Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Postprzez Shadow » 17 Sty 2018, 01:12

Witajcie, mam 22 lata. Od jakiegoś czasu psychicznie jestem wrakiem. Bardzo wszystkim się przejmuję i wmawiam sobie, że mam raka i na pewno niedługo umrę. Dlaczego? od jakiegoś czasu wyczuwam u doły jąder takie dziwne guzki, grudki. Mam wrażenie, że ani one nie są przyczepione do jąder ani też nie można ich całkowicie od nich oddzielić. Nie wiem jak to opisać...wyczuwalna jest granica między tymi guzkami a jądrem. Te guzki znajdują się symetrycznie, mam wrażenie, że w tym samym miejscu pod jądrem lewym jak i prawym tak jakby od wewnątrz, zaznaczyłem mniej więcej na screenie czerwonym znacznikiem:

http://prntscr.com/i1fms2

Jeśli chodzi o ten guzek pod jądrem prawym to nie jest on bolesny ale guzek lewy już przy dotyku boli(lecz nie zawsze, są dni kiedy nie wyczuwam żadnego z nich pod żadnym z jąder). Do tego czuję jakby ucisk w dole podbrzusza z lewej strony, czułem jakby kłucie w lewej pachwinie ale to minęło. A do tego bolą mnie plecy z lewej strony na dole(choć to może mieć związek z pracą jaką wykonywałem, nosiłem ciężkie elementy). W internecie naczytałem się o raku jąder i oczywiście wszystkie objawy przypisałem sobie. Nie mam gorączki, samopoczucie fizyczne też jest w porządku. Mocz oddaję regularnie i bez problemów, ze współżyciem też nie mam problemów. Chcę zapisać się do urologa i wykonać USG jąder i zrobię to jak najszybciej bo nie daję już rady psychicznie. Boję się, że to rak. Lecz szukam lekkiego pocieszenia tutaj. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czym mogą być te guzki/grudki?
Shadow
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Sty 2018, 01:09

Re: Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Postprzez tobson85 » 17 Sty 2018, 10:35

Hej
Dobrze, ze zdecydowales sie tu napisac.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzic jedynie po opisie czym sa guzki, ktore opisujesz. Najparwdopodobniej sa to najadrza, ktore wystepouja wlasnie m.in. w tym miejscu. Znajduja sie z tylu jader, majac swoj poczatek w gornej ich czesci, ciagnac sie z tylu po dolna czesc.
Jednak potwierdzic to powinien urolog, gdyz kazda niepokojaca zmiana znajdujaca sie w tamtym miejscu powinna byc skonsultowana i oceniona przez urologa.
Lekarz zbada Cie palpacyjnie, jesli uzna, ze jest taka potrzeba to wykona rowniez badanie USG.
To jedyny sposob, by z calkowita pewnoscia okreslic co to jest.

Poszukaj teminu do urologa jeszcze dzis. Na NFZ bedziesz potrzebowal skierowania do poradni urologicznej, ktore uzyskac trzeba od lekarza pierwszego kontaktu. Terminy na NFZ sa zwykle tez dosyc odlegle. Na prywatna wizytę mozesz umowic sie bez takiego skierowania.
Nie odwlekaj tego, gdyz im szybciej to bedziesz mial za soba, tym szybciej zaznasz spokoju psychicznego – a jak sam wiesz spokoj psychiczny jest bardzo wazny.
I jeszcze odnosnie Twoich obaw, ze rak jądra to wyrok – odpowiadajac na te obawy to absolutnie tak nie jest. W zdecydowanej wiekszosci przypadkow mozna sie z niego wyleczyc, nawet bedac w zaawansowanym stadium. Jednak im szybciej sie go wykryje tym lzejsze jest leczenie i tym wieksza szansa na pelne zdrowie!

Jak bedziesz mial jakiekolwiek pytania to pisz smialo – zawsze chetnie pomozemy.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Postprzez Shadow » 17 Sty 2018, 11:09

Witam, dziękuję za odpowiedź. Wizytę do urologa mam umówiona na przyszły tydzień. Wcześniej nie mam jak się do niego udać. Te zmiany zachowują się dziwnie, wczoraj podczas pisania postu lewe jądro bolało podczas dotykania a sama ta zmiana była dobrze wyczuwalna. Dziś rano jądro nie boli a ten 'guzek' jest płaski, dopiero w momencie naciskania robi się jakby bardziej wyczuwalny. Tak samo dzieje się pod prawym jądrem. Jeszcze jedno, ból jądra występuje zawsze w połączeniu z bólem pleców. Najpierw ból w dolnej części kręgosłupa z lewej strony, później lewa noga i jądro. Nigdy odwrotnie.
Adam
Edit:
Przeniosłem datę wizyty u lekarza na piątek. Nie wytrzymał bym do przyszłego tygodnia. Tylko mam pytanie, czy u każdego urologa zostanie mi wykonane USG?
Shadow
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Sty 2018, 01:09

Re: Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Postprzez tobson85 » 17 Sty 2018, 13:37

Hej
termin w piątek, czy też w przyszłym tygodniu jest jak najbardziej ok.
Nie zawsze urolodzy mają do dyspozycji urządzenie USG w gabinecie. Warto się wcześniej upewnić.
Co do opisanych objawów bolowych przyczyny mogą być naprawdę bardzo różne od bólów przeniesionych, których przyczyn można szukać w kręgosłupie, przez wiele innych zwykle niegroźnych związanych z torbielami najądrzy, żylakami powrózka, zbyt częstym samobadaniem jąder po wewnętrzne sugestie, na które jesteśmy narażeni, gdy jesteśmy pod wpływem stresu.
Często nie można znaleźć ewidentnej przyczyny.
Porozmawiaj z lekarzem na najbliższej wizycie i powiedz o wszystkim co Cię niepokoi.
Pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Postprzez Shadow » 17 Sty 2018, 13:49

Dziękuję za odpowiedź. Przeniosłem wizytę bo wolałem dłużej nie czekać w niepewności. Co do badania to omawiając wizytę na stronie znany lekarz zaznaczyłem opcje 'konsultacja z USG' więc mam nadzieję że w razie potrzeby badanie zostanie wykonane na miejscu.

Adam
Shadow
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Sty 2018, 01:09

Re: Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Postprzez Shadow » 20 Sty 2018, 02:28

Miałem dziś wizytę u lekarza, oto co stwierdził:
'Brzuch miękki, niebolesny,bez oporów patologicznych. Objawy otrzewnowe oraz objaw goldflama ujemne. Jądra prawidłowej sprężystości i konsystencji. Najądrze lewe tkliwe. Prącie w normie, ujście cewki niezmienione. USG:
Jądra oraz najądrza obustronnie prawidłowej wielkości i echogeniczności. Zapisane leki: Dicroberl 50.
Zalecana konsultacja z ortopedą w kierunku dyskopatii.
Chyba nie jest tak źle?
Shadow
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Sty 2018, 01:09

Re: Proszę o poradę, psychicznie jestem wrakiem.

Postprzez tobson85 » 21 Sty 2018, 01:46

Hej,
Pod względem urologicznym jest bardzo dobrze! ;)
USG wyszło w porzadku. Urolog zapewne podejrzewa, że bóle mogą mieć związek z kręgosłupem.
Sprawdź to, może to akurat jest przyczyna Twoich dolegliwości bólowych.
Życzę dużo zdrowia, a w razie pytań śmiało!
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości