2 dni mam umowiona wizyte u urologa, ale przyznam szcerze, ze jestem zagubiony w tym wszystkim..
trudno tez mi przychodzi zachowac optymizm, choc wiem, ze powinienem....
mieszkam w Warszawie i bede wdzieczny za polecenie dobrych lekarzy do konsultacji.
Krzysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 Paź 2011, 12:54

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez troll » 09 Paź 2011, 14:18

Witam,

Zgodnie z przyjętym na całym Świecie schematem podejrzenie zmiany nowotworowej w jądrze jest wskazaniem do wykonania zabiegu orchidektomii. W Warszawie polecam udanie się do Centrum Onkologii - Instytutu (zadzwonić, nakreślić sprawę i poprosić o konsultację - tel. 22 546 22 16). To w tej chwili najrozsądniejsze co możesz zrobić. Bez zabiegu tak na prawdę nie możemy cokolwiek powiedzieć. Wiele zmian w jądrach mających charakter torbielek, zwapnień tak na prawdę jest stanem przednowotworowym. Myślę, że doświadczenie urologów w Klinice pozwoli znaleźć najlepsze wyjście :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez Krzysiek » 09 Paź 2011, 14:27

tak zrobie :) dzieki za wskazowki!
Krzysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 Paź 2011, 12:54

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez Krzysiek » 11 Paź 2011, 12:17

dzis bylem na wizycie u Urologa, ktory kierowal mnie na badania USG.
po wykonaniu "manualnego" badania jader zalecil wykonanie kolejengo badania USG u doktora Przemyslawa Stafieja, poniewaz jego zdaniem, guz jadra powinien byc wyczuwalny podczas przeprowadzonego badania, a nie jest. Doktor chce miec pewnosc, ze nie zleci usuniecia zdrowszego jadra niz lewe, ktore idealne nie jest.
dzis bede sie staral umowic jak najszybciej na USG (zapisy po 18tej)
W piatek wybieram sie na Ursynow do CO na konsultacje.

zdam relacje wkrotce :)
Krzysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 Paź 2011, 12:54

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez cleo » 11 Paź 2011, 17:42

Witam Cię
Nie chce Cię matwić, ale u mojego męza nawet doświadczony urolog dziwił się , że nie wyczuwa nic palpacyjnie , a jednak ..... :( Także postaraj sie jaknajszybciej zweryfikować te informacje - czas działa na Twoja niekorzyść :(
cleo
 
Posty: 24
Rejestracja: 20 Sie 2011, 09:00

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez Krzysiek » 11 Paź 2011, 17:46

jasne, zdaje sobie sprawe z tego, ze usg pokazuje bardziej dokladny obraz.
powtorze je maksymalnie szybko
Krzysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 Paź 2011, 12:54

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez troll » 11 Paź 2011, 18:10

Witaj,

Ponowne USG jak najbardziej wskazane, poza tym wizyta w CO-I powinna przynieść dodatkowe wiadomości :) Wiem, że cierpliwość jest teraz sprawą trudną ale warto poczekać!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez Krzysiek » 13 Paź 2011, 09:58

Dzis odebralem wyniki badan krwi:
LDH (K33) 116 (120-246)
Gonadotropina kosmowkowa <2,0 mlU/ml (<2,0)
AFP (L07) <1,3 ng/ml (0,0 - 8,0)
co mozna z tego wywnioskowac?

czekam na badanie USG u doktora Stafieja, a jutro jade na konsultacje do CO - I.
Krzysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 Paź 2011, 12:54

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez troll » 15 Paź 2011, 16:33

Witaj,

Biologiczne markery nowotworowe są w normie. Myślę, że albo zmiana nie ma charakteru procesu złośliwego albo jest w rzeczywistości ITGCN. Jak wizyta w CO-I i wyniki badania USG?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: zmiany drobnotorbielowate - co dalej?

Postprzez Krzysiek » 17 Paź 2011, 13:58

W piatek 14.10 bylem w CO-I.
uslyszalem to samo tzn, ze nic tu nie widac i nalezy sie zglosic do dr Stafieja w celu wykonania kolejnego USG.
mam umowiona wizyte dzis o 18:30
jutro napisze co i jak.
Krzysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 Paź 2011, 12:54

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości