Rak jądra czy może stan zapalny

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Rak jądra czy może stan zapalny

Postprzez Paweł1983 » 04 Lut 2018, 21:10

Wtam serdecznie 24grudnia mialem nieprzyjemne zdarzenie podczas zabawy z 1,5 rocznym dzieckiem ,młody siedzac mi na brzuchu w pewnym momecie podskoczyl i na jądrach poczułem lekki bol a szczególnie w w lewym jądrze .Ból szybko przyszedl i szybko minął.No ale juz 30grudnia ból stal sie nieznosny mometami nie do wytrzymania ani lezec ani siedziec,1 stycznia trafilem na pogotowie internistka zobaczyla jadra lewe bylo spuchniete i bolalo przy dotykaniu od razu wyslala mnie na urologie , lekarz urolog przebadal mnie a trwalo to z godzine po czym wyslal z powrotem do internisty i kazal czekac na opis. Opisu nie dostalem tak jak i zdjec z USG za to dostalem antybiotyki Unidox Solutab 100 i Proxacin 0,5 badania ogolne moczu beta-HCG AFP LDH i pilna konsultacja ( LDH-237 HCG-0,100 AFP-3,42 ) Wybralem antybiotyk i wio do lekarza ktory zrobil mi USG (Jądro lewe wielkosci 32x22mm,niejednorodnej budowy,z widocznym połozonym centralnie nieregularnego ksztaltu obszarem o obnizonej echogenicznosci wielkosci 18x15mm z polozonym wewnatrz obszarem hiperechogenicznym 40x50.Cech wolnego plynu wokol jądra nieuwidoczniono jadro prawe bez zmian) dostalem kolejny antybiotyk i kolejne badanie jak wyrzej no i wizyta za 2 tygodnie.Bedac teraz u lekaza ten nie badajac mnie wypisal kolejne antybiotyki chodz mowilem ze wyczowam goza i jadro lewe jest jakies dziwne on stwierdzil ze mam wybrac antybiotyki i do 16 lutego bede zdrowy a wczesnie na moje pytanie czy to rak czy stan zapalny uslyszalem ze gdyby to byl rak to by nie bolalo,a gdyby to byl stan zapalny nie wygladalo by to jak rak drugie badania AFP-3,86 LDH-176 CRP-4,94 HCG-0,100 . Doradzcie cos bo ja juz nie wiem co o tym myslec Pozdrawiam Paweł
Paweł1983
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 Sty 2018, 22:59

Re: Rak jądra czy może stan zapalny

Postprzez troll » 04 Lut 2018, 21:21

Witaj,

Pomimo, że markery pozostają w normie, to obraz USG jednoznacznie wskazuje na guza jądra. Z mojej strony zalecenie operacji. Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości