Torbiel najądrza?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Torbiel najądrza?

Postprzez qwerty » 25 Gru 2017, 15:06

Witam mam 29 lat. W wieku 19-20 lat wykryłem zmianę na moim lewym jądrze,także mam ją od około 9 lat. Od tamtej pory co 2-3 lata wykonuję badania USG.
Radiolog wskazał za pierwszym razem że jest to torbiel najądrza i nie zalecił żadnych dodatkowych badań, przez kolejne lata badań opis i obraz zmiany wygląda tak samo.
Badam palpacyjnie jądra przynajmniej raz w tygodniu, jądra są miękkie i sprężyste, nie czuję żadnych dolegliwości przy dotyku, jądra są gładkie i normalnej wielkości.Żadne dodatkowe dolegliwości mi nie doskiwierają. Sama zmiana jest takiej samej wielkości od kiedy ją zauważyłem w dotyku nie jest miękka ani twarda dodatkowo przy tej zmianie jest jakby cienka nitka i na koncu tej nitki mala kulka . Jako że zbliża się kolejna wizyta USG aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku zastanawiam się czy nie zrobić badań markerów nowotworowych? chociaż mam to już 9-10 lat także nie wiem czy poszerzyć badania czy wystarczy to co napisałem?
Ostatnie USG Robiłem 2 lata temu dodaję zdjęcie z opisem.
1..jpg
1..jpg (39.67 KiB) Obejrzany 3958 razy
2..jpg
2..jpg (24.93 KiB) Obejrzany 3958 razy
qwerty
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Gru 2017, 14:36

Re: Torbiel najądrza?

Postprzez tobson85 » 26 Gru 2017, 00:14

Hej
zmiana nie ma związku z jadrami tylko z najądrzem, dlatego ma potrzeby wykonywać markerow na własną rękę.
Na wizycie kontrolnej urolog pewnie wykona USG i sprawdzi jak się torbiel zachowuje. Przy okazji sprawdzi też jądra.
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości